Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális hogy anyám az én...

Normális hogy anyám az én bankkártyámat használja?

Figyelt kérdés

Én egyetemi diák vagyok,de van egy bankszámlám.

Az övét nem használja,mert van tartozása,és a behajtó rászállna.

Anyám elvette tőlem és azóta is nála van.Mintha a saját tulajdona volna,mintha ez járna neki mert ott lakok még.

Ha egy diákmelónál kell a számlaszámom,még nekem kell érte könyörögni.

Gyakorlatilag mindenhová az én számlámat használja.

Arra is gondoltam hogy megszüntetem,de akkor szerintem kiverné a dilit.

Adjatok kérlek tanácsot hogy mit tegyek.



2020. júl. 20. 15:55
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
93%
Mondd meg neki, ha nem fizeti ki a tartozását, előbb-utóbb a házat viszik majd a feje fölül. Én megszüntetném a számlaszámom és titokban nyitnék egy másikat kizárólag saját magamnak.
2020. júl. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
96%
Tilts le a kártyát! Jelentsd be, hogy elhagytad. Ne hagyd neki, fizesse csak a tartozását. Anyósom is ilyen. Alig találat munkát ahol "kézbe" kapja a fizetést, hogy ne kelljen törlessze a tartozását a banknak. Két év múlva megtalálták, amikor rendesen bejelentve kezdett dolgozni. Egyből rászállt a bank.
2020. júl. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a második írja.
2020. júl. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
95%

Úgy van..hívd a help-centert, hogy nincs meg a kártyád, tiltsák le.


(kaphatsz újat ehhez a számlához is, de pénzbe fog kerülni. vagy nyitsz egy új számlát és ahhoz kapod a kártyát. a pin-kódot meg nem adod meg az anyádnak. jah, a számlaszámot sem..)

2020. júl. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
27%

Ha az övét nem tudja használni akkor majdnem minden banknál lehetőség van egy név alatt több számlán tartani a pénzed, és mindegyik számlához külön tudsz kérni egy kártyát. Vagy, a saját számládhoz is tudtok kérni egy második kártyát (társkártya). Így lesz mindenkinek.


Vagy tudsz nyitni egy másik banknál egy másik számlát.


Vagy ha egyik sem jó akkor ajánlom neked a Revolut-ot (telefonos app), azt is tudod ugyanúgy használni, küldenek kártyát, van számlaszám így tud rá neked utalni a munkáltató, és még sok más előny.


Off:


"Ha egy diákmelónál kell a számlaszámom,még nekem kell érte könyörögni." - Miért kell azt minden egyes alkalommal újra elkérni? Egyszer elkéred, és tudod.


"Gyakorlatilag mindenhová az én számlámat használja." - Mi mást használna, ha leírtad hogy a sajátját tartozás miatt nem tudja?:)


Szerintem egyébként egy picit te is túlgörcsölted. Felnőtt ember vagy, be tudsz menni a bankba és azt csinálni a számláddal, amit akarsz. Bemész, elintézed, majd hazamész anyukádhoz és azt mondod hogy: "Anyu, ez így nekem nem jó hogy mindig nálad van a kártyám, nem tudom használni a saját bankszámlámat. Bent voltam, elintéztem, mostantól ez és ez a számlaszámod és kérlek ezt a kártyát használd, itt van a kártya meg hozzá a PIN kód."


Vagy ahogy fent is írtam nyitsz egy másik bankszámlát vagy átmész a Revolutra. Nem kell túlgondolni.


Az hogy kinek és miért tartozik és azt miért nem fizeti szerintem az ő dolga. Az meg nyilván nonszensz hogy elvizik a házat mert azt tudjuk pontosan hogy bírósági végzéssel rendelkező végrehajtó egy 30ezer forintos közlekedési bírságot is képes inkasszózni, de azért a házat nyilván nem viszik el. A körülmények és tények ismerete nélkül én ebben a kérdésben nem ítélkeznék elhamarkodottan.


És nem zárnám be a számlámat se, miért akarnék anyukámmal direkt kitolni? Van más, mindenkinek jó, békés megoldás.

2020. júl. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonymousreview60 ***** válasza:
93%

1. Kérd vissza!

2. Ha nem adja, tiltsd le!

3. Ha a fentiek valamiért nem elérhetőek, akkor:

"Én egyetemi diák vagyok,de van egy bankszámlám." Legyen kettő! Az egyik számlád legyen az, amivel az ügyeidet intézed, és legyen egy másik - 0 Ft hitelkerettel -, amit anyád használ. Ehhez vedd vissza a kártyádat, és add oda neki az újat (vagy fordítva, ahogyan kényelmesebb).

2020. júl. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
97%
Én letiltatnám azzal hogy ellopták. Egyetemista vagy, most komolyan miért játszol dedót? Nem, nem normális, hogy anyád a te kártyádat, pénzedet használja. Tiltsd le, bemész a bankba, és személyes átvéttel kérsz másikat.
2020. júl. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm!

Az én bankszámlámat nem tudják elérni vagyis anyám tartozásai miatt nem tudnak hozzáférni ha a munkahelyére is az én számlaszámomat adta igaz? Csak még annyira nem tudom hogy működnek ezek a dolgok.

2020. júl. 20. 16:40
 9/33 anonim ***** válasza:
33%

Akkor szerintem csinálj magadnak másik számlát és kártyát!


Miért akarnál kitólni anyáddal?


Mondjuk kérhette volna ezt inkább ő.


Ráfeszültettek.

2020. júl. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
91%
De igen. Ha a te számládra megy a fizetése, akkor megvannak az utalások, és egy behajtócég secperc alatt kideríti hidd el.
2020. júl. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!