Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözzek vagy ne költözzek?...

Költözzek vagy ne költözzek? Hagyjam el a parom es a csaladom?

Figyelt kérdés

3 es fel eve van kapcsolatom a baratommal. 55 km-re lakunk egymastol, de heti 2x-3x ahogy a munkank engedi talalkozunk.

En tobbszor felhoztam a temat ,hogy ossze kellene koltoznunk o hallani se akar rola. Mindig azt mondja hogy az neki fullaszto lenne, es o szereti ezt a szabadsagot. Meg neki igy jo! Sajnos en nem igy latom, es bar en ket muszakban dolgozom nem is lennek a nyakan allandoan. Viszont amugy teljesen jo es kedves , es teljesen elvagyok vele.

En 27 eves vagyok ,videken elek, a hugommal aki 18 eves es anyukammal (apum nemetbe). Kb egy eve elkezdtem az osszes fizetesemet a hazunkra kolteni, emmellett hugomnak vettem egy autot es kifizettem a jogsit,stb. Ez mind terv szeru volt ,hogy majd ha en elkoltozom otthonrol ,akkor nekik kenyelmes legyen.

Jelenleg van egy elfogadhato munkam, jo helyen vagyok, de kevesebbet keresek ami nekem tetszene.

Ezert es azert is mert ugy gondolom ,hogy a mamahotelbol ideje lenne mar elkoltoznom. Ugy gondolom hogy lepnem kell!

Viszont itt h mi van ha!

Budapestre szeretnek koltozni (legvegso esetben kilfold is szimpatikus?)... igen tudom h nem olcso a megelhetes,stb,stb! Viszont annyira erzem ,hogy koltoznom kell valahova messzebbre. Ahol nem nyit ram a csalad hetente, vagy nem kell hazaugornom heti 1-2x mert anyuka ezt paranxsolja. (Mert mar volt ilyen)...

Igazabol azt erzem h nem elek, jo a munka, a csalad, a parom minden ok.... de valahogy azt erzem h tobbre vagyok hivatott. Hogy mas emberekkel talalkozzam, mas kornyezetbe legyek, uj dolgot fedezzek fel.

Es mar lassan egy eve erre varok... de ha szobahozom a csalad elott rogton lelkiismeret furdalast csinalnak, meg lebeszelnek rola..a paromtol kb ugyan olyan messze lennek, autoval 10 perc tobb vezetest jelent. Szoval mikor lebeszelnek akkor en is elfogadom a sorsom, de mindig elojon ez belolem hogy menjek es csinaljam...es mar lassan megorulok az egesztol...

Ti mennetek? Vagy csak en vagyok akarat gyenge. Masokat is befojasol a csalad?


2020. jún. 7. 22:24
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Meg annyi, hogy teljesen jo a kapcsolatom a csaladommal. Igazabol szeretnek es ok nem akarnak kitenni. Meg mindig tamogatnak. Ok inkabb csak feltenek. Csak engem fullasztanak.
2020. jún. 7. 22:28
 2/20 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem itt az első gond a párod, mi az hogy nem akar költözni 3,5 év után? Mert még ha nem lenne munkátok, fizutok akkor okés, de ha dolgoztok, akkor nem értem miért nem akar összeköltözni?

Az meg hogy a család lebeszél... hát érdekes, én 25 éves vagyok, anyukámnak a szíve szakadt meg mikor albérletbe mentem 25 km-re, apum külföldön, tesóm nincs, szóval itt érthető is, hogy fáj neki nagyon hogy teljesen egyedül él. De anyukád esetében indokolatlannak érzem, 27 éves vagy, mit gondol, mikor mész el? 50 évesen? :D másik meg, ha netán terhes lennél, akkor is külön élnétek a barátoddal? Te anyuddal?

Én elsősorban a barátommal szeretnék ezesetben lakni, és utána mérlegelném, h egyedül elmenjek... Mert nem olcsó mulatság Pest.

2020. jún. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%
Jééézus... Van egy "pasid" akinek csak dugásra vagy jó, a családod meg ott használ ki ahol tud. Szedd már össze magad basszus 27 éves vagy! Dobd ki a csávót és pattanj meg otthonról amint tudsz, mert így még 40 évesen is anyu szoknyája mellett fogsz ülni, saját családod meg sose lesz, csak egy dugó pajtid.
2020. jún. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem a jelenlegi párodtól lépned kell, és otthonról is. Mindenkinek jobb Lenne/ egészségesebb. Sok sikert, légy merész! 😊
2020. jún. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%

A párodnál valami nem stimmel az tuti. Aki ennyi idő után nem képes újabb szintre emelni a kapcsolatotokat az nem gondolja valami komolyan.

Szerintem költözz ha arra vágysz, itt az ideje magadra gondolni ne csak másokra!

2020. jún. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
97%
Full új életet kezdj Pesten, ennek a 3,5 év után is csak összejárogatásnak nagy jövője nincs... mondjuk ha költözöl, szép lassan esetleg anyud házára való költés helyett tegyél félre, jól fog az jönni kaucióra meg ilyenekre
2020. jún. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Savlekotő ***** válasza:
79%

A párod lehet azért sem költözne össze mert semmi kedve a pereputtyodnak is tejelni,ő csak dugiszálna mert így kényelmes.. Te otthon fejős tehén vagy mert nekik meg így kényelmes. Lássál a szemeddel,27 évesen ne hagyd már hogy mindenki beléd taposson mert úgy kényelmes.

70F

2020. jún. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%

Apáddal jóban vagy?

Mert Németország az egy lépés, nemcsak pénzben, világlátásban, fejlődésben.

A pasit hagyd a csába, basszus.szüksége van térre, vagy mi? Hát oldja meg.

Igazán kedvesen gondoskodtál mindenkiről csak hát a te életeddel mi lesz?

2020. jún. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%

27 évesen miért anyád házára költöd a "kevés" fizudat?

A 18 éves hugodnak tuti nem létszükséglet az a kocsi... A jogsira is simán összeszedhetné diákmelóból a pénzt. Nagyon le vagy a húzva...

Én eladnám a hugod kocsiját, a házra való költést pedig rövid útön befejezném.

Sose lesz saját életed, ha így folytatod.

A csávód meg egy f@sz.

2020. jún. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
74%

Az előző kommmentelők következő pontjait támogatom:

- A házra való költés viszlát :egyáltalán van végrendelet ami alapján te öröklöd a házat, amelyre költesz? Így is úgy is fejezd be

- Mások támogatása, segítése valóban jó dolog. Vissza felé történt valami, vagy csak a köszönöm szépen maradt meg, a többit meg majd soha napján?

- A párkapcsolatod nem igen jó. Javaslom, hogy beszélgess el a barátoddal, és gondolkozz el, hogy ez így most jó-e vagy sem?

- Javaslom, hogy pár dologból kezd el visszaépíteni, és meglátod majd, hogy mik lesznek a reakciók, amik alapján tudsz ítélni.

- Én tudom milyen az, amikor kihasznál egy család. Sajnos én a leírásod alapján úgy látom, hogy rád otthon nem sok jó vár rád. Remélem van szakmád, és nyelvtudásod ami alapján Németországban édesapád segítségével el tudsz helyezkedni.


Szeretnék minden jót kívánni neked, és remélem majd jobbá fog alakulni az életed, és nem leszel így megrekedve!

2020. jún. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!