Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 7 hetes gyereknek ajándék?

7 hetes gyereknek ajándék?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki, nem tudom tovább húzni és muszáj lesz gyereknézőbe mennem. 7 hetes lesz akkor, milyen ajándékot kellene vinni? Ruha elvileg nem kell, mert abból hegyekben áll nekik.

2020. jún. 2. 14:01
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
33%

Mas is leirta h nem KELL vinni semmit de ha ugy erzi vigyen. Es en vagyok a sz*r mert ugyanezt fenn leirtam. Ugyanezt.. en rossz vagyok has irja o jo fej.


Ugyanazt irtam..nem kell de vihetsz. Nem kotelesseg.


Masok a csaladi kapcsolataink igen. Mert en egyik feltestveremmel sem beszelek mert apai agu. Anyain csak en vagyok. Viszont ha kozelebb allna hozzam egy teso es lenne mert nincs testverem..nem tartom veluk a kapcsolatot,akkor en is elmennek mert erdekelne! DE nekem se lenne kotelessegem ajandekot vinni.


Parom tesojanak nincs gyereke de ha..fu..valtozna mi ketten megdumaltuk: nem leszunk leresztszulok.. Ugyis rokona lenne parom. Keresztszulo meg lehet olyan is aki nem rokona. Igy vegulis a babanak jobb. Tobben lennenek neki. Ez logikus erveles. Es igy en mar ugy megusztam ezt az egeszet h meg gyerekuk sincsen. Sehol. :D

2020. jún. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
* keresztszulok :D
2020. jún. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
43%
Azért pontoztak le mert bicskanyitogató a stílusod az EQ-d meg a föld alatt van kettővel. Nem szokás azt mondani a frissen szült testvérünknek, hogy szia majd 3 hónap múlva megkereslek. De nem várom hogy felfogd ilyen érzelmi intelligenciával, ahogy azt sem hogy nem illik üres kézzel beállítani babalátogatóba. Ha egy bonbont visz akkor azt, de valamit akkor is illik. Nem, nem kell, mielőtt újra nekiállsz verni a popód a földhöz, hanem ILLIK. De kétlem hogy te tudod mit jelet ez a szó :)
2020. jún. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
68%

Az esküvőre se viszel, adsz semmit? Pedig az se hű de nagy dolog, hogy oda tudott állni 2 ember az oltár elé.


Igenis nagyobb eseményekre illik vinni legalább egy doboz bonbont, ha elhívnak és elmész.


A te döntésed, hogy elmész-e. Az esküvőre, a baba váró partyra, a ballagásra, semmire se kötelezö elmenni. De ha már elmész, igenis bunkóság üres kézzel odaállítani. Ez van.


Az időseknek sem kötelező átadni a helyed a buszon, de illik, ez különböztet meg minket az állatoktól, hogy tudunk illedelmesen viselkedni


Az lett volna a pofátlanság, ha a kérdező testvére egy kívánságlistával állt volna elő, hogy mit kell vigyen, ha meglátogatja a gyereket. De gondolom semmi ilyen nem volt, a kérdező szimplán illemből szeretne vinni valamit nekik, erre kért tanácsot. Erre te idejössz pattogni gusztustalan stílusban, hogy nem rabszolga, meg nem kell menni, meg nem kell vinni semmit.

2020. jún. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
68%

"Es azert mert valaki szul..miert erdemel ajandekcsomagot mert a parjaval ugy dontottek h vallalnak gyereket. O dolguk."


És nem azért érdemelnek ajándékcsomagot, vagy gratulációt vagy bármit mert eldöntötte, hogy gyereket vállalnak, hanem azért, mert a gyerek és az anya is túlélte a szülést. Ugyanis a mai napig van olyan, hogy vagy az anya, vagy a gyerek, vagy mindketten bele halnak a szülésbe.


Minden nő a terhesség és a szülés alatt, az életét teszi kockára, hogy egy új élet jöhessen a világra. Ha a szülésnek a végkimenetele jó, akkor az új élet kezdetét ünnepeljük bulival, ajándékokkal, gratulációval. Ha nem jó, akkor pedig gyászolunk.


Ez nem balkáni szokás, ez a szokás mióta Krisztus megszületett. Sőt, manapság sokkal kevesebb feneket kerítenek ennek a szokásnak, mint régen. Mikor nagymamám született, az egész falu összegyűlt, az összes asszony vitt az újdonsült anyukának ételt, a férfiak italoztak, beszélgettek, stb. Ez volt a tejfakasztó buli.


Manapság meg mi van? Hozzám aztán ne jőjjön senki amíg a gyerek be nem tölti legalább a 18at, mert addig össze kell szoknunk hármasban.


Ez aztán sokkal normálisabb hozzáállás. Így tűnnek el szépen lassan az emberi kapcsolatok.

2020. jún. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
33%
Na de regen..sajnos tobb no es baba halt bele a szulesbe! :( Nagyobb kihivas volt! Sokkal nagyobb riziko mint ma. Van ma is riziko de joval kisebb. Ezert nem ertem mik ezek a szokasok. Biztos ha anya lehetek en is tok kesz leszek mire megszulok es orulok h elunk. De azert felhajtas sem kell. Egy telefon a csaladjainknak es ennyi. :D most itt izeljon mindenki a kapunkban. Majd jonnek ha tudnak akarnak es persze ha nekem is jo..
2020. jún. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
0%
😂 18 eves koraig azert tulzas lenne nem latogatni.. az a masik veglet. En 5 honap utan engednem.
2020. jún. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
49%
Hozzánk se jött senki, mert nálunk ma már nem szokás, meg messze is laktak a rokonok, de ha a kérdezőék családjában ez még szokás, és úgy érzi el kell mennie, akkor nem hal bele, ha ad nekik 5000 Ft-ot. Főleg, hogy a testvére és nem egy random idegen. Ez nem az anyuka elvárása, hanem náluk ez az illem, ennyi. Ezért nem kell becsmérelni más párokat, mert náluk más a szokás.
2020. jún. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
50%

Én egy sima vendégségbe sem megyek üres kézzel.

Viszek valamilyen italt, házi sütit, vagy valamilyen desszertet.

Esetleg személytől, alkalomtól függően virágot.

2020. jún. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!