Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell 500 forintból...

Miért kell 500 forintból ekkora hisztit lerendezni? Ha feszült, miért rajtam vezeti le?

Figyelt kérdés

Anyukámmal jöttünk haza messzebbről ma és kértem, hogy álljunk már meg egy étteremnél, mert nagyon éhes voltam. Fél óráig győzködtem, mert ő jött a kötelező "dehát van otthon mit enni" szöveggel, aztán mondtam, hogy kifizetem én, csak álljunk meg, mert semmi kedvem otthon még nekiállni keresgélni, főzőcskézni és utána még mosogatni, elpakolni. Jó, ő puffogott, hogy nem eszik. Én jól laktam, kértem a számlát és 4280 ft lett a végösszeg, 5.000-ből kértem vissza. Utána a kocsiig hallgattam, hogy minek hagytam ennyi borravalót, bőven elég lett volna 200 forint és hogy szórom a pénzt, más annyiból már megebédel, amennyit én borravalóra ott hagytam (amit azért kétlek). A kocsiban is mondta végig, de mint akit felhúztak.


Most ez tényleg ilyen felháborító, hogy órákig ezen rugózzon az ember?


2020. jún. 9. 21:11
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
59%
Az en anyam 20 forintos borravalon verte a nyalat mikor rendelgette a kajat, szabalyosan megvarta amig kikeresi a 20 forint visszajarot a futar.
2020. jún. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
37%
Ha tényleg a te pénzed, nem értem mi a problémája vele. Lehet, hogy neki más az értékrendje. Valószínűleg nem azért nem evett, mert a pénzt sajnálta, hanem rosszul esett neki, hogy nem az ő akarata érvényesül, hogy otthon egyetek, és ez csak egy indok volt, hogy kiadja magából.
2020. jún. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
80%
Mióta dolgoztam pultosként tudom milyen jó érzés borravalót kapni... Senki nincs túl fizetve a vendéglátásban sem. Szerintem havi két havi szinten párszáz, akár 700 forint nem egy akkora összeg, ami csődbe viszi az embert... Ezen kár a hiszti. Hogy te saját pénzéből mennyi borravalót szándékoztál hagyni, a te dolgod. Anyud majd megnyugszik 😁
2020. jún. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
57%

Én nem csináltam volna ekkora ügyet belőle.


Alapvetően én minden nap főzök, nagyon ritkán eszünk étteremben, de igenis vannak olyan fogások, amik nem olcsók.


Mondjuk én a 2000 ftos makaróniért élek halok, de aki libamájjal töltött sertésbordát eszik erdei gombakrémlevessel és Gundel palacsintával, az lazán fizet ennyit.

2020. jún. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
29%

Ha saját lakásban vagy albérletben élsz és mindent magadnak fizetsz, akkor annyi borravalót adsz amennyit csak akarsz.

De, ha otthon laksz és a szüleid eltartanak vagy csak jelképes összeget kérnek, hogy tudj gyűjteni lakásra, akkor megértem, hogy fáj neki, hogy ők güriznek, hogy neked jobb legyen, te meg a pincéreket támogatod.

500 ft nem világ, de jól látszik a pénzhez való viszonyod.

Aki keményen megdolgozik a pénzéért, az kétszer is meggondolja, hogy mennyi borravalód adjon.

2020. jún. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

Egészségedre.

Mit ettél amúgy? Vagy anyukád is evett? 5800 szerintem egy két fő kajálásának ára, perszer kérdés hogy hol.

Ha anyukád is evett, akkor inkább meg kellett volna köszönnie. Ha nem, akkor én is drágállanám (na nem a borravalót, hanem a kaja árát), lehet anyukád éhes volt, ezért hisztis volt és ez szülte a konfliktust. Lehet, hogy úgy gondolta, hogy majd meghívod, vagy felajánlod neki.

2020. jún. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!