Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezért nagyon önző lennék?

Ezért nagyon önző lennék?

Figyelt kérdés

Anyagi okok miatt eladásra került a nagymamám háza. Sajnos a nagymamám elszállásolását nem tudtuk máshogyan megoldani, minthogy három hónapja ideköltözött hozzánk, mivel édesanyám nővére, aki egyedül él egy viszonylag nagyobb lakásban, nem volt hajlandó befogadni, idősotthonról pedig természetesen szó sem lehet, magam sem engedtem volna. Ezzel egyébként nem lenne semmi gond, azonban mi egyébként is egy nagyon kicsi lakásban éltünk hárman a szüleimmel (egy hálószobánk van), a nagymamám ideköltözésével pedig semmi életterem nem maradt. Eddig meg tudtuk oldani a szüleimmel hogy hárman aludtunk a hálószobában, és ha esetleg éjszakába nyúlóan tanultam, akkor kiültem a konyhával egybenyitott nappaliba tanulni (egyetemista vagyok). Most azonban a nagymamám és én alszunk a hálószobában, a szüleim pedig a nappali-konyhában. Így sajnos a tanulás sem megoldott számomra, mivel egész nap a szüleimmel ülünk a nappaliban, az alvás pedig egész egyszerűen lehetetlen, mivel a mamám iszonyatosan horkol, és a füldugó sem szűri ki. Ez folyamatosan konfliktusokat szül a családon belül, én pedig már nagyon kivagyok ettől az egésztől. :( Nem vagyok rá büszke, de én is vesztem már össze a szüleimmel emiatt. Önzőség részemről ezt felhángorgatni, vagy csak feleslegesen hisztizek?

Szerintetek tudok valamit kezdeni ezzel a helyzettel? Mit tudnék csinálni? Légyszi olyanokkal ne gyertek hogy felnőtt létemre akár el is költözhetnék otthonról, mert egy elég nehéz szakra járok, és szinte lehetetlenség lenne alkalmi munkából megteremteni egy albérlet árát.

A válaszokat előre is köszönöm! :)

19/L


2020. jún. 17. 20:33
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
91%

Ez így nem élet és nem okés.

Koli vagy a nővérhez költöznék (hátha a nagyival van csak baja)

Addig is könyvtárban tanulás, konyhában/fürdőben alvás, vagy valahogy mégis külön a nagyitól.

2020. jún. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
94%
Ha az lennél, nem kérdeznéd.
2020. jún. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat! :) Amugy a furdo nem rossz otlet, a tanulast tobbe-kevesbe ott oldottam meg, de sajnos az aludni nem lehet ott, mert ahhoz eleg picike. Egyebkent a kovetkezo vizsgaidoszakomra valoszinuleg konyvtarban fogok felkeszulni :) Mellesleg a sajnos a hazbol befolyo osszeg eleg nagy resze a tartozasaink rendezesere folyt el, de ebbe nem is mennek bele, nem akarom hogy ez panaszkodasnak tunjon a reszemrol. A nagymamam egyebkent azert koltozott hozzank, es nem az unokanoveremhez, mert sajnos rola tudni kell hogy nagyon felelotlen es eleg zsarnokoskodo, melynek kovetkezteben nem is nagyon tartjak a kapcsolatot, egyedul az orokseg raeso resze erdekelte, az edesanyja mar hidegen hagyja. Emlitettetek sokan a koleszt is, valoszinuleg az lesz, hogy a kovetkezo szemeszterben meg fogom palyazni, bar mivel az egyetem kozvetlen kozeleben elek, igy nem latok ra sok eselyt hogy felvesznek, de egy probat meger :) Egyebkent igy nyaron nem lesz akkora problema ez a helyzet, egyedul az alvassal kuzkodok, de holnap elmegyek a patikaba uj fuldugoert, hatha :D Megegyszer koszonom a megerto valaszokat!
2020. jún. 17. 22:16
 14/23 anonim ***** válasza:
80%

#9-es, miért lenne kamu?

14 éves koromig négyen voltunk egy kicsi szobában, egyedül a szekrény volt a választó "fal".

Szüleim egy ágyban, húgommal emeletes ágyunk volt.


Na de kérdező.

Menj el egy könyvtárba, ha jó idő van ülj ki a szabadba.

Tudom, hogy írtad, hogy a füldugó nem segít, de esetleg az a hangkiszűrő füles, amit építkezésen használnak? Nekem is van, mert csak így tudtam érettségire tanulni a rossz időben húgom miatt.


Vagy esetleg napközben mamád kimehetne nappaliba szüleiddel, te meg a szobába. Este meg csere.

2020. jún. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
54%

"egyedul az orokseg raeso resze erdekelte"

Hát b+... Eladtátok az "örökségét", hogy kifizessétek a ti tartozásaitokat, ezek után a mamát is rálőcsöltétek volna, és csodálkozol, hogy nem ölel a keblére? Én is elküldtelek volna a sunyiba.

2020. jún. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
57%
Nem értem miért akad fent mindenki az anyagi dolgokon itt. :) Ezen kívül nem sok lehetőséged maradt, nekem elsőnek szobát bérelnem sikerült, ahol kb aludni és tanulni lehetett. Kollégium is szóba jöhet, főleg úgy hogy a nagymamád is nálatok lakik, így az egy főre jutó jövedelem elég alacsony - ha meg nem, akkor nagyobb lábon is élhetnétek -
2020. jún. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
95%
az miért nem opció - fentebb már írtam, de le lettem pontozva -, hogy ezentúl nem a kérdező alszik a szüleivel, hanem a nagymama? hallgassák ők a horkolást, ha már az öregasszony házának az árából fizették ki a "sarukat".
2020. jún. 18. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
91%

“ az miért nem opció - fentebb már írtam, de le lettem pontozva -, hogy ezentúl nem a kérdező alszik a szüleivel, hanem a nagymama? hallgassák ők a horkolást, ha már az öregasszony házának az árából fizették ki a "sarukat".”


En sem ertem miert lett leszavazva a valaszod, en felpontoztalak:)

Szerintem igazad van, ha eddig a kerdezo a szuleivel aludt, akkor az sem lehet a kepben, hogy “maganelet” miatt akarnak sajat szobat a szulok...

Kerdezo, en a te helyedben errol is elbeszelgetnek a szuleimmel, mert ez tenyleg nem fair veled szemben...

2020. jún. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
11%

"Önzőség részemről ezt felhángorgatni, vagy csak feleslegesen hisztizek?"


igen. Itt csak a nagyit lehet sajnálni.

Feladja a saját lakását, hogy a felelőtlen gyerekeit kisegítse, aztán hogy "nincs további értéke", mindenkinek teher lesz. A cuki felnőtt korú unokának is.

2020. jún. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
71%
Nem értem, hogy a TI adósságaitok miatt miért kellett az Ő házát eladni? Mert ezesetben a mamád egy borzasztóan jószándékú idióta, nektek pedig kutya kötelességetek a kedvét keresni és maximálisan alkalmazkodni hozzá, hogy a saját életének és kényelmének feladásával húzott ki titeket vagy inkább a szüleidet a szószból.... A nővérnek semmi felelőssége irányába, én se fogadnám be ilyen körülmények között. Szép is lenne, majd még ő kerülgesse a ti hibátok miatt. Te pedig jobban teszed, ha befogod a szádat, és nem panaszkodsz, mert legfeljebb szemrehányást tehetsz a borzalmas szüleidnek, helyreteszed az agyadat az ok-okozat-következmények elszenvedője sorozatban, és a nagyinak meg hálát rebegsz.
2020. jún. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!