Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom vagy a párom?

A családom vagy a párom?

Figyelt kérdés
22 vagyok,van egy 7hónapos kapcsolatom.A párom 12 évvel idősebb.Nagyon jól kijövün,van egy gyereke az előző házasságából,vele is megértjük egymást,szeret engem.Jelenleg itthon vagyok,sulit befejeztem,ápolásin vagyok a 97 éves mamámmal már 3 éve.Anyukámmal élek,eddig meg volt osztva az ápolás,mert mnélküli volt,de fél éve elkezdett dolgozni.A mama fizikailag teljesen rendben van,csak szellemileg van leépülve.Pelenkázni kell,etetni,mosdatni,tehát nagy gond.Vállaltam,mert mégiscsak a mamáról van szó.Néha úgy érzem kicsinál idegileg.Szedek homeopátiás stresszoldót,az segít,Nem akarom,h otthonba kerüljön,szerintem amilyen az állapota meg amilyen tapasztalataim vannak az itteni ápolókkal kapcsolatban,ott nem húzná egy hétig se.A párommal terveznénk az összeköltözést,de így nem lehet.Nem tudom meddig vár majd rám,mert a családomat sem akarom cserben hagyni.Anyunak is csak én vagyok,más nincs aki segíthet.Se rajta se a mamán.De azt sem akarom,hogy erre menjen rá a kapcsolatom.Bár a párom türelmes,akkor sem fiatal már.Szeretnénk közös gyerekeket is,de amíg a mama van addig nem lehet lépni.És gondolom nem az a vágya,hogy5-10 év múlva amikor már 40 körül lesz akkor kölotözzünk össze és vállaljunk gyereket.Egyszerűen úgy gondolom,h erre nincs megoldás.Lépjek le és mondjam meg anyukámnak,h oldja meg ahogy akarja?Azt nem akarom.Mondjam a páromnak,h nyugi szívem majd egyszer?Elveszíteni se akarom.Oké,h vár,de ha több évet kell várnia,azt nem hiszem,h kibírja a kapcsolatunk.
2008. nov. 23. 12:05
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
le kell ülnöd a pároddal és az anyukáddal megbeszélni, hogy mi legyen ezzel. azt nem csinálhatod, hogy magad döntöd el, hogy mi legyen, át kell beszélnetek a dolgokat anyukáddal és el kell mondanod, hogy szeretnétek összeköltözni. ha abba az otthonba nem akarok tenni amelyikről írtál, akkor nézz utána a környéken lévő többi otthonnak, látogassátok meg a pároddal, az anyukáddal. a lényeg, hogy együtt hozzatok ki valamit ebből a helyzetből.
2008. nov. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem varj meg! Egy 97 eves mama nem el mig a vilag es 2 nap! Legy turelmes, ha igazan szeret a parod akkor meg fog varni!

Udv:Erika

2008. nov. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

97 év tényleg hosszu idö.màr nem hiszem hogy ha ilyen beteg akkor még él vagy 10 évet....

Nem tudom,milyen teher lene szàmodra,ha a pàrodhoz mennél,de a mamit is vinnéd magadal?

Esetleg a pàrod hozzàtok?Csak arra a kis idöre.

Mert szerintem màr tényleg nem lesz sok hàtra.

Anyukàdat is megkell értened,neki màr nem egyszerü egyik naprol a màsikra munkàt keresni,hisz nem 20 éves.

Ne akard hogy a unkahelyét otthagyja.

Persze neked is élned kel,értem.

De igy csak az maradta ha a pàrodhoz mész a mamival,vagy a pàrod hozzàtok....

2008. nov. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

A kapcsolatod még csak 7 hónapos. Fiatal és a párod sem 40 éves. S ő tudja legjobban milyen az ha a családnak szüksége van rád. Hiszen van egy gyereke akinek szüksége van rá.

Szóval ha igazán te vagy neki az igazi megfogja érteni és támogatni fog meg vár. Ha nem akkor meg később a gyerekkel hagyna ott szóval nem mindegy?

2008. nov. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem egy kapcsolatban 7 honap eleg rovid ido ahhoz, hogy komolyan osszekoltozzetek. Talan egy kicsit varjal meg az osszekoltozessel, bar lakva ismeri meg az ember a masikat, ugyhogy ilyen szempontbol mar mehetnel hozza. Ugy oldjatok meg anyukaddal, hogy valakit odavesztek aki segit apolni a mamat. Amikor anyukad es te nem vagytok otthon, akkor a holgy van a mamaval. Anyukaddal pedig a fentmarado idot kozosen beosztjatok. Nem tudom hogy eleg kozel laknal e majd,ha a baratodhoz koltoznel. Mert ha igen, akkor ez megoldhato. Ha mondjuk egy masik varosba koltozol, akkor pedig marad anyukad es egy holgy, aki segit.

Nalunk a mamam ottlakott, a szuleim dolgoztak, en pedig meg iskolaba jartam. Hozzank mindennap jott egy holgy, es o apolta, a nyugdijabol lett kifizetve a mamanak. Igy is a delutanok, es a hetvegek a szuleimre maradtak. Minden pillanatban felugyeletet igenyelt o is, hiszen teljes erelmeszesedese volt, szornyu dolgokat muvelt.

Te nem teheted tonkre az eletedet a mamad miatt. Igy is le a kalappal elotted, es latod mar most is homeos nyugtatokat kell szedned, hiszen kikeszit idegileg az oreg mama. Nagyon-nagyon nehez az apolas.

Anyukad persze nem hagyhatja ott a munkahelyet, hiszen orul hogy talalt valamit, es o sem mehet tonkre a mama miatt, igy is esik ra eleg ido, amikor gondozhatja a mamadat.

Szerintem az egyetlen megoldas az lenne, ha fogadnatok valakit, a mama nyugdijabol (remelem van) kifizetnetek, es akkor te is elmehetnel a baratodhoz, es elkezdhetned az eletedet elni.

Egy kicsit talan menekulsz is mar otthonrol, en teljes mertekben megertelek. Hiszen a 97 eves mamad miatt nem mehet tonkre a te eleted. Beszelj anyukaddal, es ne csak a szivedre hallgass, hanem lasd tisztan, hogy most meg csak homeos nyugtatot szedsz, de lehet hogy nemsokara mar egy erosebbre lesz majd szukseg. Te mindenrol lemondasz, de igy szerintem elobb-utobb teljesen tonkre fogsz menni!

2008. nov. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem olvastam el a többi hozzászóló válaszát, csak picit beleolvastam. Azt tudom csak "mondani" hogy a mamád 97 éves. Nem hiszem, hogy még 10 évig élni fog ha már most ilyen :( Őszintén sajnálom őt, de amig lehet maradj vele!! Ez is egy lelki támasz számára. Segíts anyukádnak amiben csak lehet. Tudom hogy most nehéz döntés elött állsz, de azt tedd előre ami számodra a legfontosabb. A pároddal még csak 7 hónapja vagytok együtt, ami nagyon rövid idő az összeköltözéshez. Mivel a párod már egy felnőtt ember, ráadásul már jócskán túl van 30-on az teljesen megérthetné a problémádat és a családi hátteredet és elkellene fogadnia hogy a mamáddal törődsz! Ha ezt nem érti meg akkor én a helyedbe ott hagynám, mert egy senki. Párod gondolom tudja hogy mi a helyzet a mamáddal. Sőt.. Ő nem tudna neked és anyukádnak segíteni? Nem azt mondom hogy hagyd rá a pelenkázást, hanem amig anyukád dolgozik, te a amáddal törődsz addig a párod mondjuk kitakarít, esetleg főz egy vacsit? (persze csak ha házias). Ha nem egy konyhatündér akkor a ház körül tudna segíteni. (ha kersteházban laktok). Egyenlőre csak ennyi jutott eszembe
2008. nov. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Előszöris köszi a válaszokat,megpróbálok mindenkiéhez hozzáfűzni vmit.Azzal kezdeném,h a mamát nem csak a környékünkön lévő otthonokba nem akarjuk beadni,hanem egyáltalán sehova.A valaki a mama mellé nem lenne rossz ötlet,de a szoc.gondozó aki nálunk ilyen feladatokat ellát,nem jöhet ide,pont azért mert van vele vki(én)ápolásin és ugye akkor az ápolja.Egy idegenre pedig nem merném ráhagyni,ki tudja mit csinálna vele,tudva hogy a mama milyen(verekszik,köpköd,ordít ha éppen olyanja van)Az,hogy lelki támasz lennék neki,azt nem hiszem.Teljes az érelmeszesedés,meg sem ismer,beszélget egyedül,néha vkivel,pedig nincs ott senki,lassan olyan fokú nála a demencia,hogy a saját anyanyelvét elfelejti,érthetetlen dolgokat mond és csinál és ez csak egyre rosszabb...Sorolhatnám a többit,de hagyjuk.Azt hogy anyu otthagyja a mhelyét természetesen nem várom el,nem is akarom és nem is szeretném.Szóval ez meg se fordult a fejemben.Tudom milyen keserves dolog volt egyáltalán munkát találnia,most meg nagyon jó helye van.A páromnak kora ellenére nincs lakása,válása után külföldre ment dolgozni,ott szállón élt,és úgy gondolta többet haza se jön.Aztán megismertük egymást...Hazajött.Jelenleg a szüleinél van.Tehát oda nem.Ő gyakran van nálunk,minden nap együtt vagyunk,azzal nincs is baj,csak a saját élet,a munka,saját háztartás,ez az ami nekem hiányzik.Egyébként mint írtam,türelmes.Megérti,tisztel és becsül érte mint mondja sokszor.Nagyon megértő és rendes,igazi férfi.Nem is a mosttal van a baj,hanem a jövővel.
2008. nov. 23. 18:20
 8/12 A kérdező kommentje:
Lemaradt a vége...Szóval attól tartok,hogy éveket nem lesz képes várni.Most azt mondja annyit vár amennyit kell.Dehát nem tudom...Idővel lehet máshogy fogja gondolni.
2008. nov. 23. 18:21
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

Őszintén becsüllek, hogy felvállaltad a beteg mamád ápolását.

De az a véleményem, hogy a beteg szülő ápolása elsősorban a gyerek feladata, vagy neki kell gondoskodni valakiről, aki elvégzi, de mindenképpen hiba a 22éves életkezdő, pályakezdő lányára testálni ezt a feladatot.

Ülj le anyukáddal, és beszéljétek meg, hogy neked el kell kezdened a felnőtt életet, párkapcsolat, mukahely, stb. Ő sem akarhatja, hogy a 22 éves lánya idegileg kikészülve, nyugtatózva (még akkor is, ha homeopátiás) kezdje majd el az életet, elszalasztva pár pasit meg néhány jó munkahelyet...

Miért nem maradt otthon anyukád ápolásin és mentél el te dolgozni? Mert számomra ez lett volna logikusabb. Volt valami akadálya?


az meg, hogy légy türelmes, mert a mama már 97 éves? Hát ha 3 évvel ezelőtt írtál volna, akkor is mondhattuk volna, hogy kitartás, mert a mama valószínűleg nem él már soká. És tessék, eltelt 3 év, és 3 év ennyi idősen nagyon sok!

2008. nov. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Látom nagyon megoszlanak a vélemények...De nem baj,mert pont arra vagyok kíváncsi,hogy ki milyen szögből látja.Talán sikerül eldöntenem,h mi lenne a helyes.Tulajdonképpen ő nem a nagymamám,ő már a dédi,de mindegy is mert a nagymamám szintén nagyon beteg,biztos,h nem tudná vállalni.Ő is a mi segítségünkre szorul,igaz csak télen van nálunk,mert ahol lakik van szoc.gondozó aki vásárol neki meg fát hord meg takarít meg stb.Anyukám is elég nehéz helyzetben van,8évig volt mnélküli,párkapcsolata 6 év után befuccsolt stb.Amíg suliba jártam ő volt ápolásin.A magánnyugdíjpt meg nem fog neki adakozni,muszály dolgoznia.Örülök hogy talált mhelyet és újra elkezdett randizni.Itt jön be a több szemszög:Nézhetném úgy is,h igen,neki kelett volna itthon maradnia és nekem csak élvezni kéne az életet,dolgozni,pasizni,tanulni stb.De a másik szemszög szerint elvégre én vagyok a fiatal,nekem még van időm kialakítani az életemet,de neki már lassan 50évesen nem sok ideje van.60 évesen már nem fog randizni meg mhelyet találni.Nyugdíj meg nem lesz ha nem dolizik.Azt meg nem szeretném,h mikor én elmegyek itthonról ő egyedül maradjon(társ nélkül)Már beszéltünk erről,mondhatom hogy havonta 1x biztos előjön a téma.Átrágjuk,átbeszéljük,de valahogy sehogy nem kerekedik ki belőle semmi.Sajnos a megoldás az az lenne,ha a mama nem lenne,de ebbe még belegondolni is rossz.Nem akarom,h meghaljon,soha nem kívántam a halálát.Valahogy úgy lenne a jó,ha mindenkinek jó lenne...
2008. nov. 23. 23:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!