Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezért nagyon önző lennék?

Ezért nagyon önző lennék?

Figyelt kérdés

Anyagi okok miatt eladásra került a nagymamám háza. Sajnos a nagymamám elszállásolását nem tudtuk máshogyan megoldani, minthogy három hónapja ideköltözött hozzánk, mivel édesanyám nővére, aki egyedül él egy viszonylag nagyobb lakásban, nem volt hajlandó befogadni, idősotthonról pedig természetesen szó sem lehet, magam sem engedtem volna. Ezzel egyébként nem lenne semmi gond, azonban mi egyébként is egy nagyon kicsi lakásban éltünk hárman a szüleimmel (egy hálószobánk van), a nagymamám ideköltözésével pedig semmi életterem nem maradt. Eddig meg tudtuk oldani a szüleimmel hogy hárman aludtunk a hálószobában, és ha esetleg éjszakába nyúlóan tanultam, akkor kiültem a konyhával egybenyitott nappaliba tanulni (egyetemista vagyok). Most azonban a nagymamám és én alszunk a hálószobában, a szüleim pedig a nappali-konyhában. Így sajnos a tanulás sem megoldott számomra, mivel egész nap a szüleimmel ülünk a nappaliban, az alvás pedig egész egyszerűen lehetetlen, mivel a mamám iszonyatosan horkol, és a füldugó sem szűri ki. Ez folyamatosan konfliktusokat szül a családon belül, én pedig már nagyon kivagyok ettől az egésztől. :( Nem vagyok rá büszke, de én is vesztem már össze a szüleimmel emiatt. Önzőség részemről ezt felhángorgatni, vagy csak feleslegesen hisztizek?

Szerintetek tudok valamit kezdeni ezzel a helyzettel? Mit tudnék csinálni? Légyszi olyanokkal ne gyertek hogy felnőtt létemre akár el is költözhetnék otthonról, mert egy elég nehéz szakra járok, és szinte lehetetlenség lenne alkalmi munkából megteremteni egy albérlet árát.

A válaszokat előre is köszönöm! :)

19/L


2020. jún. 17. 20:33
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, valószínűleg a kolesz lesz a megoldás, a nyarat pedig kihúzom valahogy. Írtátok hogy a szüleim egy szobába költözhetnének a nagyimmal éjszakára (nem tudom miért pontozták le, alapból jó ötlet lenne :)), de nem akarom a szüleimet kellemetlen helyzetbe hozni ezzel, főleg apukámat, aki nem annyira érezné magát komfortosan, ha az anyósával kéne aludnia. Egyébként teljesen tisztában vagyok azzal hogy ebben a történetben a nagymamám a legnagyobb áldozat, ezzel pedig mindannyian tisztában vagyunk, ezért van az, hogy ezekből a konfliktusokból ő semmit nem észlelt eddig, és mindent meg fogok tenni azért hogy ez így is maradjon, így is elképesztően nehéz lehet feldolgoznia, hogy egy élet munkáját vesztette el a gyerekei miatt. Azért írtam többes számot, mert a nagyobbik gyermeke ugyanúgy rá volt szorulva az ingatlanból befolyó összegre a felhalmozott tartozásai miatt, így a ház eladása teljes mértékben közös megegyezéssel történt, amelyből a két testvér fele-fele arányban profitált. Ezért is említettem meg a kérdésben az ő felelősségét ebben a helyzetben. A nagyimmal pedig sohasem veszekednék azért, mert a szüleim hibái miatt ilyen szorult helyzetbe került ő is, velünk együtt. Nem is vele van a gond, sőt.
2020. jún. 18. 11:38
 22/23 anonim ***** válasza:

"akkor kiültem a konyhával egybenyitott nappaliba tanulni"


Akkor most a nagyié a nappali.

Te meg tanulj a konyhában.

Sokan felnőttünk így. Mi hatan voltunk testvérek, 2,5 szobában,

mégis elfértünk, mindannyian diplomások vagyunk.

2020. júl. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
#22: A konyha és a nappali ugyanaz a helyiség, csak az egyik felében kanapé, a másikban konyhapult van.
2020. júl. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!