Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SOS! Párom családja/én családo...

SOS! Párom családja/én családom? Kinek tegyünk a kedvére?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Gyorsan kéne segítség, mert ma kell döntenem. A helyzet a következő: mindkettőnk szülei messze laknak, ritkán tudunk hazamenni látogatóba. Nekem van az előző házasságomból egy kislányom, így ha megyünk kicsit többet vagyunk az én szüleimnél, aki "unokázna", a kicsi meg vágyik a nagyihoz. Egy hónapja hívtak minket a szüleim most hétvégére, mert lesz a településen fesztivál, bál, meg stb (apukám szervezi). erre hétfőn szól a párom anyukája, hogy a nagyi szülinapját tartják aznap, és ő is vár minket(75 éves lesz). egyszerre csak egy helyen tudunk lenni... mindketten a saját családunknál szeretnénk, mert senki nem akarja megbántani az övét. Plusz én annál is inkább, mert nem igazán kedveljük egymást "anyóssal" így nem érzem jól magam ott, beszélgetni se tudok velük, mert rendszerint olyan a téma, hogy nem tudok hozzászólni . Szerintetek hogy döntsünk?

(az kizárva, hogy mindkét helyen, hiszen nem érnénk oda, csak estére)


2010. szept. 10. 09:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Anyós szülinapját nem lehetne a bálban megünnepelni?
2010. szept. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek a bálba, az anyós meg legközelebb időben szól. Aki előbb szól, azé az elsőbbség.
2010. szept. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Te a kicsivel menj a te szüleidhez, ő meg menjen az ővéhez.

Végül is a te szüleiddel réggebben lett egyeztetve az időpont.Ha egyszer külön külön mentek, nem dől össze a világ.

2010. szept. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is mindig az idő dönt. Aki előbb szól oda megyünk.
2010. szept. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ismerős szitu.... De miért nem mnodtátok hétfőn,hogx tegyék el egy héttel az egsézet.. nem dől össze tőle a világ ha egyszer szülinapot nem a napján ünneplik meg. Mivel,hogy nektek 1 hónappal ezelőtt egyeztetett programotok van.

Én a szüleim javára döntenék és ha fontos a párodnak a szülinap mehet egyedül.

Mondhatja sajnálja,mert a kislányotok már nagyon várta ezt a programot és készül oda.. így oda megy. Majd elmentek máskor szülinaprta.

Azé az elősbbség aki előbb és időben szól.

2010. szept. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is az előzőekkel értek egyet. Vagy ők várjanak a szülinappal, vagy menjen egyedül oda a párod. Annyira tipikus probléma, hogy mindig akkorra szerveznek azok is valamit, mikor már van fix program.
2010. szept. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én elvinném a nagyit a buliba. Nem tudom, milyen szülinapozást terveztek, de biztos, hogy nem olyan szórakoztatót, mint egy ilyen rendezvény. Még ajándéknak is megteszi, hogy kimozdulhat egy ilyenre, feltéve, ha nincs ágyhoz kötve. A gyerkőcnek meg egyértelmű, hogy egy ilyen rendezvényen jobban érzi magát, mint családi körben ücsörögve. Kérdezzétek meg mindkét oldalt, hogy mit szólnának hozzá. Így együtt ünnepelhet mindkettőtök családja.
2010. szept. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

egy kicsit félreérthető volt: Nem anyósnak, hanem a párom nagyijának lesz szülinapja, csak együtt él anyósékkal, és ők tartják neki. nem teszik át máskorra, mert megy a nagyi másik gyereke is, ami érthető, hisz a gyereke, de a párom "csak" az unokája. én is ezt mondtam, hogy aki előbb szól, de erre az volt a válasz, hogy a párom tudhatná mikor van a a nagyijának szülinapja...

a két település messze van, meg megy a rokonság, így ők nem jönnek a fesztiválra

2010. szept. 10. 10:41
 9/12 A kérdező kommentje:
még annyi, hogy mindenképpen bemegyünk hozzájuk is, most hétvégén, mert "útbaesik" ahol laknak, csak a vasárnapot szeretném a kicsivel a buliba, a szüleimmel tölteni...
2010. szept. 10. 10:43
 10/12 anonim ***** válasza:

hát akkor menjtek szombaton. felköszöntitek a nagyit, töltetek ott egy kis időt, akár ott alszatok, vasárnap meg fesztiváloztok:) és máris meg van oldva.

vagy a párod megy szülinapozni, te meg a kicsivel bulizni:)

2010. szept. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!