Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell lenézni azt a...

Miért kell lenézni azt a fiatal nőt akinek már jó ideje nincs párja?

Figyelt kérdés

Na szóval: 24 éves nő vagyok, nincs különösebb bajom magammal, az életemmel, viszont 2 éve nincs senkim. Ez még annyira nem is ráz meg (persze jó lenne, de nem vagyok depis miatta), hanem inkább az bánt, hogy a munkahelyemen és a rokonok körében újból és újból felhangzik felém a kérdés, hogy van-e már valakim? De, nem ilyen szokványosan kérdezik, hanem látom a szemükben a gúnyt, a lenézést, kissé szúrós megjegyzésekkel és ez már egyre jobban idegesít.

Igazából beszólni nem akarok olyasmit, hogy jó nekem így, mert azt nem hinnék el (főleg hogy nem is igaz), de már olyan unalmas hogy mindenki ezzel jön és én vagyok mindenki szemében a szerencsétlen egyedülálló.

Nemrég is azt mondta az egyik, hogy egyik ismerősünknek a lánya aki 15 éves, egy könnyűvérű kiscsaj, és jön a beszólás: Többet megélt már mint Te!(mármint én)

Mégis, mit élt volna meg többet? Összeköltözést, házasságot, vagy mit??? Mert ha igen, akkor bizony többet megélt mint én. Szerintem ezt arra mondta az illatő, hogy én egy nyámnyila kis szüzike lehetek... Nem tudom, de nagyon felbosszantott. Mit tegyek?


2010. júl. 28. 21:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen negligáld őket. Hidd el az lesz nekik a legnagyobb büntetés.Velem a barátaim viselkednek ehhez hasonlóan-kérdezgetik,hogy ,,Na,mi újság a nőkkel,mikor lesz már csajod" és mindig érzem a gúnyt a hangjukban...én erre azt szoktam válaszolni, hogy jelenleg a munkám,és a családom támogatása fontosabb...nő meg majd lesz.
2010. júl. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Tény,hogy senkinek semmi köze hozzá,miért vagy egyedülálló.

Tény,hogy fájni tud,ha igazságtalanul bántanak.Viszont ezt szokd meg,és próbálj meg szóban visszavágni.

Mondom mindezt úgy,hogy engem folyamatosan azért bántanak,mert fiatalon elköteleztem magamat,és ezért én milyen idióta vagyok,nem úgy,mint mások,akik ,,legalább tudnak élni".Látod,ez sem jobb,de nem megyek a vitriolos megjegyzésekért én sem a szomszédba.Már bebizonyítottam,hogy nem vagyok olyan gyámoltalan,mint amilyennek sokan hisznek.Tedd Te is ezt.A rokonság meg általában idióta,én például örülnék,ha a párom egyke lenne,de ez van.

2010. júl. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős. Engem is folyton csesztetett a család és rokonság anno, hogy nekem miért nincs még barátnőm. Erre én mindig azt szoktam felelni, hogy csak azért nem fogok senkivel összejönni, hogy elmondhassam mindenhol, hogy van valakim, illetve, hogy kiírhassam a közösségi oldalakra, hogy kapcsolatban. 22 évesen ismerkedtem meg a jelenlegi barátnőmmel és azóta is jól megvagyunk. 26/F
2010. júl. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem ezt leginkább a ritkán látott ismerősök kérdezgetik, méghozzá elég számonkérő hangnemben. Tehát nem szimpla érdeklődésből, hanem mintha valami kötelességemet halogatnám azzal, hogy nincs párom. Én ezt sose értettem, a huszonévesek nagy része úgy csinál, mintha muszáj lenne állandó jelleggel kapcsolatban lenni. Én ilyenkor meg is szoktam mondani, hogy nem a pasikeresésbe fektetem most az energiámat, van fontosabb dolgom is. Akivel ennek ellenére összehoz a sors, annak megadom az esélyt, aztán majd úgyis alakul valahogy az élet.

Amúgy már csak azért is érdekes a dolog, mert az egyetemen volt egy csoporttársam, aki olyan szinten szégyellte azt, hogy egyedülálló, hogy fél éven át azt hazudta, hogy van pasija, aztán egyszer becsípve elmondta, hogy nincs is, csak milyen égés, hogy 20 évesen nincs senkije már egy éve. Másik csoporttársammal szakított a pasija, a lány egy napig sírt a fiú után, másnap már azon kesergett, hogy most mi lesz vele pasi nélkül, harmadnap összeszedett valami srácot, mert hát "valakivel KELL járni".

Szerintem ez sokkal rosszabb, mint két éven át egyedülállónak lenni.

2010. júl. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Én ugyan 20 éves vagyok, én 1 évig voltam egyedülálló. Tőlem is kérdezgették, mikor lesz már valakim, és értetlenkedtek, miért hagy hidegen sok udvarló. Sokszor mondták, hogy ne válogassak már ennyire, mert egyedül maradok... stb. De én sem akartam egy rossz kapcsolatban lenni csak azért, hogy legyen valakim.

Sőt, engem össze is akartak hozni mindenféle fiúval. Azóta megtaláltam a mostani barátom, és boldog vagyok, leszálltak rólam, de ez tényleg nagyon idegesítő, én néha már ezért gyűlöltem a családi összejöveteleket..

2010. júl. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én 33 éves vagyok és állandóan azt kérdezik, hol van már a barátnő, mikor nősülsz már?? ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!
2010. júl. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

*Többet megélt már mint Te!


Szerintem ez nem a te lehúzásod volt, hanem a kiscsajé.

Nekem is 24 évesen 2 éve nem volt pasim. 31 évesen 9 éve. Akkor találkoztam a férjemmel. :)


33N

2010. júl. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki válaszát, aranyosak vagytok. :)
2010. júl. 29. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!