Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik még ilyen a mai világba?

Létezik még ilyen a mai világba?

Figyelt kérdés

Szóval létezik még olyan,hogy tizenévesen "elkötelezed" magadat és azzal az emberrel maradsz életed végéig akit szeretsz?


Csak azért kérdezem,mert van olyan ismerősöm,aki 19évesen férjhez ment és már 20 éve házasok.Mondjuk régen más volt minden.De azért kiváncsi vagyok mások véleményére is


2010. júl. 30. 22:28
1 2
 1/19 anonim válasza:

szerintem nem létezik...

a mai vilában nem ilyenek a fiatalok... ismerkednek, és egyre töbször megcsalják egymást... tisztelet a kivételnek... szóval szerintem nincs ilyen

2010. júl. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Én 17 éves korom óta vagyok a párommal, év elején leszek 27 éves. Már van egy kisfiunk is. Úgy érzem, hogy mindig mellette maradok. Szóval van ilyen.


/Ja, azért nem házasodtunk össze, mert az én családom református, az övé katolikus és nem akartunk senkit megbántani, ha a másik templomban esküszünk... meg nekem nem is álmom a templomi esküvő. Így is tökéletesen jól megvagyunk./

2010. júl. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Szerintem létezik, de nagyon ritka. Én 17 éves korom óta vagyok együtt a párommal, aki mostmár a férjem és a gyerekem apja, azaz 15 éve. A mi nagy "titkunk" az, hogy legjobb barátok is vagyunk, voltak hullámvölgyek is, amikor nem éreztük a nagy szerelmet és ez természetes, viszont mindig tiszteltük egymást, a bizalmat nem játszottuk el és mindent meg tudunk beszélni. Ez az egyik legfontosabb, a beszélgetés és hogy egy síkon legyetek.

A mai napig ha veszek egy csinos ruhát, ha új frizurát készíttetek, ő lebeg a szemem előtt, neki akarok tetszeni. Erre is kölcsönösen odafigyelünk, hogy nem hagyjuk el magunkat, én nő maradok otthon is és ő pedig férfi. Értem ez alatt például, hogy nem fingik az orrom alá mint sok más családban :)

2010. júl. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
persze létezhet. de szerintem ez a "régi világban" sem volt a legideálisabb dolog. Én egyszerűen nem tudom azt elképzelni, hogy 17-18 éves "gyerekek" megtalálják egymásban az "igazit" és halálukig együtt maradnak, másra sem néznek. az embernek kellenek tapasztalatok ,kell hogy megismerje saját magát és a világot is. kell a csalódás is.
2010. júl. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Tök jó ezeket olvasni :) Én is 17 vagyok és a barátom már olyanokat mond,hogy ha 18leszek össze akar velem költözni,20évesen elvenne,meg hasonlók. Csak hát régebben elég más világ volt.
2010. júl. 30. 22:43
 6/19 anonim ***** válasza:
Miért is ne létezne.Csak rajtunk mulik,hogy szeressük egymàst a férjeinkkel,feleségeinkkel.ha kapkodunk és meggondolatlan lépést teszünk,vagyönzõek vagyunk egymàssal szemben stb.akkor persze,hogy nem maradunk egymàs mellett.Nem kell a mai divatot kõvetni.En 17 és fél a férjem 21volt mikor megismerkedtünk,ennek 34 éve,és 31ik éves hàzasok leszünk.Jóban rosszban kitartottunk egymàs mellett és tartunk.Lànyok meg lehet tenni és együtt maradni,ha igazàn szeretitek egymàst!Ritka az a nap,amikor nem mondja,hogy szeretlek!Csak ennyi!
2010. júl. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nem mert a média azt sulykolja beléjük,hogy kamatyoljatok bárkivel bár hol.:(Nagyon nagyon szomorú.Nincs más élet céljuk tulajdon képp.:(Szüleim is 18-19 éves korukba házasodtak és már 28 éve vannak együtt.
2010. júl. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Igen, kellenek a tapasztalatok, csak sok fiatal ezt úgy gondolja, hogy sok emberrel kell lefeküdnie ahhoz. Nem tapasztalt lesz, hanem egy kiégett, agyonhasznált ember addigra, mire eljönne a családalapítás ideje. Miért van ennyi boldogtalan egyedülálló 30-as? Nem találják a helyüket, nem jó nekik senki, mindig jobbat és többet akarnak, amikor ők maguk semmit nem tudnak már nyújtani.

Telhetetlen, önző és embertelen lett a világ, én örülök, hogy minket senki és semmi nem tudott letéríteni, pedig próbálkoztak néhányan. Nem érezném magam többnek se boldogabbnak, ha még 20 fiúnak adtam volna oda magam, mielőtt megállapodok. A férjemmel együtt tapasztaltuk és tanultuk meg a szerelem rejtélyeit, nem kellettek hozzá mások. Nem unjuk egymást ennyi idő után sem, hiába kérdezgették már többen.

2010. júl. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
rám nem volt hatással a mai zavaros világ, szerettem volna megtalálni a nagy Ő-t tizenévesen. 21évesen éreztem h igen megvan, és bár imádjuk egymást, mindketten nehéz esetek vagyunk, az együttélés problémás, de próbálkozunk :S de ha rajtam múlik semmi nem teheti tönkre az igaz szerelmet.
2010. júl. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Minden korszakban van ilyen párokra példa! Csak ma már az emberek nem nagyon törődnek a problémamegoldással, emiatt rövidebbek a kapcsolatok, de, és az a fontos, hogyha valakit szeretsz, akkor úgyis kitartasz mellette!
2010. júl. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!