Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bántó lenne, ha magamnak...

Bántó lenne, ha magamnak külön vennék ételt, vagy érthető?

Figyelt kérdés

Szombaton ballagási ebédre kell menjek az apámékhoz (féltestvéremnek lesz). Viszont amikor ilyen kajálások vannak, rám sosincs gondolva... Folyton valamilyen pörkölt/bográcsos van, én meg az ilyeneket nem eszem. Nem kell nekem külön ötfogásos menü, elvagyok egy szelet csirkemellel, meg valamilyen salátával. Tudják, hogy nem eszem meg a pörkölteket, 5 évesen sem ettem, most, 20 éves fejjel sem teszem. Ezért minden ilyen összejövetelnél, ünnepségnél én ülök ott, mint valami idióta, amíg mindenki más eszik és 3 percenként valaki megkérdezi, hogy "te miért nem eszel?".


Ha mondjuk 10 percre lenne tőlem, akkor nem lenne baj, mert ennél mondjuk itthon fél 12-kor és jól vagyok lakva. De nekem ez oda-vissza 500+ km vezetés, így is korán indulok, hogy odaérjek és még aznap haza is jövök. Nem akarnék éhen lenni estig, vagy megállni az autópályán valami random helynél (éttermek között is nagyon megválogatom, hogy hová ülök be, mit rendelek). Ezért arra gondoltam, hogy viszek itthonról valami salátát, aztán én azzal elvagyok.


2020. jún. 17. 14:21
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
87%
500 km kétszer egy ballagási ebédért? Ez aránytévesztés.
2020. jún. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
43%

"500+ km vezetés, így is korán indulok, hogy odaérjek és még aznap haza is jövök. "


500 km-t vezetsz, akkor mikor van időd ott lenni a bográcspartin?!

Kérdezd meg, hogy mi lesz a menü, lesz-e saláta, szelet natúr hús, mert te nem eszed a pörköltet.


Elég tahók, amúgy.

(Ez a "random" szó nagyon tetszik nektek. Nem tűntök általa műveltebbnek.

Helyette a találomra, véletlenszerűen sokkal kulturáltabb.)

2020. jún. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
96%
Az előzőnek igaza van. Hívd fel őket, kérdezz rá, hogy lesz-e olyan is, amit te is megeszel. Ha nem adnak egyértelmű választ, ne menj el szerintem. Ha nem képesek egy szelet húst sem kisütni neked, akkor nem sokra becsülnek.
2020. jún. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
98%
Nem mennék. Ennyit nem autózok olyan helyre, ahol nem is vagyok fontos.
2020. jún. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

500 km oda vissza.

Nem 2x500

2020. jún. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
96%
2 x 250 is sok olyanokhoz menni, akik lebecsülnek.
2020. jún. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

Oda-vissza 500, tehát oda 250 és vissza is annyi. :) Nyilván nem pontosan ennyi, pár km tévedés lehet benne, de gondolom a lényeg érthető: sokat kell vezetnem.


Kb délelőtt 11-re odaérek, ott leszek 3-4-ig, aztán jövök haza. Sosem ajánlják fel, hogy aludhatok ott nyugodtan (pedig az apámról van szó, nem valami huszonhatodik unokatestvérről). Én pedig nem erőltetem, ez inkább csak formaság. Tekintve, hogy tizenX éve mindig ez a menü és tudják is, hogy én a csirkén kívül más húst nem eszem, ezért nem erőltetem, hogy igenis főzzenek nekem külön. El lett mondva már nagyon sokszor általam is, a nagyszüleim is mondták nekik, mindig bólogatva lett, hogy oké persze ezentúl figyelnek, aztán mégsem. Megkérdezem ettől függetlenül, hogy mi lesz majd, de nem számítok nagy változásra.



Nem szeretnék egyáltalán műveltebbnek tűnni annál, mint amilyen vagyok, de a hétköznapi nyelvben gyakran használom azt, hogy "random". Ahogyan azt is, hogy "by the way", "fyi", "yucky", "cringe" és egyebek. Nyilván egy beadandóban ilyesmit nem írnék, de úgy gondolom, a gyakori nem erről szól. :)

2020. jún. 17. 14:34
 8/38 anonim válasza:
97%
Szerintem biztos ami biztos vigyél magadnak:) ha ők eddig lehettek bunkók te is lehetsz
2020. jún. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
99%
Jól érzed te magad ezeken az összejöveteleken? Nem. Tisztelnek-szeretnek ott téged? Nem. Akkor minek jársz oda?
2020. jún. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
99%

A leírásod alapján, csak illendőségből küldték a meghívót, meg sem gondolták, hogy esetleg komolyan is veszed, és elmégy.

Csak azért küldték a meghívót, hogy ebből ne legyen harag. De meg sem álmodták, hogy te komolyan veszed, és képes vagy ennyit autózni...


Felhívnám őket telefonon, gratulálnék, minden jót kivánnék, és kimenteném magamat, amiért nem tudok elmenni.

2020. jún. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!