Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülnél úgy gyereket hogy...

Szülnél úgy gyereket hogy rajtad kívül mindenki szeretné hogy legyen? Csak te nem.

Figyelt kérdés
2010. júl. 30. 13:09
1 2 3 4
 21/32 Allison ***** válasza:
100%
Nem sosem tennék ilyet. De sokat vannak akik megteszik, há ők aztán nem tudom hova tették az agyuk. Aztén csodálkoznak hogy minden rosszul alakul. A gyereket neked kell akarni. Én még azon is elgondolkoznék hogy valóban hozzám illő-e az a pár aki nem akkor akar gyereket amikor én és akinél szülők ennyire beleszólhatnak egy ilyen intim kérdésbe.
2010. júl. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
85%

én 25 éves leszek decemberbe de van egy 3,5 éves kisfiam.Ö az életem értelme a boldogság az életemben.

Mindenki máskor érzi hogy eljött a gyermek vállalás ideje,ezt csak te érzed.Azt hogy a párod szeretne babát,szerintem örülj kicsit ez tök jó érzés!Persze neked is akarnod kell,ezt beszéljétek át a pároddal.Ha 1-1,5 év múlva akarja a párod addigra lehet te is másként gondolod majd,nagyon sok változhat ennyi idő elteltével.

A közös baba egy olyan "ajándék"ami egész életre szól,ami csak a kettőtöké.Egy kis élet belőletek.Nem akarlak rábeszélni.Mert azt vallom ha valaki őszintén nem akarja azt a gyermeket(legyen az nő vagy férfi)akkor nem szabad vállalni,mert akkor csak tehernek érzi az illető.Igaz hogy egy gyermek nagy teher de ÉDES TEHER!

Mi is nagyon szeretnénk kis tesót a fiamnak de sajnos az anyagiak egyenlőre még várunk.Remélem tudtam segíteni.puszi

2010. júl. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 13.33 szerintem,nem kell újrakezdeni a válaszokat, mert az én válaszon sem változott: NEM.

Teljesen mindegy, hogy csak pár éven belül, vagy soha, de egy nő csak akkor szüljön,ha akarja a gyereket. Minden más esetnek csak rossz vége lehet.

2010. júl. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
78%

Igen, így szültem, véletlenül estem teherbe pedig már férjnél is vagyok, mégsem volt kedvem az egészhez.

Furcsa módon nagyon szeretem a gyerekemet és most nem is értem, hogy miért nem akartam szülni. Talán azért mert anyu folyton azt mondta hogy milyen idegesítőek a csecsemők, pedig az enyém nem is az. Sőt okosabb már most mint némelyik felnőtt. Viszont sem pénzem nem lesz már időben egy másodikra és az egészségügyi részét sem lehet még előre látni.

2010. júl. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem.nem ér annyit az egész hogy elszúrjam a pici és a saját életemet is.
2010. júl. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
megtettem. 3.gyermekemet a férjem kedvéért vállaltam, éreztem, már "elmúlt" felettem egy kicsit az idő, más huszonévesen két kisgyerek és más 40 évesen egy kicsi. Már nem éreztem elég stabilitást, erőt, rugalmasságot magamban ehhez. De vállaltam, mert 8 év házasság után a férjemmel ő lett az egyetlen közös gyermekünk. Gyönyörű, okos, egészséges két éves kisfiunk van. Tehát ez helyzetfüggő is. Az én helyzetemben és a kapcsolatunkban ezt a döntést hoztam. Való igaz azonban, hogy sokkal nehezebb, mint régen a két kicsivel, valahogy az ember már nem bírja ezt a tempót olyan jól, s természetesen a gyerekének a legjobbat szeretné. Néha úgy érzem, nem tudok eleget nyújtani, Neki, akkor úgy gondolom, hiba volt vállalni, nem miatta, hanem miattam. De ez hamar átfut rajtam. Ha nem ez lett volna a szituációm, biztos, hogy nem vállaltam volna. Ha nem ilyen férjem lenne, akkor sem vállaltam volna. Tapasztalataim alapján azt mondom, ha magadban nem érzel ehhez erőt, vágyódást, és a pároddal nem elég stabil, kipróbált, jól működő a kapcsolatod, NE TEDD! Egy nőnek az ösztönei megsúgják mennyit bír, mentálisan ráhangolódott-e a gyermekvállalásra. Ha kigyullad bent a piros lámpa, nem szabad erre az útra lépni, meg fogod sínyleni Te is, elsősorban a gyermeked, és a kapcsolatod is.
2010. júl. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor szülnék, ha én is szeretném.
2010. júl. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
76%
Nem.Főleg nem 23 évesen.Nem a párod,meg a szüleid fognak felkelni hozzá éjjel,nem ők fogják napi 24 órában hallgatni a sírást és nem tudni hogy mi baja a gyereknek.Majd ha úgy érzed,hogy itt az ideje,fogsz te szülni,de most ne tedd.A gyerek is és te is lelkileg sérülnél.
2010. júl. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Mert az már nem az igaz és egyáltalán nem biztos hogy szeretni tudnék egy rám kényszerített gyereket, még akkor is ha a sajátom.
2010. júl. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen sem. Le kell sz.arni az elvárásokat. Aki gyereket akar, szüljön magának. Ha a pasid mindenáron gyereket akar, keressen magának mást. Nekem nem kéne olyan, aki szülésre akar kényszeríteni. Az én testem, az én életem. Hiszen bármi gáz van, az anya marad egyedül a gyerekkel, az apa meg megy éli a világát - a nőknek ezerszer felelősségteljesebb döntés a gyerekvállalás, mint a férfiaknak. Amúgy is a nők lehetőségei - mind anyagilag mind munkavállalás terén - romlanak le a sárga földig a gyerekvállalás miatt - egy gyerekes férfi bármit megtehet, amit egy gyermektelen, viszont egy gyerekes nő nem.
2010. júl. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!