Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek "ciki" szülinapra...

Szerintetek "ciki" szülinapra menstruációs bugyit kérni?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, persze dolgozok és van valamennyi félretett pénzem is, de azért egy ilyen dolog relatíve nagy kiadás. Mivel úgyis nemsokára szülinapom lesz, így arra gondoltam, ezt kérném. Szerintetek gáz?

2020. jún. 21. 12:18
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
67%

17, nem a saját testem elutasítása, ha nem akarok visszamenni az időben.

És lehet, hogy többet bír, de higiénia is van a világon. Akkor sem hagyom ugyanazt a betétet bent órákig, ha még többet bírna.

2020. jún. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
41%

Nem, nem gaz. Karacsonyra meg kérhetsz dildot vagy vibrátort.

Vannak dolgok, amiket az ember nem kér ajándékba, mert túl intim. Kérj pénzt, ha nem sikerül összespórolni azt a pár ezert egy ilyen bugyira.

2020. jún. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
20%

hát én tampont használok, sose jutott eszembe szülinapomra kérni...

amúgy kérj pénzt, és vedd meg magadnak, bár az én anyám biztos kiakadna, ha megtudná, hogy elszórtam pártízezer forintot ronda bugyikra, még ha ajándék volt is a pénz... főleg a jelenlegi gazdasági helyzetben. vannak fontosabb dolgok amikre elkölthetünk 10-20 ezer forintot.

2020. jún. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
95%
Ha a családban nem tabutéma, márpedig írtad, hogy nem az, akkor miért írtad ki a kérdést? Nyugodtan szólj nekik, hogy ilyen és ilyen színűt, méretűt, stb. szeretnél. De ahogy a többiek írták, inkább a pénzt kérd el rá, és vedd meg magadnak, tényleg te tudod a legjobban, milyent szeretnél. Egyébként erről én is most hallottam először. A magam részéről inkább gyengébb napokon tudnám elképzelni a használatát. Tényleg környezettudatosabb. Nem tudom, mit sápítoznak itt a víz meg a mosószer pazarláson. Azt a bugyit, amibe a betétet rakja az ember, talán nem kell naponta cserélni és ugyanúgy kimosni?
2020. jún. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
68%

"Ezek az öko-bio-sötétzöldek minden hülyeségre vevők...



a használt mosószer és víz ökológiai lábnyoma nuku???"


Örülnétek inkább, b*zmeg, hogy valakit érdekel, mi jut a gyerekeiteknek a Föld javaiból 20 év múlva, ha már ti telibefossátok a nagy kényelmességet közepette!!!


A bugyit, amit amúgy is hordasz menstruáció közben, nem szoktad kimosni, vagy mi? Vagy azt hiszed, az a plusz 1 mosás több vizet pazarol, mint amennyit 1 doboz tampon/betét előállítása és ideszállítása igényel?


Nemhogy örülnél, mert nem a félig lebomlott betétmaradványokkal teli vizet kell majd innod....

2020. jún. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
26%

Utolsó, egyetértek a kommentelő el, akit lehurrogtál.... egy ilyen bugyiból 6-10 darabot elhasznál az ember naponta, azt ugyanúgy elő kell állítani és 1 bugyi helyett 10-et mosni igenis több mosószerrel és vízzel jár... ráadásul normál esetben az ember 30 perces 30/40 (60, ha nem használ valaki tisztaságit) fokos programon mossa a bugyijat, ezt meg 90/95 fokon kell, mert full véres, ráadásul a vastagsága miatt több energiát igényel a szárítása is, főleg télen (legalábbis nálam, mivel én pl igen ritkán fűtök, tehát szárítógépbe megy).


Nem mellesleg legjobb esetben is kell belőle 12-15 darab

2020. jún. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
73%

26-os, egyrészt nem kell 6-10 bugyi, még az első napon sem, ezeknek ugyanis elég jó a nedvszívó képessége. Egy menstruáció simán kijön max. 10-12 bugyiból, mert nyilván úgy időzíted a mosást akkor, hogy a ciklusod közepére essen.


Másrészt ezt a 10 bugyit senki nem fogja külön berakni, majd odateszi más ruha mellé, ugyanis nem full véresen kell berakni 90 fokra - vagy nem tudod, hogy a vért hideg vízzel kell kimosni, a melegtől benne fog maradni az anyagban??


A menstruációs bugyit használat után kb. 15 másodperc alatt kiöblíted hideg vízben, és utána be lehet tenni bármivel 40 fokon is. Arról nem beszélve, hogy ezeket a bugyikat egyszer kell legyártani és utána évekig használhatod,a tampont és betétet viszont egy alkalom után el fogod dobni...


Nem tudom, miért okoskodsz, ha ilyen szinten nincs rálátásod a témára...

2020. jún. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
70%

Mi lenne ha mindenki azt hasznàlna amit akar??


Én nem mosogatom, eldobhatót hasznàlok. De màsban odafigyelek hogy minél kevesebb szemetet termeljek.

És nem pottyantok a vilàgra egy kölköt sem, tehàt az én megspórolok egy rakàs szemetet amit a gyerek termelne élete soràn.

2020. jún. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem simán belefér. Ha nincs kedvük beszerezni/ nem tudják merre induljanak, odaadják az árát, vagy megrendelitek neten és az ő kártyájukkal fizettek
2020. jún. 22. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!