Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bántó lenne, ha magamnak...

Bántó lenne, ha magamnak külön vennék ételt, vagy érthető?

Figyelt kérdés

Szombaton ballagási ebédre kell menjek az apámékhoz (féltestvéremnek lesz). Viszont amikor ilyen kajálások vannak, rám sosincs gondolva... Folyton valamilyen pörkölt/bográcsos van, én meg az ilyeneket nem eszem. Nem kell nekem külön ötfogásos menü, elvagyok egy szelet csirkemellel, meg valamilyen salátával. Tudják, hogy nem eszem meg a pörkölteket, 5 évesen sem ettem, most, 20 éves fejjel sem teszem. Ezért minden ilyen összejövetelnél, ünnepségnél én ülök ott, mint valami idióta, amíg mindenki más eszik és 3 percenként valaki megkérdezi, hogy "te miért nem eszel?".


Ha mondjuk 10 percre lenne tőlem, akkor nem lenne baj, mert ennél mondjuk itthon fél 12-kor és jól vagyok lakva. De nekem ez oda-vissza 500+ km vezetés, így is korán indulok, hogy odaérjek és még aznap haza is jövök. Nem akarnék éhen lenni estig, vagy megállni az autópályán valami random helynél (éttermek között is nagyon megválogatom, hogy hová ülök be, mit rendelek). Ezért arra gondoltam, hogy viszek itthonról valami salátát, aztán én azzal elvagyok.


2020. jún. 17. 14:21
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
53%

Én oda rendelnék magamnak egy Cézár-salátát és jó ízűen megenném, mindenki szeme láttára.


Az nem opció, hogy legalább egy éjszakára kivegyél egy olcsóbb szobát? Mert 1000 km az rengeteg 1 nap alatt.

2020. jún. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ez nem ballagási ünnepség, mert ott nem egyetlen étel közül lehetne választani, tehát ennélfogva nem is vagy köteles elmenni. Egy családi bográcsozást az év bármelyik napján meg lehet ejteni... (jó, talán a hideg, esős évszakok kivételével).
2020. jún. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan vigyél magaddal kaját. Amennyire neked bántó, hogy nem figyelnek az igényeidre, annyira nekik is lehet bántó, hogy a sajátodat eszed. Legközelebb ha el akarják kerülni, hogy dobozból egyél akkor majd lehethogy csinálnak mást is...
2020. jún. 18. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
12%
Ha te vagy ilyen különlegesen válogatós, és nem egészségügyi ok (allergia, stb.) miatt eszel alig valamit, akkor nem várható el senkitől, hogy alkalmazkodjon a szeszélyeidhez.
2020. jún. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%
Én a saját ballagásomért nem utaznék 500+ kilométert...
2020. jún. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:

Ez nem szeszély! Kihányom, ha olyat kell ennem, amit nem szeretek. Kiskorom óta ilyen vagyok, és szerintem ha valakit elhívok magamhoz vendégségbe, akkor gondoskodom arról, hogy legyen legalább egyvalami, amit szeret, megeszik. Direkt írtam, hogy nem kell nekem 5 fogásos menü, elvagyok egy szelet csirkemellel és valami alap salival is. Ma már lehet kapni előre pácoltan is, felszeletelve a húsokat, saláta is annyi, hogy vesz 4-500 forintért egy zacskóval és a hús mellé teszi a tányéron. Nem akkora valami. :)


Ennyi erővel a vegánokra, vegákra sem kell gondolni soha, hiszen ők is csak szeszélyesek és menjenek, szedjenek füvet a kertből, ha megéheznek vendégségben... (irónia nyilván). Van vegán barátnőm, de ha jön hozzám, mindig veszek olyan nasit, kávét, amit ő is szeret, fogyaszt és ha főzünk, akkor is gondolok rá. Szerintem ez alap, ha vendégül látok valakit.

2020. jún. 18. 12:58
 37/38 anonim ***** válasza:
92%
34# ha meghívok valakit, igenis tekintettel vagyok arra hogy mit szeret. Egy csirkemellet rizzsel, vagy egy salátát kb fel óra alatt össze lehet dobni. Itt az akarat hiányzik. Igy utazna a fene.
2020. jún. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%
Ala0vetoen úgy vagyok vele, hogy ha nagy társaság van, akkor a többségnek kell kedvezni. De: ha valakiről tudom, hogy semmit nem szeret a menüről, akkor gondoskodom róla, hohy legyen neki is valami. Lehet hogy nem állok neki külön főzni valamit, pláne ha sok vendéget varok, valószínűleg rendelek neki valamit - vagy ha vagyunk olyan viszonyban, megkérem őt, hogy rendeljen magának, amikorra érkezik, én meg fizetem.
2020. jún. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!