Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A "nem szeretnék gyereket"...

A "nem szeretnék gyereket" témától az elfogadásig? Sosem unják meg?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok, szóval ez nem egy ilyen kamasz hiszti, hogy nekem aztán nem kell gyerek. Régen is ezt gondoltam, most is és nagyon kevés esélyt látok arra, hogy ez bármikor változna. Nem hangoztatom úton, útfélen, de tudja a családom. Három éve mondtam el őszintén, azóta mindig megy a győzködés, meg a rábeszélés, hogy a gyerek maga a boldogság és az ajándék, az élet értelme. Persze, csak éppen a nővérem kishíjján belerokkant abba, hogy kétgyerekes anya, ismerősök/barátok közül sem azt látom, milyen szupi lenne, sőt... Megvannak a magam indokai, de a környezetem csak erősít ebben. Mégis a családomtól nem elfogadást kapok, hanem nyomatják, hogy igenis tévedek.
2020. jún. 2. 21:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
43 vagyok, egyedülálló, még nem fejezték be a szüleim a mikor lesz gyerek témát XD
2020. jún. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
27%

Nem biztos, hogy meg fogják valaha is unni de az se biztos, hogy tévednek.


Volt szerencsém egyedülálló idősekkel(60+) erről beszélgetni és egy se mondta, hogy milyen jó hogy nem alapított családot és nem lettek gyerekei.

Nem könnyű a gyerekekkel de azért szerintem a többség aki vállal örül neki és teljesebbnek, boldogabbnak érzi magát mint előtte. (az hogy te csak a hátrányait akarod látni nem bizonyíték arra, hogy tényleg az ismerőseid is istencsapásának élik meg)

2020. jún. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
27%

Két 50 éves házaspárt is ismerek, ahol addig-addig halogatták a gyermekvállalást ki karrierista, ki egzisztenciális okból, hogy a végén egyiküknek sem lett és lehet már, pedig mostanra akarnának. Az egyik párnál kutya lett a gyermek helyett.

Lényegében minden munkánk, minden tettünk arra irányul, hogy azt továbbadjuk a következő nemzedék(ek)nek, annak ellenére, hogy igenis sok kihívást jelentenek nekünk, sok mindenről le kell mondanunk értük. Ha az ember nem akar gyermeket, akkor az individualizmus abszolút megnyilvánulása is lehetne, amennyiben a gyermektelen nem gondoskodik felmenőiről, más családtagjairól, másokról. Persze van egy olyan 60 év fölötti női ismerősöm, aki a családjában tapasztalható genetikai problémák miatt nem akarta felvállalni ennek a terhét, így gyermektelen maradt.

Jogodban áll így dönteni, bármi is legyen a döntésed oka, és ugyanígy jogában áll véleményt megfogalmaznia annak, akivel te erről beszéltél.

2020. jún. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Kérlek, ne kezdjétek:D

27 éve élek magammal, gondolhatjátok, hogy ismerem már magam eléggé... Nem való gyerek nekem. Nem lennék boldog tőle. Nem azt mondom, hogy utálom őket, mert ez nem igaz. Sőt, barátok gyerekeivel még jól el is vagyok, ha megkérnek, vigyázok és figyelek rájuk, de 1-2 óra ebből nekem bőven elég egy héten. Nem tudnék lemondani mindenről valaki miatt, feláldozni az életemet, jövőmet, hogy valaki "szolgája" legyek. Ne gyertek azzal, hogy ez nem így van, láttam pár kérdésnél, hogy a többség szerint ha valaki gyereket vállal, onnantől a szülők megszűnnek létezni és csak a gyerek érdekei a fontosak. Ismerősök között is ezt látom. Én így nem bírnék élni, túl önző vagyok. Nekem kell a sokáig alvás, az, hogyha csütörtök este borozni támad kedvünk, akkor mehessünk nyugodtan, ne az legyen, hogy "de a gyerek...". Ezek mind-mind példák, mondhatnám a nyaralást, utazást is, vagy hogy nekem fontos a kinézetem, félek a terhességtől, szüléstől (a császártól is!). A szoptatást undorítónak gondolom.


Nekem más a fontos az életben, így mi a párommal tökéletesen boldogok vagyunk (46 éves).


Van különbség a véleményformálás (bár azt sem kértem), és aközött, hogy nonstop erről beszélnek, ezt nyomják. Nem megvitatni akartam velük, simán kijelentettem, hogy én nem szeretnék gyereket. Nem kell erről senkinek kifejteni a véleményét, elmondani a rábeszélő szöveget és ömlengeni, hogy igenis milyen jó egy gyerekkel az élet. Mert látom a mai napig a nővéremen, hogy mennyire jó már reggel a Xanaxot keresni és keseregni, hogy egyedül maradt két kicsivel, és látom, hogy mennyire le van amortizálva, pedig a legkisebb még 2 sincs.

2020. jún. 2. 21:58
 5/23 anonim ***** válasza:
25%
Előbb-utóbb elmúlik a fiatalság, a bulikedv, a szépség és sok egyéb olyan vágy, állapot, amikre az ember fiatalon nem gondol. Idősen, amikor az ember a gyermekeire, unokáira számíthat, akkor a gyermektelenek kire számíthatnak? A család a legalapvetőbb szociális közösség. De talán jobb is, hogy te ezt nem így látod, mivel számodra te magad vagy az első.
2020. jún. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%
Tulajdonképpen mi a kérdés? Az, hogy a te családod megunja-e a gyerek témát, azt mi nem tudhatjuk, nem ismerjük őket. Ha nem akarsz gyereket, akkor nem és ennyi.
2020. jún. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Nem csak a bulikedvről van szó, írtam direkt, hogy ezek csak példák. Nem értem, hogy nektek miért nem mindegy, hogy én szülök-e, vagy sem. Miért lenne jó a gyerekemnek, ha egy olyan anya mellett nőne fel, aki nem tud önzetlenül hozzáállni, nem tudja az első helyre tenni mindig és egyáltalán nem tölti ki az életét az anyaság? Miért lenne jó neki, ha már 5-6 hónapos korában bébiszitterrel lenne teszem azt? Vagy nekünk miért lenne jó a szülőség, amikor tudjuk, hogy nem nekünk való és csak szabadulnánk a gyerektől, meg itthonról?


Az pedig sehol nem garancia, hogy az idős emberek számíthatnak a gyerekekre! Nem azért kell gyereket vállalni, hogy 90 éves koromban legyen, aki majd pelenkáz és kitol a fürdőszobába...

2020. jún. 2. 22:16
 8/23 anonim ***** válasza:
87%
Nekem aztán teljesen mindegy mit csinálsz. Szerintem ne hagyd, hogy mások beleszóljanak az életedbe.Utolsó vagyok.
2020. jún. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
82%
Nem fogják megunni a szülők, mert unokát akarnak. Azok az ismerősök meg akiknek van már gyerekük, azért mondják, hogy vállalj te is, nehogy már csak ők szenvedjenek. Persze biztos olyan is van köztük, akik látják a gyermekvállalás szépségeit és ezért akarnak rábeszélni. Evvel sajnos nem tudsz mit kezdeni, csak engedd el a füled mellett.
2020. jún. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
93%
46 éves nő vagyok, sose akartam, és most se akarok gyereket. A rokon gyerekeket, unokaöcsiket, hugikat imádom, de otthonra nem kellene. Szóval cáfolom azokat, akik szerint később megbánhatod, mert ez nem igaz.
2020. jún. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!