Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözzek vagy ne költözzek?...

Költözzek vagy ne költözzek? Hagyjam el a parom es a csaladom?

Figyelt kérdés

3 es fel eve van kapcsolatom a baratommal. 55 km-re lakunk egymastol, de heti 2x-3x ahogy a munkank engedi talalkozunk.

En tobbszor felhoztam a temat ,hogy ossze kellene koltoznunk o hallani se akar rola. Mindig azt mondja hogy az neki fullaszto lenne, es o szereti ezt a szabadsagot. Meg neki igy jo! Sajnos en nem igy latom, es bar en ket muszakban dolgozom nem is lennek a nyakan allandoan. Viszont amugy teljesen jo es kedves , es teljesen elvagyok vele.

En 27 eves vagyok ,videken elek, a hugommal aki 18 eves es anyukammal (apum nemetbe). Kb egy eve elkezdtem az osszes fizetesemet a hazunkra kolteni, emmellett hugomnak vettem egy autot es kifizettem a jogsit,stb. Ez mind terv szeru volt ,hogy majd ha en elkoltozom otthonrol ,akkor nekik kenyelmes legyen.

Jelenleg van egy elfogadhato munkam, jo helyen vagyok, de kevesebbet keresek ami nekem tetszene.

Ezert es azert is mert ugy gondolom ,hogy a mamahotelbol ideje lenne mar elkoltoznom. Ugy gondolom hogy lepnem kell!

Viszont itt h mi van ha!

Budapestre szeretnek koltozni (legvegso esetben kilfold is szimpatikus?)... igen tudom h nem olcso a megelhetes,stb,stb! Viszont annyira erzem ,hogy koltoznom kell valahova messzebbre. Ahol nem nyit ram a csalad hetente, vagy nem kell hazaugornom heti 1-2x mert anyuka ezt paranxsolja. (Mert mar volt ilyen)...

Igazabol azt erzem h nem elek, jo a munka, a csalad, a parom minden ok.... de valahogy azt erzem h tobbre vagyok hivatott. Hogy mas emberekkel talalkozzam, mas kornyezetbe legyek, uj dolgot fedezzek fel.

Es mar lassan egy eve erre varok... de ha szobahozom a csalad elott rogton lelkiismeret furdalast csinalnak, meg lebeszelnek rola..a paromtol kb ugyan olyan messze lennek, autoval 10 perc tobb vezetest jelent. Szoval mikor lebeszelnek akkor en is elfogadom a sorsom, de mindig elojon ez belolem hogy menjek es csinaljam...es mar lassan megorulok az egesztol...

Ti mennetek? Vagy csak en vagyok akarat gyenge. Masokat is befojasol a csalad?


2020. jún. 7. 22:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
87%

Nem azért, de nincs az az aranyfaxú ember, akinél 3,5 évnél többet kell várni egy nyamvadt költözésre, pláne úgy, hogy már nem 21-22 éves kis csitri vagy, hanem esetleg szeretnél valami komolyabbat.


A családdal meg ünnep napoknál 1 perccel sem töltenék többet.

2020. jún. 8. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó, ez az aranyfaxú dolog nagyon jó😂😂

Kérdező: a pasid komolytalan, d.gtok aztan kb ennyi a részéről. Hagyd a fenebe. Csalad: persze hogy marasztalnak ők is tudják hogy ha elmész nem tudod se a házat se őket pénzelni, így új fejőstehént kell keríteniük.

Remelem elmész.

2020. jún. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 babyboom567 ***** válasza:
92%

Kedves Kérdező!

Én 2002 elején, 25 évesen 1 táska ruhával és 28 ezer forinttal mentem fel Pestre.Itthonról intéztem szállást,az egyik kolinak volt ilyen vendég helye.

Munkám 1 hét múlva már volt, csak meg kellett várni a tüdőszűrő eredményét, mert étterem volt.És lettek barátaim, később barátom,szabad életem, nem a lelki terror amibe éltem.

Én a helyedbe kivárnám ezt az évet(a vírus miatt), gyűjtsél pénzt, ne hagyd hogy elszedjék tőled.Mondd meg, hogy lecsökkentették a fizud a vírus miatt.

Nézz munkákat a neten, feküdj rá a nyelvtanulásra.

A pasidat meg dobjad.Most.Kihasznál, biztos hogy van más barátnője is.

A családod nem fog elengedni, nem tudod meggyőzni őket, hisz te vagy a pénzeszsákjuk.

Egy új helyen, idegenek közt, olyan lehetsz amilyen te szeretnél, rájöhetsz milyen is vagy valójába, nem lesznek skatulyák, hogy az én lányom, az én tesóm, az én barátnőm.Csak magadnak kell megfelelned.

2020. jún. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 babyboom567 ***** válasza:
96%

Az lemaradt, hogy ha a barátod elkezd hitegetni,ígérgetni,ne dőlj be, semmi sem fog változni, csak húzza az idődet.Neki is jó vagy ingyen dugópajtinak.

Vagy ha neked is szükséged van erre(emberek vagyunk,a nők is szeretnek szexelni),akkor tudjál rá, élvezd az együttléteket, de ne láss bele többet, aztán meg lépj le, ha eljött az idő.

2020. jún. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
88%
Szóval apád külföldön dolgozik, van egy munkaképes húgod, de mégis a te teljes fizud megy el arra a házra, amiben nem fogsz élni, és a húgod luxusdolgaira, ami az ő, és a szüleitek dolga lenne? Nem használnak ki, dehogy. Félretett pénzed van egyáltalán, amiből a pesti életedet akarod indítani, okoska? Ha ilyen veréb vagy, basszus, meg is értem, hogy miért használ csak ágymelegítőnek a faszid is ennyi idő után. Úristen!
2020. jún. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért érzed azt, hogy költöznöd kell, lépned valamerre, mert tisztában vagy azzal, hogy a jelenlegi helyzeted nem opció.

3,5 év után a barátodnak térre van szüksége? Te jó ég... Ne viccelj, ennek a kapcsolatnak se eleje se vége, ez csak úgy van. Nincs közös jövőtök, ha ő nem akar mást, neki jó ez a stagnálás. Nem gimisek vagytok, hogy heti párszor találkozzatok... Te nem szeretnél családot? Vagy ha igen, vele el tudod képzelni? Szerinted akkor együtt élnétek? Nyugodtan állítsd válaszút elé, ha tényleg szereted, ezt megteheted kettőtökért, de ha hezitál, hagyd ott és lépj!

Egyet értek az előző válaszolókkal, kedves vagy hogy finanszírozod a húgod jogosítványát, meg édesanyád házát, de ez egyedül mind a te feladatod? Neked ki egyengeti az életedet? Neked ki segít? Én lépnék.

Ha beszélsz németül, és jó apukáddal a kapcsolatod, megpróbálhatod, ha ott mondjuk biztosítva lenne számodra egy szállás, és lennének már így a távolból munkalehetosegek. Ha nem, akkor pedig Budapest. A saját életedet mikor kezded el élni? Írtad hogy a munkahelyeden kevesebbet keresel, mint amennyi tetszene. Ez biztos? Vagy csak annyi mindent fizetsz te (pl.jogsi), hogy magadra már nem marad? Mindenképpen menj, éld az életed. Ne engedd, hogy anyukád befolyásoljon, és egyáltalán ne érezd rosszul magad, ez normális, hogy előbb utóbb kirepülünk a családi feszekből, és a magunk életét éljük. Sok sikert kívánok!

2020. jún. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Fúú ba..meg. Vannak sorsok. Lépj minél előbb. Család, pasi off. Éld a saját életedet.
2020. jún. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek a valaszt. 3x olvastam at a soraitokat es en eddig azt hittem, hogy csak en latom igy a sorsom ,amit leirtatok... de latom , hogy en latok tisztan...


Igazabol apolono vagyok, igy Pesten azonnal barhol kapok allast, szerencsere (a covid miatt ugye kapjuk az egyszeri 500 ezret, plusz van meg 200 felreteve, szoval kezdo tokem lenne).

Neztem mar allasokat is, sok helyen vannak noverszallok. Van ahol ingyen, de legtobb helyen 9-25 ezer Ft egy szallo....kezdetnek nem rossz szerintem...van ahol kulon szobat biztositanak.

Nyeltudasom csak angol van, igy nemet kilove...bar apummal jo a kapcsolatom...

Azt hiszem ideje lepnem ! Meg egyszer koszonom mindenkinek, nagy erot adtatok!

2020. jún. 9. 06:33
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Hajrá kérdező ! ;)
2020. jún. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Sok sikert kérdező! Majd adj életjelet, hogy alakultak a dolgaid!
2020. jún. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!