Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A "nem szeretnék gyereket"...

A "nem szeretnék gyereket" témától az elfogadásig? Sosem unják meg?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok, szóval ez nem egy ilyen kamasz hiszti, hogy nekem aztán nem kell gyerek. Régen is ezt gondoltam, most is és nagyon kevés esélyt látok arra, hogy ez bármikor változna. Nem hangoztatom úton, útfélen, de tudja a családom. Három éve mondtam el őszintén, azóta mindig megy a győzködés, meg a rábeszélés, hogy a gyerek maga a boldogság és az ajándék, az élet értelme. Persze, csak éppen a nővérem kishíjján belerokkant abba, hogy kétgyerekes anya, ismerősök/barátok közül sem azt látom, milyen szupi lenne, sőt... Megvannak a magam indokai, de a környezetem csak erősít ebben. Mégis a családomtól nem elfogadást kapok, hanem nyomatják, hogy igenis tévedek.
2020. jún. 2. 21:27
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Megunják majd,kb. 10 év múlva.

39 vagyok,egy ideje már nem kérdezgeti senki sem,előtte engem is gyakran zaklattak ezzel,hiába mondtam már kb. 14 éves korom óta hogy nekem sosem kell gyerek.

2020. jún. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Én 32 éves vagyok, a férjem 35. Tizenéve vagyunk együtt, egyikünk sem szeretne gyereket. A családban van, a férjem egyáltalán nem érdeklődik iránta a köszönésen kívül, én maximum 1 órát eljátszom vele, de utána elegem is van belőle.


Eleinte kérdezgették a szülők/nagyszülők, hogy nekünk mikor lesz stb, de mivel mindketten azt mondtuk hogy soha, így pár év alatt leszoktak róla.


Szeretünk utazni, kirándulni, spontán programokat szervezni, szeretjük ha van időnk egymásra és a hobbijainkra. Ha gondolunk egyet, akkor szeretünk este 10-kor elmenni valamerre kocsikázni az országban és sétálni valamelyik városban.


Én azért nem fogok gyereket szülni, hogy legyen aki vesz nekem 80 évesen egy kiló kenyeret vagy heti 1x rám nyissa az ajtót, hogy élek-e még. Jó esetben lesz pár évem mielőtt feldobom a talpam, amikor nehezebben mozgok vagy valami egészségügyi bajom van, valahogy majd túlélem. De nem áldozok fel 20 évet azért az életemből, hogy majd öreg koromra "ne legyek egyedül". Nem is értem ezt a felfogást.

2020. jún. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

A mi családunkban is úgy alakult ki, hogy sem én, sem a testvérem. Sőt, még az unokanővérem sem akar gyereket. Az unokanővérem azért nem akar, mert sosem volt hozzá türelme és nem akar rossz, felelőtlen anya lenni. Ebben igaza is van. Aki nem ért a gyerekhez, az ne is vállaljon, mert akkor hallhatja, hogy "minek az ilyennek gyerek?"

A tesóm, gondolom azért nem akar gyereket, mert mindig is nyugodt életre vágyott. Én meg azért nem, mert úgy érzem, a gyerek nem érdemli meg, hogy ilyen családban nőjön fel.

2020. jún. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!