Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amelyik család szegénységben...

Amelyik család szegénységben él és a gyerekek is szegénységben nőnek fel, az végülis a szülők hibája hogy olyanok a körülmények?

Figyelt kérdés

2020. jún. 7. 10:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Ha már akkor is szegények voltak amikor a gyerekek születtek és a semmire vállalták őket, akkor igen
2020. jún. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%

Nem lesz népszerű a válaszom, de szerintem sok esetben igen, egy- egy esetben nem.

A mai világban mindenkinek megvan az esélye egy átlagos/jó életre, könnyebb jól élni, mint valaha.

Manapság egy szakmunkás is könnyedén millió feletti hasznot realizál, ha kisvállalkozik, 1 év alatt kitanulható szakmával (asztalos, burkoló, villanyszerelő, bármi...)

Én például még asztalost napi 27 000 alatt nem találtam, és az összes úgy tele van, hogy hónapokra be vannak táblázva.

Mindenki változtathat az életén és tanulhat.

De néha tanulni sem kell, egy kamionsofőr is 8-900 000 forintot keres, ahhoz ész sem kell, csak néhány évet "beáldozni" az életből (szerintem szegénységben élni is áldozat).


Apám 29 éves korában kezdte munka és gyerek mellett a mérnöki egyetemet.

2020. jún. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
Miért szerinted kié? A gyereknek kéne dolgoznia,sporolnia,jó helyre tenni és beosztani a pénzt? Nem ,ez a szülő dolga,a gyerek tőle tanulja meg hogy kell ezeket a dolgokat csinálni.
2020. jún. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
48%

A szülők szegénységét sok ok kiválthatja és nem kell csak a meggondolatlanul felvett hitelre gondolni, amit képtelenek fizetni, mert elbocsátották, megszűnt a cége... (biztosítás nélküli tűzvész, árvíz, baleset, haláleset, tovább nem sorolom).

Évekkel ezelőtt olvastam egy tanulmányt, miszerint a sok gyerek a nagyon jómódúaknál (pl. amerikaiak) vagy a túl szegényeknél van (pl. egyes cigány családok). Meg is volt indokolva: a jómódú tudja, hogy képes eltartani a népes családot még nem várt esetekben is. A szegénynek pedig a gyerekcsinálás az egyetlen öröme.

Tehát, nézetem szerint nem mindig a szülők hibásak a család szegény sorsáért.

2020. jún. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
31%

Kedves 2, nincs mérnöki egyetem.

És nem, nem könnyebb jól élni, mint valaha. A szüleimnek ahhoz a színvonalhoz, amin most én élek, sisak könnyebb volt eljutni.

2020. jún. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%

Kedves 5-ös, ez mit jelent, hogy "nincs mérnöki egyetem"? :D

Akkor jelen pillanatban én sem tanulok sehol és az egész világ szimulált...

De való igaz, annak idején főiskolára járt édesapám (mivel akkor úgy hívták), de mivel ma már főiskolák nem léteznek, egyetemi képesítéssel ekvivalens a tudása.


És de, sokkal könnyebb jól (!) élni. A "jól" alatt nem arra gondolok, hogy egy munkás is felhúz egy házat élete során a kommumizmus egyenlőségében és elvan, hanem a valóban élhető életre.

2020. jún. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
31%
Van ezerféle mérnök, de mondd meg, melyik a mérnöki egyetem. Nincs ilyen.
2020. jún. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom értelmezni a kérdésed.

Édesapám építész/építőmérnök.

Mi az, hogy melyik a "mérnöki egyetem"? Számtalan egyetemen van mérnöki képzés, Szombathelytől, Pesten át Debrecenig, apukám Szegeden végzett, én Győrben tanulok.

2020. jún. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%

"A szegénynek pedig a gyerekcsinálás az egyetlen öröme."

Ez a létező legönzőbb és leggusztustalanabb indok egy gyerek nyomorba szülésére. Így 100%-ban a szülők önzőségének a hibája.

2020. jún. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%

Ne lovagoljatok itt a szavakon, kifejezéseken!

Én azonnal megértettem, amikor #2 a mérnöki egyetemet írta. Egyetemre járt az apja és okleveles mérnök lett. Ilyen formán minden második válaszon el lehetne vitatkozni.

A napokban valaki "szeles kert" ügyében kért tanácsot. Én válaszoltam "SZÉLES" kert értelmében. Az utánam következő feltételezte, hogy széljárta kertet gondolhat a kérdező. Sokan olyan gépről, mobilról írnak, amelyiknek nincs ékezetes ábécéje, gyorsan írnak, felcserélődnek a betűk...

2020. jún. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!