Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell 500 forintból...

Miért kell 500 forintból ekkora hisztit lerendezni? Ha feszült, miért rajtam vezeti le?

Figyelt kérdés

Anyukámmal jöttünk haza messzebbről ma és kértem, hogy álljunk már meg egy étteremnél, mert nagyon éhes voltam. Fél óráig győzködtem, mert ő jött a kötelező "dehát van otthon mit enni" szöveggel, aztán mondtam, hogy kifizetem én, csak álljunk meg, mert semmi kedvem otthon még nekiállni keresgélni, főzőcskézni és utána még mosogatni, elpakolni. Jó, ő puffogott, hogy nem eszik. Én jól laktam, kértem a számlát és 4280 ft lett a végösszeg, 5.000-ből kértem vissza. Utána a kocsiig hallgattam, hogy minek hagytam ennyi borravalót, bőven elég lett volna 200 forint és hogy szórom a pénzt, más annyiból már megebédel, amennyit én borravalóra ott hagytam (amit azért kétlek). A kocsiban is mondta végig, de mint akit felhúztak.


Most ez tényleg ilyen felháborító, hogy órákig ezen rugózzon az ember?


2020. jún. 9. 21:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk nem 500 hanem 700 de lényegtelen :) Én is odaadtam volna ha jó volt a kaja.
2020. jún. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
78%
Mert NEKI ez is pénz, sok embernek ennyi a NAPI kajapénze!
2020. jún. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
40%
Pedig más simán megebédel abból amit otthagytál borravalónak. És igen, szórod a pénzt ebből három embernek szoktam ebédet venni (jó étteremből, teszem hozzá) amit te elpocsékoltál egymagadra.
2020. jún. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
86%
Ez kicsit tényleg túlzás volt amúgy :D Ha 4500-ből kérsz vissza bőven elég lett volna.
2020. jún. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Szerinte 4500-at elég lett volna adnom, de 5.000 forintot adtam. Így értettem az ötszázat. :)


Kedves Utolsó! Nem nagyon tudtam válogatni az éttermek között, mivel egy számomra ismeretlen városban voltunk és örültem, hogy kiszállhattam az autóból végre és ehetek valamit. Rendes, beülős hely volt, nem egy tálcás-pultos kajálda. Nagyon kíváncsi lennék, hogy mégis milyen hely lehet az, ahol te 5.000 forintból három embernek veszel levest és főételt is.

2020. jún. 9. 21:31
 6/26 anonim ***** válasza:
91%
De most miért ne "szórhatná" a saját pénzét teszem azt egy jó vacsorára, nem értem? 1# voltam
2020. jún. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem Utolsónak ment! Csak közben jött komment.
2020. jún. 9. 21:31
 8/26 Savlekotő ***** válasza:
41%
Miért kell támadni a kérdezőt,nem mindenki proli,ez a proliknak okoz ekkora érzelmi kifeszülést egy 500 ft.. Normális vendég ad borravalót. Máskor ne csinálj ilyet,jobb titkolni ha van bármire keret,mert megesznek akiknek semmire se futja és egy 500 forint is földhöz viszi az egész családot és egy cukrászdás fagyizásra vérszemet kapnak mert nekik nem futja. De lehet megint egy kérdezőt ekézni,de lehet ő nem cigire piára szaporulatra költi amit félretesz megkeres esetleg..
2020. jún. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
78%

Én a melóhelyemen 500Ft-ért kapom az ebédet, szóval ja, van aki tényleg megebédel ennyiből. De egyébként én sem értem miért kell ezen rugóznia. Ha telik rá akkor egészségedre. Mindenki maga dönti el, hogy mennyi borravalót ad.

Múltkor én is rendeltem kaját, igaz 2 emberre, kb. ugyan ennyit fizettem mint te egymagadra, de simán odaadtam az 5000-et és nem kértem vissza. Sőt, ennél nagyobb borravalót is adtam már. Bár nem ez a jellemző.

2020. jún. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
84%

Nézőpont kérdése.

A saját pénzed alatt azt kell érteni, hogy Te kerested meg, vagy zsebpénzből volt?

Szerintem anyukád csak próbál terelgetni, hogy ne gavallérkodj mértéktelenül, és nem a forint összegen lenne itt a hangsúly.

Gondold át, és Te se puffogj.

2020. jún. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!