Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha 1 hónap után megkérnék a...

Ha 1 hónap után megkérnék a kezetek, igent mondanátok?

Figyelt kérdés
25 éves lány vagyok, egy hónapja vagyok együtt egy férfival..és tegnap elképesztő mód megkérte a kezem. Gondolkodási időt kértem.. szívem szerint igent mondanék, még soha senki iránt nem éreztem ilyet..pedig volt pár több éves kapcsolatom... Elég reális típus vagyok, mi van ha 1 év múlva már nem lesz az a nagyon furcsa vonzódás, szerelem? ugyanakkor akivel 5 évig voltam..annál ennek az érzésnek a töredékét sem éreztem...
2010. aug. 2. 00:12
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
91%

Ismerted korábban?


Lehet hogy furán hangzik, de a jó párkapcsolatnak nem sok köze van az érzések fokához. A szerelem nélkülözhetetlen elem, de nagyon kevés ahhoz, hogy a kapcsolat jövőjét megítéljük. Annak sokkal inkább a két fél JELLEMÉHEZ és ÉRTÉKRENDJÉHEZ van köze.


Meg tudod válaszolni rózsaszín köd nélkül, reálisan a következő kérdéseket?

1. Mennyire tiszteli a párod az embereket általában?

2. Hogy reagál azokra, akikkel nem ért egyet? Haragszik rájuk, rossz véleménye van róluk? Egy házasságban sokszor fogtok nem egyetérteni.

3. Hogy kezeli a konfliktusait a családtagjaival?

4. Általánosságban: becsületes ember? (A megcsalás a becsületeseknek nem szokása...)

5. Mi a véleménye a házasságról? Ő mit ért ezalatt?


Ne azt nézd, veled hogy bánik most, mert nyilván a tenyerén hordoz. Azt nézd, hogy bánik most a hozzá közel álló más személyekkel, főleg rokonokkal. Ui. egy év múlva te is azok közé fogysz tartozni, és hasonló bánásmódra számíthatsz.


Ha ismerted korábbról, sokkal könnyebb dolgod van, mert vissza tudsz emlékezni a szerelem nélküli időkre, amikor reálisabb volt minden. Ha csak most ismerted meg, vigyázz. Ennyi idő alatt szinte lehetetlen valakit igazán megszeretni. Tájékozódj a közös ismerősöktől a fenti kérdésekkel kapcsolatban.


Az én férjem azzal kezdte az udvarlást, hogy megkérte a kezem. De mi 3 éve ismertük egymást, és én tudtam a fenti kérdésekre adott válaszaim alapján, hogy bárkinek kiváló férje lenne. Ez be is igazolódott. 15 éves házasok vagyunk.

2010. aug. 2. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
24%
Nem!Macerás a válás....
2010. aug. 2. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:
82%

te tudod, mit érzel, helyetted dönteni senki nem tud. jó tanács se nagyon van, ismeretlenül pláne.

az első férjem 3 évig udvarolt. 4 év házasság után elváltunk. bár őszintén 1 év múlva el kellett volna.

második férjemmel megismerkedésünk másnapja(!) óta együtt élünk. esküvő nem volt azonnal, de 11. éve házasok vagyunk.

ez egy ember, 2 kapcsolat, két különböző kimenetellel.

tehát?

:)

2010. aug. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
76%
1 hónap után semmiképpen sem max 1-2év után
2010. aug. 2. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
40%
ha szereted, és tudnál vele együtt élni, akkor miért ne :)
2010. aug. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
47%
ha ebből az 1 hónapból indulunk ki az is meglehet hogy 1 hónap után, az is meglehet hogy 1 év után múlna el a nagy fellángolás vagy soha....ezt nem lehet tudni előre úgysem
2010. aug. 2. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
48%
Az én párom 3 nap járás után kérte meg a kezem, de előtte nagyon jó barátok voltunk, igaz, csak 3 héttel előtte ismertem meg, de napi 6 órában együtt voltunk. Viszont elég jó emberismerő vagyok (és Ő is) és elég heves vérmérsékletű is mellé, meg elég gyerek is voltam még ahhoz, hogy igent mondjak. Nem bántam meg, és 5 év és két hónapja boldogan együtt vagyunk. Azért mertem belevágni, mert tudtam, hogy Ő nagyon jó ember, és nagyon jó vele, mert megtaláltam a lelki társam, akivel le akarom élni az életem. És nem tévedtem. Még jobb ember, mint gondoltam. Persze azért a lányomat (ha lenne) kicsit félteném hasonló szituban, ha nem ismerném a barátját úgy, ahogy én ismertem a szerelmemet. Szóval vigyázni kell, mert nem mindenki ilyen jó ember. Javaslom, próbáljátok ki, milyen együtt élni, mert nekünk elég nehéz volt összecsiszolódni amiatt, hogy különbözünk, de mivel nagyon szeretjük egymást, megoldottuk. Azonban akkor is azt tanácsolnám bárkinek, hogy próbálja ki az együtt élést a házasság előtt.
2010. aug. 2. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Egyébként nekünk nem múlt el a lángolás. :)
2010. aug. 2. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 nyuxipok ***** válasza:
0%
En igent mondanek,az bisztos:)ha az en baratom kerte volna meg a kezem egy honap utan,akkor neki is igent mondtam volna,de mi mar 4honaposak vagyunk es az eljegyzes ugy latszik,hogy meg odebb lesz...de attol meg ugyanugy szeretjuk egymast.
2010. aug. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
53%

A férjemnek 1 hónap után is igent mondtam volna, mert amikor először beszéltünk, már akkor tudtam, hogy ő lesz a férjem.

Korábban senkinek nem mondtam volna igent.

2010. aug. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!