Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bántó lenne, ha magamnak...

Bántó lenne, ha magamnak külön vennék ételt, vagy érthető?

Figyelt kérdés

Szombaton ballagási ebédre kell menjek az apámékhoz (féltestvéremnek lesz). Viszont amikor ilyen kajálások vannak, rám sosincs gondolva... Folyton valamilyen pörkölt/bográcsos van, én meg az ilyeneket nem eszem. Nem kell nekem külön ötfogásos menü, elvagyok egy szelet csirkemellel, meg valamilyen salátával. Tudják, hogy nem eszem meg a pörkölteket, 5 évesen sem ettem, most, 20 éves fejjel sem teszem. Ezért minden ilyen összejövetelnél, ünnepségnél én ülök ott, mint valami idióta, amíg mindenki más eszik és 3 percenként valaki megkérdezi, hogy "te miért nem eszel?".


Ha mondjuk 10 percre lenne tőlem, akkor nem lenne baj, mert ennél mondjuk itthon fél 12-kor és jól vagyok lakva. De nekem ez oda-vissza 500+ km vezetés, így is korán indulok, hogy odaérjek és még aznap haza is jövök. Nem akarnék éhen lenni estig, vagy megállni az autópályán valami random helynél (éttermek között is nagyon megválogatom, hogy hová ülök be, mit rendelek). Ezért arra gondoltam, hogy viszek itthonról valami salátát, aztán én azzal elvagyok.


2020. jún. 17. 14:21
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
15%
Mi baj a pörkölttel? Valami speckó diétát követsz?
2020. jún. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
20%

16!


Értem én hogy nem szereted, én sem, de azért az átlag ember igen és nagy adagban ezeket a legegyszerűbb-es olcsóbb- főzni.



Kérdező!

Anyukád kicsit lekezelő apadek fele, gondolom még mindig sértett a válás miatt, legalabbis ugy tűnik. Ennyire prolin hogy nem fogják fel esszel? Az nem is lehetséges, hoyg olyan ritkán találkoztok, hogy nem emlékeznek rá?

2020. jún. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
92%
Az egyik testvérem sem eszik ilyeneket, neki mindig csinálunk külön, amit szeret, hatalmas megerőltetés tényleg pár szelet natur csirkecsöcs meg némi köret hozzá...simán csak seggarcok. Ha tényleg muszáj menni, dobozolj magadnak és állj neki látványosan, ha kérdezik, h miért azt eszed, mondd meg, h nem hajlandóak foglalkozni a kéréseddel. Ez nekik szégyen, nem neked.
2020. jún. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
16%

23!


Lehet hatalmas megerőltetés is, ha mondjuk 20 emberre kell főzni...

2020. jún. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:

Nem, nem kapok ki. De részletezni sem szeretném itt a családi viszonyokat, egyszerűen mennem kell.


"Mi baj a pörkölttel? Valami speckó diétát követsz?"

Miért, aki nem szereti a pörköltet, az tuti speciális diétán van?:)

Sosem szerettem, válogatós vagyok. Nagyon sokféle, fajta ételt nem eszek meg, szerintem a két kezemen megszámolhatnám, hogy mi az, amit tényleg szívből szeretek, nem pedig csak belecsipegetek. Kiskorom óta ilyen vagyok, óvodában még nyugtatták anyát, hogy majd a csordaszellem hatni fog rám is, biztos megeszek majd mindent, aztán pár hét múlva már az óvónők is feladták, hogy belém akarják diktálni a kaját és lényegében sonkás-vajas kiflin és nutellás, vagy lekváros kenyeren éltem túl az óvodát. A suliban 4.-ig anya úgy pakolt reggelente mindig, hogy volt benne olyasmi, amit ebéd gyanánt is tudtam enni, utána pedig már nem voltam menzás.

Ez van, nagyon rossz evő vagyok, ezért szedek rengeteg vitamint, hogy ebből ne legyen probléma (súlyom, vérképem amúgy tökéletes). De ma már azért nem akkora probléma ez, főleg nem Budapesten. Mindig találok olyasmit, amit ehetek, szóval nincs gond.


"gondolom még mindig sértett a válás miatt, legalabbis ugy tűnik. "

17 éve elváltak, anyukám akarta a válást, szóval semmi sértettség nincsen benne ezzel kapcsolatban. Amit mondott, az szerintem is inkább igaz.

2020. jún. 17. 16:06
 26/38 anonim ***** válasza:
98%

Ilyen feltételekkel tényleg szeretnél elmenni? Értem én, hogy a féltesód nem tehet róla, de ha az apukátok nem lát szívesen (mert ha tudja, hogy nem szereted ezeket a kajákat, és ahogy az előbb írták, egy húst sem tud sütni, akkor már pedig nem látnak szívesen) akkor én a helyedben lehet megfontolnám.


Nem kérdezted meg még tőle egyszer sem, hogy miért aludhatsz náluk??

2020. jún. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
85%
Tudom, leragadtunk a pörinél, de közlöm: A huszonéves lányom előbb hányná el magát, mint hogy gulyást, pörköltet egyen. Nincs ebben semmi, magyaros ízvilág, van, aki utálja (nem szép így írnom, nem szeretem az utál kifejezést ételre mondani, de ez van.)
2020. jún. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
98%
Ha igaz amit anyád mondott és a te véleményed szerint is xarnak rád, akkor módosítanám az első javaslatomat a telefonhivasra: Szia Apu. Tudom hogy szombaton lesz a Pistike ballagási ebédje, de mivel se te, se a Kati 17 ev alatt se tudtatok megjegyezni, hogy nem eszek porkoltet/bogrács cuccot, úgy gondolom én magam se vagyok oylan fontos nektek, így inkább itthon maradok. A Pistikének már küldtek képeslapot. Szia.
2020. jún. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
93%
Ha szereted a tesódat, és jóban vagy Apukáddal, akkor elmennék, de előtte felhívnám apukámat,megkérdezni mi lesz a menü. Ha nem megfelelő, simán vinnék magammal ebédet. Ha rá kérdeznek miért vittél magaddal ételt, hiszen ott is van bőven, akkor szépen nyugodtan elmondod, hogy már többször volt róla szó, hogy te ezeket az ételeket nem eszed meg, érezni még nem akarsz, és ennyi. Talán így eljut az agyukig a dolog. Lány vagy? Hány éves?
2020. jún. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%
*javítás: éhezni nem akarsz.
2020. jún. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!