Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg gonosz lennék?

Tényleg gonosz lennék?

Figyelt kérdés
Ingatlan vitánál hangzott el ez a kijelentés. 19 éves kapcsolat,házasságban vagyok. Anyósom és a férjem 12 éve eladták a házukat 16M ért 1/2+1/2. Ebből ki lett fizetve az adósság és be lett forgatva a maradék pénz a férjem házába. Cserébe korlátozott haszonélvezetet adott anyósom 10M értékben. Most eladjuk a házat és anyósom egy panelt szeretne 20M körül. A férjem kipótolja. Mondtam mi lenne,ha eleve a férjem nevére kerülne a lakás ,anyósom pedig megkapná az egész lakásra a haszonélvezetet. Mindezt azért ,mert van a férjemnek egy testvére,aki eddig is nálunk lakott és a panelba is menne. Amikor örökségre kerül a sor ,akkor megint nekünk kéne fizetni 5M, mert (az én szemszögem),évekig ingyen lakott a férjem házában,fél lakásába.

2020. ápr. 30. 20:43
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Kapjon valamit az a szerencsétlen is. Amúgy családban nem kell fillérb.kodni. Ne kerüljön senki utcára. Meg amúgy is a férjedé, nem a tiéd. Jó, hogy belátod.
2020. máj. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Lehet népszerűtlen leszek, de egyrészt semmi közöd hozzá, mivel a férjed különvagyona, másrészt igazad sincs.

Az anyósod a saját tulajdonrészébe ill a haszonélvezet miatt a másik fél tulajdonrészbe szt fogad be, akit akar. A férjed testvére nem tartozik így semmivel a férjednek, mivel nem rajta múlt, hogy ott lakhatott.

Az pedig nem jogos, hogy a testvért ki akarod túrni az esetleges örökségből

2020. máj. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!