Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell 500 forintból...

Miért kell 500 forintból ekkora hisztit lerendezni? Ha feszült, miért rajtam vezeti le?

Figyelt kérdés

Anyukámmal jöttünk haza messzebbről ma és kértem, hogy álljunk már meg egy étteremnél, mert nagyon éhes voltam. Fél óráig győzködtem, mert ő jött a kötelező "dehát van otthon mit enni" szöveggel, aztán mondtam, hogy kifizetem én, csak álljunk meg, mert semmi kedvem otthon még nekiállni keresgélni, főzőcskézni és utána még mosogatni, elpakolni. Jó, ő puffogott, hogy nem eszik. Én jól laktam, kértem a számlát és 4280 ft lett a végösszeg, 5.000-ből kértem vissza. Utána a kocsiig hallgattam, hogy minek hagytam ennyi borravalót, bőven elég lett volna 200 forint és hogy szórom a pénzt, más annyiból már megebédel, amennyit én borravalóra ott hagytam (amit azért kétlek). A kocsiban is mondta végig, de mint akit felhúztak.


Most ez tényleg ilyen felháborító, hogy órákig ezen rugózzon az ember?


2020. jún. 9. 21:11
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
15%
"Nagyon kíváncsi lennék, hogy mégis milyen hely lehet az, ahol te 5.000 forintból három embernek veszel levest és főételt is." Nem reklámoznám, de egy négy csillagos szállodának az éttermében. Kiváló konyhájuk van ünnepnapokon soha nem főzünk itthon, mindig tőlük rendelünk. Egyrészt mert mindig különlegességekkel állnak elő, másrészt mert az ünnepeket vevőcsalogatónak használják, nagy kedvezményekkel. Egy-egy ünnepi ételrendelésünk szokott tizenöt-tizennyolcezer forint lenni, és a nem pici családunk vendégestől nem szokta megenni az összes kaját (ami általában kétféle köretet, rántott-és grillezett zöldségeket, sajtféléket, halat, rántott, és töltött húsokat jelent.
2020. jún. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Persze, én sem napi 2x hagyok ennyit, alapvetően ritkán szoktam éttermezni (mondjuk havonta/kéthavonta). Főleg azért, mert nagyon válogatós vagyok, kevés helyben bízom és jobb szeretek olyat enni, amiről tudom, hogy honnan jött, mivel lett elkészítve stb.
2020. jún. 9. 21:42
 13/26 anonim ***** válasza:
81%

8-as kiket értesz proli alatt?

Mert ismerek olyat, aki nagyon tele van, 10 milliós autoval jár, de olyan faszari ilyen téren, hogy legszivesebben leköpné az ember.

2020. jún. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem mindig illik kb 10% borravalót hagyni és ez nem volt annál sokkal több. Legalábbis én így lettem nevelve. Most sajnálom, hogy másnak ennyi a kajapénze de mondjuk a pincérnek meg sokszor a fizetése 1/3-a (sőt én már hallottam olyat is akinél több mint a fizetése felét adta ki) borravaló és azért ők sem keresik agyon magukat. Most had adjon nem másnak lesz ezért kevesebb. Én még a 700 forintos összegekhez is oda adom azt a maradék 300 forintot. Ha valakinél nem számít ez nagy összegnek tényleg nem értem miért lenne vele probléma.
2020. jún. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
89%

Kár itt azon vitázni, hogy kinek mi a drága. A kérdező lehet olyan anyagi helyzetben van, hogy ezt megteheti. Az a nyukája viszont nem, vagy mivel tapasztaltabb, így pénz szórás ak látja ezt.

Nekem mondjuk ez luxus lenne, de nem csak borravaló, hanem maga az ebéd ára is. Ennyiből a család jól lakik. 2 felnőtt, 2 gyerek. De ez pénztárca függő is lehet.

Kérdező;ha ezt saját magad álltad, és nem szorulsz hó végén a szüleid re, akkor oké, de ha fizukor szórod a pénzt, utána meg mész kaját kérni, akkor anyádnak van igaza. Mindig addig kell nyújtózkodni, amíg a takaró ér...

2020. jún. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
16%

Anyádnak van igaza. Szórod a lóvét. Ők úgy nőttek fel abban az időben, hogy enni se volt nagyon mit, te meg játszod a fejedet.

Biztosan elgondolkodott, hogy hol rontotta el a nevelésed.

2020. jún. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
51%

Az 5000 forintos ebéd drága, objektíven.

Én ma szarvas pörköltet ebédeltem apukámmal, krumpli krokettekkel...

Bőséges adagok voltak, a kettő együtt volt 6800 forint.


A 720 borravaló is objektíven sok, én ennyit csak akkor adok, ha euróval vagy fonttal fizetek és mondjuk 48-at kérnek én meg adok 50-et és nem kérek vissza... De ezt is leginkább olyankor ha nagyon jó a kaja, vagy ha csinos a pincérnő.


Ettől függetlenül, Te a saját pénzedből annyit adsz, amennyi jól esik, de érdemes azért átgondolni, hogy biztos nem lenne e jobb helye.

2020. jún. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
46 éves. Kétlem, hogy a '70-es években alig lett volna mit enni.
2020. jún. 9. 22:00
 19/26 anonim ***** válasza:
40%

Lehet rosszul olvastam, de osszevissza irkalsz. Ismeretlen varos, de mar majdnem otthon voltatok, kozben meg szeretsz olyan helyrol enni, ahol tudod honnan jott e smivel lett elkeszitve az etel???bocs de ez megmosolyogtat.



Elarulom anyukadat, nem a (egyebkent szerintem nagyjabol megfelelo nagysagu) borravalo zavarta, hanem az, hogy ő mar reg szeretett volna hazaerni, nem kolteni penzt (vagy nem belegondolni, o ilyenre nem tud vagy nem szeret kolteni), es az hogy miutan megis engedett a te akaratodnak (valoszinu kenytelen volt hahaha) es ki kellett varnia a rendelest, talalast, fogyazstast es szamlakerest, te még egy szamara nem szokvanyos borravalot is adtal es ez volt az utolso csepp a poharban. Csak tudod sokszor egyszerubb valami piszkicsare dologba belekotni es azon rugozni (jelen esetben anyadnak a borravalon), mint oszinten azt mondani: lanyom a pokolba veled miert nem lehetunk mar reg otthon. (Inkabb oleld meg anyud es mondd o igazad van, csak kicsit beneztem a borravalot, de mar nem mertem utolag valtoztatni. Legkozelebb majd itthon eszek es hamarabb itthon leszunk, most mar nyugodj meg. Szeretlek.) (Mert anyud szeret es nem azt mondja amit gondol hanem mast😀

2020. jún. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
65%
Ha a saját pénzedből fizetted és neked nem okoz gondot ennyi borravaló, akkor felesleges a hiszti anyukád részéről. Mindenki azt csinál a saját pénzével, amit akar. Én sem szeretem, ha mások akarják megmondani, hogy mire van pénzem és mire nem.
2020. jún. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!