Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki nem bírja a...

Van itt olyan aki nem bírja a saját testvérét?

Figyelt kérdés

Két tesóm van, én vagyok a középső!Az idősebb fiú a kisebb pedig lány!A gondom a kisebbel van!Egyszerűen hiába próbálok mindent megtenni hogy jó legyen a viszonyunk, mi folyton összecsapunk!Sajnos rémes a természete!Zavar ahogy a szüleinkhez viszonyul!Ráadásul csupa olyan jellemzői vannak amiket másokban utálok!Rémesen önző !Nagyképű stb...!

Mit tegyek, könyveljem el,hogy nem bírom őt és minimalizáljam a kapcsolatunkat a legszűkebbre?Sajna a korkülönbség is elég nagy,én 27 ő 18 !Nagyon bánt ez a dolog!Aki hasonló helyzetben van az hogy oldja meg normálisan?


2010. júl. 30. 10:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Párom se szereti az öccsét, mert egy olyan alak is. (bunkó, kihasználja az embert, kupis, beképzelt, szóval egy tipikus negatív személy, egy csepp jóindulat nincs benne)

Nem beszélnek, nem köszönnek egymásnak, hiába laknak egy házban, nem is közelednek egymáshoz. Ennyi és pont, nincs konfliktus.

2010. júl. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
én imádom a tesóm
2010. júl. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Biztos,hogy nagyon szereted a hugodat,csak te màr komoly gondolkodàsu vagy õ meg még làzadó korban van.Ne aggódj a vàltozàs be fog következni.Addig is légy elnézõ vele.
2010. júl. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sem bírom a saját öcsémet (én 29N, ő 24F). Sajnos egy lakásban lakunk január óta, és elég nehéz. Teljesen fordított életet él, éjjel esik haza és kezd élni, délelőtt 11-ig pedig nekem kéne lábujjhegyen járkálni mert addig minimum alszik. Nem dolgozik, állandóan a szüleinket és a rokonságot pumpolja, ja és az együttélésünk óta egyszer sem takarított még közös helyiségekben, a wc és a fürdőkád ha rajta múlna használhatatlan lenne. És van pofája akkor is idehozni a barátnőjét, amikor az fertőző beteg, pedig én két kisgyerekkel lakom itt.

Utálom őt, minimális tapintat sincs benne. Mindent külön meg kell beszélni vele, mert magától nem veszi észre magát (pl. ne használja hajnali 2-kor a mélynyomót, stb.)

2010. júl. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Jaj, aki imádja a tesóját az ne írjon!!!Azzal nem jutok előrébb!Én is szeretem a másikat!

Egyébként a hugom eléggé olyan mint amit az első válaszoló írt!

Félek,mert amikor kicsi volt, akkor is egy köcsög volt, képes volt behisztizni, ha nem csináltam amit ő akart és akkor jöttek persze a szülők,hogy miért bántottam már megint, biztos nem sírna alaptalanul!Szóval nem egyszerű!

2010. júl. 30. 10:39
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyanez a helyzetem. Apám teljesen a saját képmására nevelte. Neki minden meg van engedve, nekem semmi sem. 18 éves koromig legyek szűz, különben megöli azt, ki belém rakja a...micsodját. Csak azért nem irom ki, mert nem akarom leirni azt, amit mondott apám.

Ne már most, húgom tutira 14 éves korára nem lesz szűz.

De ez csak egy példa. Apám a legnagyobb hibás. Egyenesen utálom őt és a húgomat. Próbálok mindig jó lenni a húgommal, de még ő néz le engem, mintha lenne rá oka. Totál hármas tanuló, én meg az ország egyik legjobb középiskolájába fogok járni, eddig meg hatévfolyamba jártam, meg kitűnő voltam.


De mindig mondom anyának, hogy még jön apa és a húgom az én utcámba, fognak még rá szorulni, de akkor majd megbánják, hogy önzők, nagyképűek, szemetek voltak velem.


Elhatároztam, hogy ha egyszer megszabadulok tőlük, többet nem foglalkozom velük, csak anyával. De tudom, hogy én jobb vagyok náluk, az nem fog menni, hogy szemét legyek. Húgom 11 éves, de már most rosszabb bárkinél, kit ismerek. Kezelhetetlen.


15/L

2010. júl. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Én próbáltam normálisan hozzáállni a tesójához, de rájöttem, hogy nem lehet. 4 és fél év alatt talán, ha 2 mondatot váltottunk, annyira fenn horja az orrát.

Most már teszek rá magasról, nemrég verte ki a biztosítékot, hogy reggel munkába menet minden kaját, amit elővett, ott hagyott az asztalon. Persze én délután értem ide (szülők elmentek), szóval úgy vagyok vele most már, hogy amilyen az adjon Isten, olyan a fogadj Isten!

2010. júl. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem, kicsit távoldojál el tőle amig 1-2 évet nem érik az esze, meglátod, majd minden rende jön szerintem. Most ne erőltesd, hogy jó legyen a kapcsolatotok, mert direkt is stresszelhet. Majd az is lehet, hogy ő fog rájönni, hogyhiényzol neki, vagy megkérdezi magától, hogy vajon miért vieselkedsz másképp vele, meg ilyenek. Legyél vele közömbös, meg se pirulázzad és szerintem rájön előbb-utóbb.
2010. júl. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én az öcsémet imádom pedig hiperaktív és elég sértődékeny meg minden de én a kedves oldalát nézem és hát sztem ő a legkedvesebb gyerek mert ahogy itt nézem az ovis társait és ők kiközösítenek másokat és hazudósak,verekednek,stb.

Én az egyik bátyámmal nem nagyon jövök ki.

2010. júl. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Voltam egy találkozón Budapesten,ahol hasonló problémákkal küzdő emberek voltak!Ők is azt tanácsolták,hoygy legyen köztünk egy bizonyos távolság!
2010. júl. 30. 11:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!