Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális hogy anyám az én...

Normális hogy anyám az én bankkártyámat használja?

Figyelt kérdés

Én egyetemi diák vagyok,de van egy bankszámlám.

Az övét nem használja,mert van tartozása,és a behajtó rászállna.

Anyám elvette tőlem és azóta is nála van.Mintha a saját tulajdona volna,mintha ez járna neki mert ott lakok még.

Ha egy diákmelónál kell a számlaszámom,még nekem kell érte könyörögni.

Gyakorlatilag mindenhová az én számlámat használja.

Arra is gondoltam hogy megszüntetem,de akkor szerintem kiverné a dilit.

Adjatok kérlek tanácsot hogy mit tegyek.



2020. júl. 20. 15:55
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
45%

Már minden lehetséges opciót leírtak fölöttem. Sajnos a pénzügy nehéz kérdés. De biztos vagyok benne, hogy legtöbb esetben a szülő nem akar a saját gyerekével kicseszni.

Nem egy olyan esetben tapasztalok olyat, hogy a gyerek elmegy dolgozni valahova és le kell adnia a fizetésének egy részét, mert 18 éves kortól nem kötelességük a szülőknek eltartaniuk a gyereket. Sokszor azt mondják, hogy válassz : vagy menj albérletbe, és tartsd el magad vagy szállj be a közösbe.

Tudom, hogy ez rossz érzés, de ez van.. És van benne némi igazság. Ha nem adsz le belőle semmit, és benne hagyod anyukád a szarban, akkor ő miért fizessen neked villanyszámlát, miért vásároljon be és főzzön bármit is? Ha esetleg egyedül nevel, akkor meg két ember helyett dolgozik.

Senkinek sem könnyű az anyagi kérdés, és nagyon össze lehet rajta veszni, de nem érdemes. Szerintem ne tiltd le a kártyát, csak beszélj anyukáddal. A társkártya jó ötlet.

2020. júl. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
88%

"Szerintem ne tiltd le a kártyát, csak beszélj anyukáddal."

Ezt komolyan úgy mondod mintha már nem beszéltek volna róla.

2020. júl. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
92%

Anyám elvette tőlem és azóta is nála van


tehát nem elkérte, nem "leültek megbeszélni", hanem el-vet-te

2020. júl. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
66%

ma 16:46


"De igen. Ha a te számládra megy a fizetése, akkor megvannak az utalások, és egy behajtócég secperc alatt kideríti hidd el."


Marhaság! Behajtani kétféleképpen lehet: munkáltatónál/nyugdíjfolyósítónál közvetlenül a munkabérből/nyugdíjból való letiltással (egy tétel esetén ez a munkabér legfeljebb 33%-a, több tétel esetén max 50%-a), vagy inkasszóval! Egyik esetben sem áll fenn, hogy a kérdező számlájáról tiltanak le bármit, mert ha a munkabérből van letiltva akkor azt a kérdező anyukája már alapból meg sem kapja, ha inkasszó, akkor meg azt az anya nevén lévő bankszámlára, ingóságra és bizonyos esetekben ingatlan tulajdonrészére teszik rá, nem a gyerek számlájára! Nem kell feleslegesen riogatni meg vészmadárkodni.


Kérdező, te meg ahogy látom felnőtt egyetemista létedre eléggé vakon vagy, picit képbe kell kerülni ezekkel a dolgokkal! Szemmel láthatóan nem lenne haszontalan...

2020. júl. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Nem hinném,hogy ha az én nevemen van a kártya, akkor bármely behajtó csak úgy hozzáférne. Nem nekem van tartozásom hanem anyámnak.

Ehhez nincs joguk

2020. júl. 20. 17:35
 16/33 anonim ***** válasza:
14%
Ameddig eltartott jó volt?? Most meg már az enyém. Te nem tudsz neki segíteni,az már nem megy?
2020. júl. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Mond meg anyukádnak, hogy amint megkapja a fizetését vegye le a pénzt a kártyát meg adja vissza mert a tiéd.

Az normális hogy oda adod a kártyád, hogy addig se vonják a pénzt. Valószínűleg nincs sok pénze ezért választotta ezt a módot. Ne ellene legyél ilyenkor, hanem mellette.

2020. júl. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
79%

Ha egy diákmelónál kell a számlaszámom,még nekem kell érte könyörögni


Aha... Drága, attól, hogy a kártyád nála van, hogy esetleg az ő pénze is a te számládra megy, ugyan, miért nem tudod a számlaszámodat?

2020. júl. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Nem lehurrogást kértem!

Nem mintha ti ennek örültetek volna anno!

Nem az én hibám hogy ő elrontott mindent és tartozása van.

Segítek ahogy tudok de ez akkor is hogy néz ki,hogy nála van az én tulajdonom mindig.

2020. júl. 20. 17:58
 20/33 anonim ***** válasza:
39%
Magadnak nyís mindenképen új számlát. Mert végrehajtok képesek a te pénzed is zároltatni. Diákhitel tartozás miatt zárolták egy egyetemista ismerösöm szüleinek a pénzének egy részét is jogtalanul közös számlán. Édesanyád amúgy, azzal hogy a te számládra kéri a fizetését rejtegeti a pénzét a végrehajtok elöl.
2020. júl. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!