Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A dédim hozzánk akar költözni,...

A dédim hozzánk akar költözni, mit tegyek? Senki nem foglalkozik vele

Figyelt kérdés
A nagymamám anyukája, 92 éves. Egész életében egy elviselhetetlen, gonosz nő volt. Emiatt senki sem szereti, a nagyim is kerüli, mint a tüzet. Én kiskoromban beszéltem vele, akkor beszólt, hogy milyen kövér vagyok és csináljanak valamit a hajammal is. Utána meg is szakadt a kapcsolat, mert anyára, és mamáékra is csúnyákat mondott. 6 éve halt meg a férje, azóta egyedül él. Nyáron arrafelé sétáltunk, ahol lakik, és összetalálkoztunk. Elkezdett nekem sírni, hogy alig ismert fel, mert a tata temetésén látott utoljára és hogy neki senki nem mondta, hogy így felnőttem (24 vagyok) stb. Utána elhívott magához a lányommal (2 éves), és végig panaszkodott, hogy neki senkije nincsen, mama sem foglalkozik vele és ő megőrül az egyedülléttől. Megsajnáltam, és utána hétvégente, vagy délutánonként néha meglátogattuk. Mondta anyukám és a nagyim is, hogy ne, mert ránk fog telepedni, és a végén már csak követelőzni és akadékoskodni fog. Ez így is lett, pár hét után már bármit vittünk, az nem volt jó, a gyerek is "hangos volt" (pedig amúgy félig süket a dédi) és tényleg mindent kritizált. Most már ott tartunk egy ideje, hogy azt akarja, hogy ÉN költözzek oda. Csak én, a párom, és a lányunk ne. Folyamatosan sír, hogy ő egyedül van és mennyire fél ott, ez így nem élet és mi lesz vele. Egy teljesen romos házban él, még mosdó sincs bent. Amúgy totál beszámítható. Őszintén, már bánom, hogy elkezdtük látogatni... Ha meg mondom, hogy nem költözhetek oda, van nekem saját családom, akkor jön azzal, hogy úgyis most építkezünk, had legyen neki is egy szobája ott. Ezt sem akarom, mert ez a heti pár óra is tönkretesz, hogy csak magáról beszél és csak ő, ő, ő. Egyszer meg nem kérdezi, hogy velünk mi van, hogy van az unokája, vagy bármi. Valahol meg sajnálom is, mert biztos szörnyű lehet úgy élni, hogy az egyetlen ember, akivel jóformán találkozik, az az ételszállító és a postás... Viszont semmilyen alternatívára nem hajlandó. Mondtam azt is, hogy menjen otthonba, anyagilag beszállunk, ha nem elég rá a nyugdíja (egy jobb otthonra biztos nem lenne elég). Nem, ő nem akar egyedül menni sehová, de ha én is megyek vele, úgy menne.
2020. máj. 2. 10:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad engedni neki. Most ne hallgass az érzelmekre! Légy erőss! Kicsinálna idegileg rövid idő előtt. Mi nem rég vettünk magunkhoz a 90.éves apukámat! Imádjuk egymást, mégis ki készít már lassan. Az idősek már nagyon szeszélyesek, ragaszkodnak a mindennapi kis rituélékhoz. Például apukám semmilyen új ételt nem hajlandó megkóstolni, nem fogad el semmi újítást. Csak a berögzött kis szokásai, ételei amiket szeret. Nagyon nehéz. Írod, hogy a mamádnak rossz természete van...hát menekülj! Néha nézz rá, segíts neki, beszélgess vele, de ennyi.
2020. máj. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem az ilyesmi hogy lehet kérdés. :D
2020. máj. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekedet se szereti, miért vagy vele kedves?
2020. nov. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!