Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy kezelnétek ezt?...

Ti hogy kezelnétek ezt? Elítélnétek a saját anyukátokat?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok.Az anyám és az apám elváltak,11 éve már.4 éves voltam.12 éves koromig,vágytam apára,azt akartam hogy velünk legyen,jöjjön vissza.De anyukámnak van egy élettársa 8 éve.Nagyon szeretem,apám helyett apám. Egyébként anyám és apám azért váltak el,mert apa megcsalta,és úgy döntött elhagy minket.Minden hétvégén találkozom vele.Ha szügségem van rá,ott van mindig.Viszont eddig anya és apa nem is beszéltek egymással,pedig egy faluban élnek.Most,hogy a nagyimat vitték korházba (anya és apa) valahogy összesimultak.Mármint beszélgettek a múltról,rólam és a tesómról.Aztán valahogy elcsattant köztük egy csók is.Ez kb 2 hete volt,de azóta apa folyamatosan hívogatja anyát,anya pedig beszélget vele.Találkozni is szoktak,titokban.Nagyon-nagyon sokáig szinte ez volt az álmom.Hogy anya és apa újra együtt.DE mostmár elítélem ezt.Talán azért is mert nagyon szeretem a nevelőapumat.Anya ma is találkozik apával.Én elítélem ezt.Nekem anya tényleg mindent elmesél,tudok mindenről.Anya szereti még apát.És ezt tudom.ez mindig is így volt.Mondtam neki,hogyha neadjisten",összekeverednek,összejönnek,akkor én elköltözök a nevelőapámmal.Szeretem anyámat,látom rajta hogy most igazán boldog.Nem szólok neki hogy ez nekem nem tetszik,nem az én dolgom,de mégis,nem tudom hogy kezelni a helyzetet...
2012. dec. 3. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia szerintem nem jó helyre irtad ki a kérdést, de majd szolók hogy helyezzék át.

A válaszom pedig az, hogy beszélj anyukáddal, hogy ha apukádat szereti és ő is akkor szakítson a jelenlegi párjával, viszont ha nem akarnak akkor hagyják abba a titkos kapcsolatukat a gyerekek és a két család érdekében.Mert ami nekik jó az tönkretesz benneteket.Legyen benne annyi tisztelet, becsület, és emberség hogy nem teszi ugyanazt nevelőapuddal mint vele apukád.

És különben is milyen példát mutat igy neked?? Én ezt mind elmondanám.

2012. dec. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem akarom megbántani.Boldog.
2012. dec. 3. 14:28
 3/8 anonim ***** válasza:
ha olyan a kapcsolatotok anyuddal,akkor megemlíthetnéd neki,hogy te rosszallod a dolgot. mint barátnő a barátnővel beszélhetnétek erről. de az biztos,hogy úgyis anyud dönt végül. hiába igazságtalanság az egész és kitolás a nevelőapáddal... szemét dolog megcsalni valakit, de te maximum háttérszereplő lehetsz itt. ha anyud sokáig hazudozik mostohád előtt,akkor annyit tehetsz,ha nagyon sajnálod őt,hogy elmondod neki a dolgot. de abból tuti családi viszály lenne. anyudat próbáld meg rávenni,hogy legyen őszinte. a döntésén úgy sem tudsz változtatni.
2012. dec. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarod megbántani, mert rosszul esne neki ha szóvá tennéd az egészet... Ha viszont összejönnek a vér szerinti apuddal, akkor otthagyod anyudat, és elköltözöl a nevelőapáddal? Azzal nem bántanád meg, ha elköltöznél? Mert szerintem sokkal jobban fájna neki, mintha megbeszélnéd vele a dolgot őszintén.


Lényeg a lényeg, két lehetőség áll fenn:


1. Nem szólsz senkinek semmit, a vérszerinti szüleid újra összejönnek, te pedig elköltözöl a nevelőapáddal, ahogy mondtad.


2. Megbeszéled anyuddal a dolgot, eszébe juttatod, hogy ő is kezdi azt csinálni a nevelőapáddal, amit anno ő vele tett édesapád. Észbe kap, menti ami még menthető, és marad minden a régiben.


Más lehetőséget nem látok per pillanat.

Minden jót kívánok!

2012. dec. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igazatok van teljesen.

De nem tudom beleszóljak-e.Lehet csak baráti viszony..

2012. dec. 3. 16:12
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajnos a kérdésedre nem tudok válaszolni, viszont ha nevelőapukádhoz költözöl, akkor azzal apukádat nagyon nagyon megbántanád, neki pedig lelkiismeret furdalása lenne, hogy miatta költözöl el édesanyádtól, akivel eddig olyan jól megvoltatok.

Tény, hogy nem titokban kéne csinálniuk, a nevelőapádnak joga van tudni erről, még ha fáj is. Ha esetleg bevallja anyukád, és szétmennek a nevelőapáddal, én a helyedben a szüleiddel maradnék, de sokat találkoznék a nevelőapáddal is. De neked kell majd eldönteni:-)

2012. dec. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Évekig vártam apát haza.Hiába volt nevelő apám.De nem jött,sírtam miatta eleget.Ne 11 év után jusson eszébe,hogy elrontott valamit..anno..
2012. dec. 3. 18:18
 8/8 anonim ***** válasza:
14 éves vagyok és hát megértelek....én elmondanám neki hogy nekem ez igy nem jó van és kész...
2012. dec. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!