Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ezt hogy lehet lerendezni...

Ezt hogy lehet lerendezni sértődés nélkül?

Figyelt kérdés

Facebookos rokon kérdés. :D Sok ronkonunk teljesen rákattant a facebookra, de ez az egy a legbosszantóbb. Főleg mióta gyerekük lett. A facebookon egy publikus katalógust csinál az életükből. Múltkor voltak nálunk két hetet. Én annyira nem nézem a facebookot, nem azért, mert mostanában menő anti-facebookosnak lenni, hanem alig van ismerősöm bejelölve rajta, inkább a messze élő rokonok csak, meg nem is nagyon rakok fel semmit és az se szórakoztat, ha más után kukkolok.


Viszont felmentem és megnéztem a képeit. Eddig is láttam, hogy felpakolja a képet, hogy eszik, iszik, autózik stb. és ezt hol, kinél, kivel, mikor stb. De nem gondoltam, hogy szó nélkül, mindenkiről, mindent. És most látom a publikus albumokat, képeket rakott fel a nyaralásukról nálunk. Kiírta a nevünket, betagelte, hogy pontosan melyik faluban, és felrakott cirka 120 képet. Minden látszik rajta. A ház minden oldalról, az összes ablak, ajtó, bent, hogy mi hol van, a műszaki cikkek, olyan képeket rakott fel rólam, amiről azt sem tudtam, hogy elkészültek, és SOHA nem tenném közszemlére, de történetesen látszik rajta a gyerek is ezért fel kellett neki tenni... Engem ez az egész rohadtul zavar. Azt se tudom kik az ismerősei van neki vagy 800, de ráadásul nem is csak azok látják, hanem bárki, aki odatéved.


Most mondjam neki, hogy kiba gyorsan szedd le az összes képet? Akkor tuti én leszek a begyöpösödött ünneprontó hülye.


Komolyan, élőben olyan jól elvagyunk, de mindig mikor megnézem a facebookját megrökönyödök rajta. Főleg mióta így közszemlére tett minket is.


2014. szept. 2. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Finoman is lehet kérni, hogy szedje le, mert téged zavar. :)
2014. szept. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ennek az éppen sz.rok, éppen eszek, éppen veszem a levegőt dolognak nemsokára lesz egy pszichiátriai szakneve (ha még nincs), mert sok ember csinálja és biztos, hogy valami mentális zavar váltja ki.


Valami "bebizonyítom, hogy élek"-szindróma vagy hasonló lesz, mert nekem minden ilyen esetben úgy tűnik, mintha az illető állandóan azt akarná bizonygatni, hogy ő létezik.


Szerintem egészen nyugodtan lehet neki mondani, hogy nem baj ha képet rak fel, de ti nem feltétlenül akarjátok, hogy tudják mások névre pontosan, hogy ott abban a faluban milyen házatok és értékeitek vannak.


Ellenni biztos jól el lehet vele, de esze sok nincs.

2014. szept. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem eleve engedélyt illet volna kérnie, én sem örülnék ennek a helyedben.

Szerintem szépen beszéld meg vele, hogy gondolod ezt az egészet, nem kell hogy ebből vita legyen. Meg is tudhatnád a beszélgetés által miért tesz fel mindenről minden képet, miért csinálja stb. és te is mond el mi a véleményed hátha elgondolkozik róla, mert ez szerintem tényleg nem egészséges.

2014. szept. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sajnos ez a baj igen, hogy jól kijövünk, nem egy hülye nő. Elvileg. De több rokonnal is így jártam, hogy az állandó időjárás jelentésük, mindent közvetítek, idézeteket posztolok, nyilván való butaságokat osztok meg stb. után elkezdtem gondolkodni, hogy úristen, most ő tényleg ILYEN? Mert az tök gáz. Mert élőben meg tök jól kijövünk, de online meg ő tök olyan, mint akivel amúgy én nem szeretnék ismerkedni se...


Persze, lehet szépen is mondani, de mivel ő ebbe ennyire bele van szédülve, nem tudom hogy vezessem fel pontosan, hogy ne akadjon ki. Mert tuti be fog sértődni, hogy milyen vagyok már, még ha nem is mondja.


Pl. akarunk velük együtt menni "nyaralni" majd később. De most azon gondolkodok, hogy így telenyomott mindent mirólunk, majd azt is rögtön kiírja, hogy hova megyünk, mert tényleg utazás közben már checkol, hogy épp utazik ide vagy oda, és akkor mindenki tudni fogja, hogy mi nem vagyunk otthon, hanem tök máshol vagyunk, és érdemes benézni a képen látható motyóért?


Meg eredetileg keresztszülők lettek volna, de pl. én a gyermekemet sem szeretném majd közzéteni. Rokonoknak, akik nem látják privátban is küldhetek képeket, de nem akrom, hogy egy katalógusa legyen az életéről. A mindennapok része az internet, de majd ha elég nagy lesz, akkor ő fogja eldönteni, hogy mit oszt meg magáról, nem azzal szembesül, hogy anyám a magzatmázas első fotóm óta mindent felrakott. És végül emiatt nem kérjük majd meg őket, mert akkor tuti tele lenne a gyerekkel az internet. Egy keresztfiuk már van, és vele is telenyomja.

2014. szept. 2. 15:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Kulturáltan mondd meg neki hogy milyen veszélynek tett ki titeket ezzel hogy mindent megosztott. Plusz hogy nem illik másról az engedélye nélkül képet posztolni ami esetleg ciki de amúgy se.Mondd el azt is hogy ha nyaralni mentek és betörnek mert ő kiírta hogy szabad a gazda tán megtéríti a károtok? Ha megsértődik max korlátozzátok a kapcsolatot. Mások véleménye meg pláne ne érdekeljen. A ti életetek.
2014. szept. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!