Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amelyik család szegénységben...

Amelyik család szegénységben él és a gyerekek is szegénységben nőnek fel, az végülis a szülők hibája hogy olyanok a körülmények?

Figyelt kérdés

2020. jún. 7. 10:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
91%
Az a baj, hogy a szegénység sokszor tanult dolog, mentalitás kérdése. Vannak akik sosem jutnak ötről a hatra. Ezt nem lehet ilyen egyszerűen elintézni, hogy ma már milyen könnyű- nem könnyű. Van aki nem tud bánni a pénzzel és mondhatjuk hogy ez az ő hibája, de én úgy látom, ezek az emberek szinte menthetetlenek. Folyamatosan rossz döntéseket hoznak, benne ragadnak állásokban ahol nem becsülik meg őket anyagilag (sem) és mindig azt hangoztatják, hogy ilyen az élet. És az övék tényleg ilyen. :-( Paradigma váltásra volna szükségük, de ez segítség nélkül nem megy. Sokszor azzal sem.
2020. jún. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
75%

10 azért lovagolok, mert kiderül belőle, hogy a válaszoló hazudik.

Apu építő/építészmérnök? Ember, ez két teljesen más szakma és más végzettség. Most akkor melyik? Az egyetemista gyerek képtelen világosían fogalmazni??

Ő is mérnöki egyetemre jár. Aha. Kérdezz meg öt ismerős, azt fogják mondani, villamosmérnöknek tanulok, élelmiszermérnök leszek, kertészmérnökin tanulok. Nincs mérnöki egyetem. CSak annak a fejében, aki max 15 éves.

Ami abból is látszik, hogy szerinte egy éve himihumi okj után millát fog keresni bárki vállalkozóként egy szakmával.

Az én férjem asztalos. Ahhoz, hogy egy millája legyen havonta nyereségként, kb nem látnánk itthon. Mert ja, van egy konyhán mondjuk 300e bevétele (anyagár fele), de ebből adót fizet, villanyt fizet, gépet vesz, esetleg van alkalmazott. És egy ilyen kb neked millába kerülő konyha tervezéssel, számolással, készítéssel, beszereléssel együtt egy heti meló alsó hangon. De akor nem csinált mást.

NAgyon szép álom, hogy van egy szakmád és van lehetőséged egy misit keresni, régen meg nem volt. Egy 15 éves fejében, esetleg.

2020. jún. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom értelmezni a kérdésed.


Édesapám építész/építőmérnök.


Mi az, hogy melyik a "mérnöki egyetem"? Számtalan egyetemen van mérnöki képzés, Szombathelytől, Pesten át Debrecenig, apukám Szegeden végzett, én Győrben tanulok."


MŰSZAKI egyetem. De csak a szavakon lovagoltok amúgy.

2020. jún. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos menthetetlenül buta vagy, ezt nagyon szomorú látni.

Mind az értelmezési készséged, mind a modorod tisztán mutatja.


1,Tegyük tisztába a fogalmakat, mert úgy látom, hogy soha még csak közelében sem jártál a felsőoktatásnak. Orvosi egyetemre, jogi egyetemre, gazdasági egyetemre járhatsz bárhol a világon.

Ezek nem intézménynevek, hanem egy képzést azonosítasz, tudniillik, a tulajdonnevek nagybetűvel írandók, senki nem írt olyat, hogy Mérnöki Egyetem, mert ilyen nincs.

Ha valaki azt mondja, hogy "a fiam jogi egyetemen tanul", azzal még nem azonosította az intézményt, hallgathatja a jogot Győrben, Pesten (több intézményben is), de akár Londonban, vagy Utah-ban is.


2, Az építész- és építőmérnök a legkevésbé sem két teljesen másik szakma, attól függetlenül, hogy külön képzés, jelentős átfedéssel. Az építészmérnöknek tervezési jogosultsága van, az építőmérnök pedig szerkezetileg vizsgálja és hagyja jóvá.

Amennyiben kisebb építészmérnöki irodát üzemeltetsz, célszerű építői végzettséget is szerezned, de régen ez is másként működött egyébként.


3, Nem tudom, melyik városban éltek, én tapasztalatot írtam, Sopronban alkalmazottként nem megy el senki asztalosnak 4-500 000 alatt.

De az eszed felmérve nem csoda, hogy számodra havi 1 millió varázslatos összegnek hangzik.

Épp annyi csak a gond, hogy egy szaros klímatelepítésért is tavaly már 80 000 forintot fizettünk, félnapnyi munkáért.

2020. jún. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Metionin ***** válasza:
100%
Akik a semmire vállalnak gyereket, azok igen.
2020. jún. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
46%
Azért ez nem ennyire fekete-fehér, mert bizony elég sok olyan szakma van, amire nagyon is szükség van, még sincs rendesen megfizetve. Igen, lehet, hogy abban a családban anyagilag nehezebb a helyzet, ahol valaki ilyen szakmát választott, de akkor ilyen alapon ne vállaljon gyermeket az ápoló, az általános iskolai tanító, az ovónő, a tűzoltó, a bolti eladó, gyári munkás, stb, mert alacsony a fizetése? Ismerek családot, ahol mindkét szülő diplomás, a felség megbetegedett, leszázalékolták, a férj közalkalmazott viszonylag alacsony fizetéssel, sajnos deviza hitelesek és bizony mindkét gyereknek fel kellett venni a diákhitelt, csak úgy tudtak egyetemre járni. Persze, lehet hibáztatni a szülőket, csak felesleges. Nyilván más kérdés a mélyszegénységben élő családok esete, de az is sokkal összetettebb annál, hogy ennyire leegyszerűsítsük a kérdést.
2020. jún. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen. Ugyan mi nem élünk rosszul, de sok ismerősöm van, akik igen. Pl. barátnőm, 18 éves, iskolába jár még, a szülei nem adnak neki semmire pénzt (pedig amúgy lenne), magának kell melóba járnia suli mellett, és az ilyen alap dolgokat, hogy kabát, cipő télre, meg stb. is magának kell fedeznie. Az ilyen “luxuscikkekről” már nem is beszélve, pl. telefon, tv, mozi néha.. Habár ők megtehetnék, hogy ne így éljenek, mégis belekényszerítik a gyereket. De akik nem tehetik meg, azoknál még gázabb, minek kellett akkor gyereket vállalni? Én tuti csak úgy fogok, ha tudom hogy megvan rá a biztonságos keretem, van félretett pénz, és megtudom venni neki az alapokat. Mert egyre több szülőnél látom, hogy már a 15 éves gyereküket is elküldik dolgozni, ami szerintem felettébb nem normális. Én is voltam dolgozni, hogy az extra dolgaimat megvegyem, amit nem a szüleimtől akartam elkérni, pl. ruhára, új telefonra pénz, de akinek így kell fedeznie a saját alapszükségleteit, hogy már 15 évesként dolgozik, mert otthon nincs pénz az nagy felelőtlenség, és elítélem az összes ilyen szülőt. Nem kötelező gyereket szülni, főleg nem nyomorba. Legalább amíg tanul legyen már ellátva, és ne neki kelljen vért izzadnia érte, nem ő akart világra jönni..

18L

2020. jún. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Dudubeni válasza:
Attól függ mikor lettek szegények. Ha már előtte akkor igen, ha utána nem bárkivel megeshet.
2020. aug. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!