Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szakítsak, vagy ne? Most...

Szakítsak, vagy ne? Most találkoztam először a barátnőm szüleivel és kiderült, hogy az elveink a létező legtávolabb állnak egymástól (ők zöldpártiak és állatvédők, nekem pedig van 3 benzintemetőm és rendszeresen járok disznóvágásra). Folyt. Lejjebb!

Figyelt kérdés

De ezt egész kulturáltan meg tudtuk vitatni, sosem leszek a szülők szeme fénye, de elviselni eltudnának.

Ezek után hazaféle menet a kocsiban kiböktem, hogy még jó, hogy ő (a barátnőm) nem ilyen beállítottságú. Erre bevallotta, hogy ő is hasonló nézeteket vall, csak nem merte bevallani, és hogy szeretné, ha néhány dolgon változtatnék.Haverom azt mondta, hogy felejtős a kapcsolat, mert túl távol áll a világnézetünk egymástól. Vélemények?


2010. aug. 2. 13:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem emiatt még nem kellene szakítanotok.

Legalábbis én nem tenném, amíg egy komolyabb vitába nem keverednék a párommal.

2010. aug. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Szereted?
2010. aug. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy az anyósodék milyen vallásúak vagy milyen a politikai nézetük, az nem hiszem, hogy befolyásolná a házasságodat ill. a kapcsolatodat a lánnyal...


Sokkal fontosabb, hogy a partnereddel hogyan jössz ki, mennyire tudjátok elfogadni a másik nézeteit!

Mondjuk, az eleve rosszat sejtet, hogy a barátnőd meg akar változtatni, mert akkor mindjárt rákérdeznék : akkor vajon MOST mit szeret benned, ha EZ ÍGY nem tetszik neki, és szeretne más embert faragni belőled???...


Ha ÍGY nem vagy neki megfelelő, tökéletes, akkor tényleg felejtős az kapcsolat...

2010. aug. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
ugyanmár.. egy kapcsolatban nem ez a legfontosabb.. mindenhol van, hogy a másik kedvére teszünk, és apró dolgokon kell változtatnunk.. Jogos a kérdés, hogy szereted e.. ha igen, akkor ezektől eltekintesz, ha meg nem ér meg neked ennyit a barátnőd, akkor nyilván keresned kell egy másikat, aki 'így' él mint te.
2010. aug. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

1. 13:19es vagyok!

ennyi erővel Te is mondhatnád a lánynak,h változzon meg Ő!

2010. aug. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
talán télleg. mert ha már arrol van szo h kell engedjen az ember a magáéból, mindkettőtök kéne engedjen, nem csak tőled kéne követelni. kettőn áll a vásár
2010. aug. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

nem tudom ez a mindennapi életetekben mennyire jön elő. mert ha nem napi szinten merül fel ez a dolog akkor lehet még ettől működő egy kapcsolat (kompromisszumokkal) viszont ha mondjuk napi téma, és napi konfliktusokat eredményezne akkor jobb ha nem is folytatjátok.

nekem anno politikai ellentétem volt az exemmel. mármint ő keményen politizált én meg nem voltam hajlandó, nah ez oda vezetett hogy már azt is meg akarta szbani hogy én milyen tv műsort nézzek!! meg képes volt habzó szájjal nekitámadni mindenkinek aki nem hasonló nézeteket vallot. na ezután nyilvánvalóan nem működhetett a kapcsolat köztünk.

mérlegeljétek hogy nálatok mennyire befolyásolná ez a mindennapi életeteket.

2010. aug. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tudod, a valtoztatasokkal az a gond, hogy ha meg is teszed akkor az mar nem te vagy (persze attol is fugg milyen merteku valtozasrol van szo). Kepes lennel igy leelni az eletedet? Pont ezert mennek tonkre hazassagok mert valaki megvaltozik, allom a kapcsolat de aztan rajon, hogy hazugsagban el es ez nem is valojaban o. Az en velemenyem az, hogy ugy kell valakit elfogadni ahogy van. Ebbe a csomagba beletartozik sok jo tulajdonsag is de sok rossz vagy nem annyira jo tulajdonsag. Ezt mindig nekunk kell elfogadni, es ha nem tudjuk akkor tovabblepni, nem pedig megvaltoztatni a masikat, olyanna tenni aki o nem is valojaban. Szerintem veszelyes jatek! Persze ez csak az en velemenyem.
2010. aug. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Szerelmes vagyok belé, de most kicsit elbizonytalanodtam.

Egy konkrétumot mondott, azt szeretné, hogy cseréljem le az első számú autóm egy sokkal takarékosabbra.

2010. aug. 2. 13:30
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem várj egy kicsit,és ha tényleg gázos a helyzet,akkor ráérsz dobbantani,lehet hogy idővel kicsit összecsiszolódtok,és közelednek azok a nézetek is.
2010. aug. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!