Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Ti ezt engednétek,...

Szülők! Ti ezt engednétek, elítélnétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretném rövidre fogni. Szóval én egy 17 éves biszexuális lány lennék, egy pár hónapja megismerkedtem egy lánnyal, aki hát csak 14 éves és be szeretnénk mutatni egymást a szüleinknek, viszont félünk a reakciójuktól, de nem is azért elsősorban, mert mindketten lányok vagyunk, hanem inkább a korkülönbség miatt, hisz tudjuk, hogy ez így, hogy én 17 éves vagyok ő meg 14 így elég elítélendő a társadalom számára. 2 napja ki tettem ezzel kapcsolatban egy kérdést már egy másik kategóriában, viszont az a kérdés egy elég nagy veszekedésbe torkollott, pontosabban a válaszadók veszekedtek, így túl sok választ nem kaptam, ami hasznos lett volna a számomra, viszont mindenképpen szerettem volna több szülő, vagy tapasztaltabb ember véleményét kikérni erről az egészről, úgyhogy most ki tettem még egy kérdést.

Kérlek csak is a kérdésemre válaszoljatok és tartsátok tiszteletben a másik véleményét, illetve szeretném ha meg is indokolnátok valamilyen szinten, hogy miért engednétek, vagy hogy miért nem.



2020. júl. 21. 11:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Inkább csak úgy mutatkozzatok a szülők előtt mint barátnők. Felesleges a botrány mindenkinek. Aztán ha olyan erős a kapcsolatotok, akkor a nagykorúság (18 év) betöltése után bevalljátok. Szóval ha ő is betölti a 18. évét. Az emberek többsége ha gyerekről van szó egyáltalán nem olyan elfogadó mint felnőttek esetében is. Bár azt nem írtad, hogy a Te családod hogyan viszonyul a szexuális orientációdhoz, és a másik lány családjáról se tudunk semmit.
2020. júl. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem korügyileg ez nem túl megbotránkoztató, heterók közt is van ebből rengeteg.
2020. júl. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

A szüleid tudják már hogy bi vagy? Ha igen, és elfogadóak, akkor nem fogja ez a 3 év kicsapni a biztosítékot.

(Mivel igen, sok hetero pár is van akik 14-17, 15-18, 16-19 évesek és azzal általában nincs nagy baj.)


Viszont egyszerre a kettő lehet meredek infó lenne nekik.

2020. júl. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
A te oldaladról oke, de a másik szereplő egy kislany...
2020. júl. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Mivel 14 a lány, én biztos nem kötném a szülők orrára, kivéve, ha oltári nagy patáliát akarsz magatoknak. Azért a 14 még elég gyerek, ráadásul az nem derült ki, hogy a kedves szülők tudják-e, hogy melegek vagytok. De eleve: 17 évesen mit akarsz egy 14 évestől, és fordítva? Ennyi idősen azt se tudja eldönteni, milyen cipőt akar vetetni.
2020. júl. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%

Akkor ne úgy mutasd be,hogy ő a párod,hanem csak szimpla barátnőként mutasd be a szüleidnek.

Szüleid tudják,hogy biszex vagy?

2020. júl. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Engem mint szülőt,nem a másság zavarna bár nyilván azt is fel kellene dolgoznom,hanem az,hogy a párod csak 14 éves,jó eséllyel most végzett az általánosban.

Az ő szempontjából főleg nagyon korai,hisz ennyi évesen amúgy sem gondolom,hogy elég érett lenne,bár tudom mostanában már állítólag korábban érnek a fiatalok.

Az én gyerekem még csak 11 éves,de ha 14 évesen ezzel állna elő hát nagyon nem örülnék.

2020. júl. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha a szüleid elfogadták hogy bi vagy nem ez a 3 év fogja kiverni a biztosítékot. Rengeteg embert ismerek akiknek pont így volt kapcsolatuk (14-17 heterók)
2020. júl. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát őszintén szólva engem az is zavarna, ha a 14 éves lányom egy 17 éves sráccal járna. Vagy fordítva, bár fiam nincs. Szerintem ebben a korban ez igenis nagy különbség. De lehet én vagyok csak túl szigorú. A szexuális orientáció kevésbé zavarna, tényleg csak a korkülönbséggel nem értenék egyet.

De ennek ellenére nem akadályoznám meg a dolgot. Nem érzem úgy, hogy bele tudnék szólni a gyerekeim szerelmi életébe, de ha meg mégis, akkor sem akarnék. Ez az időszak arról szól, hogy megismerjétek magatokat, az ellenkező (és a jelen esetben azonos) nemet, tapasztalatot szerezzetek a párkapcsolatok és érzelmek terén, potenciálisan fájdalmas, csalódásokkal teli úton is. Ezt nem befolyásolja lényegesen sem a korkülönbség, sem a nemetek. Csak ugye az aggódó szülő mindenben és mindenkiben a mumust látja :)

2020. júl. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hogy eddig nem válaszoltam, csak bealudtam kicsit.


Az én szüleim már tudják, hogy bi vagyok, ők semlegesen fogadták, a lány szülei viszont még nem tudják.

2020. júl. 21. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!