Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám mindig kiabál mit tegyek?

Anyám mindig kiabál mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyám mindig kiabál a tesóimmal. MÁr akkor leszidja őket ha véletlenül kilöttyintik az üdítőt. Ha valamelyikük sírni kezd nagy mogorván oda szól h "mi bajod van". Annyira rossz mindig kiabál üvölt.Miatta tiszta depressziós vagyok és minden idegesít a környezetemben, a tanulásom miatta megromlott minden rossz. Általámban mamánál szoktam lenni mert ott csend van de ők azt mondják hogy hülyeségeket beszélek anyámról. Aki mellettem áll az is a keresztapám aki sajnos Most Olaszországban dolgozik , őt nagyon szeretem és nagyon hiányzik. Ha anyukámra rászólok hogy lécives ne kiabálj akkor azt mondja h miért ne kiabálnék nézzél már ide. Sajnos tesómnak mindent megenged utána meg nem bírja elviselni amit cisnál , apám nem segít anyumnak egész nap csak a gép előtt ül ,vagy engem piszkál hogy menjél mosogatni , ezeket a dolgokat megszoktam csinálni de ő azt mondja hogy nem csinálok semmit. Most végre Szemptembertől koliba kerülök de még van 1 hónap amit kikell bírnom.

Valamit tehetnék ez ellen? Legszívesebben azt kívánom hogy megse születtem volna. De öngyilkos nem leszek meg ilyen hülyeségek , annyira hülye azért nem vagyok. Ha 18 leszek az lesz az első hogy elköltözöm innen. Mit tegyek ez ellen?


2010. júl. 29. 20:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Egy 14 éves lánynak 3 és 6 éves tesói segítségével valóban nem működik a visszaüvöltés. Alternatív ötletek:

Ha már a verset említették, kezd el hangosan, magasztos hangon szavalni.

Esetleg énekelj, vagy ha van otthon bármilyen hangszer, akkor zenélj rajta. Ha nem tudsz, annál jobb.

Talán még az is működhet, hogy bekapcsolni a CD-t, és valami büntető zenét játszani. Ha rádszól, próbálj meg szövetséget kötni vele, hogy szivesen kikapcsolod, ha nem kiabál az öcséddel/hugoddal.

Egyébként a beszélgetés jó ötlet lenne, de láthatóan tőled nem fogadja el. Bizony külső segítség kell, ha ezt az utat akarod végigjárni. Meg kell nyerni szövetségesnek valakit, akire anyád felnéz.

2010. júl. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez jó ötlet hogy felhangosítom majd a zenét :D
2010. júl. 29. 23:03
 13/15 anonim ***** válasza:
Ne truccolj anyuddal, mert még jobban begurul. Ne hangosítsd fel a zenét, mert úgy veszi, hogy kötözködsz vele.Maradjon a zenéd és a versed belül, ezt nem veheti szemtelenségnek.Csak okosan, hogy jó idegzettel éld át ezt hónapot.
2010. júl. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt a helyzet nálunk, de mára sikerült kicsit megoldanom.

A titka a végtelen türelem.

Amikor anyám kiabálni kezdett, én a lehető legnyugodtabban, egy bölcs mosollyal, szelíden megkérdeztem: "Most miért kiabálsz?" " Miért hiszed, hogy csak akkor hallak, ha kiabálsz, holott itt állok melletted?", "És most valóan szükség van arra, hogy ordíts?"


Ilyenkor általában jött ugyanúgy emelt hangon a sértődött felelet, hogy igen, mert egyébként semmit nem értek meg, és hogy ne mondjam már, hogy ne ordítson, mikor ideges.

Na erre én ugyanazzal a nyugalommal folytattam:

"És neked bármilyen örömöd vagy előnyöd származik ebből a kiabálásból?", "Anyu, csak kiborult egy pohár üdítő és nem meghaltam, hogy ordítani kelljen", "Észrevetted, hogy tulajdonképpen egy semmiségét kiabálsz?"


Nos, a lényege a dolognak, hogy tudatosítsd benne, hogy kiabálással semmit nem ér el, és hogy nem kell minden apró-cseplő dologért azonnal lekolompolni az Úristent az égből.

Nekem bevált; még ma is kiabál néhanap, de azt hiszem, lassan rájött, hogy semmit nem ér a nyugalmam ellen, és inkább elszégyelli magát, minthogy elkezdené :)

2010. júl. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó válaszolótól ez is nagyon jó ötlet :D
2010. júl. 30. 11:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!