Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg gonosz lennék?

Tényleg gonosz lennék?

Figyelt kérdés
Ingatlan vitánál hangzott el ez a kijelentés. 19 éves kapcsolat,házasságban vagyok. Anyósom és a férjem 12 éve eladták a házukat 16M ért 1/2+1/2. Ebből ki lett fizetve az adósság és be lett forgatva a maradék pénz a férjem házába. Cserébe korlátozott haszonélvezetet adott anyósom 10M értékben. Most eladjuk a házat és anyósom egy panelt szeretne 20M körül. A férjem kipótolja. Mondtam mi lenne,ha eleve a férjem nevére kerülne a lakás ,anyósom pedig megkapná az egész lakásra a haszonélvezetet. Mindezt azért ,mert van a férjemnek egy testvére,aki eddig is nálunk lakott és a panelba is menne. Amikor örökségre kerül a sor ,akkor megint nekünk kéne fizetni 5M, mert (az én szemszögem),évekig ingyen lakott a férjem házában,fél lakásába.

2020. ápr. 30. 20:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
87%
Testvértől sem érthető az aljasság. Fordított helyzetben hogy esne neked kérdező, hogy mindent a testvéred kap?
2020. máj. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
10-10 milliót tesz bele anyósod és a férjed. Legyen 50-50 százalékban a nevükön, ez így igazságos. A sógor az anyósod 50%-nak a felét fogja örökölni, a férjed a másik felét + marad a saját 50%-a.
2020. máj. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg szemétség lenne, ha a testvér semmit nem kapna. Az anyai örökségnek/lakásrésznek kétfelé kell mennie. Nem tudom, hogy gonosz vagy-e, vagy csak nem gondoltad át.

Az utolsó gondolatodra reagálva: nekem is van egy féltesóm, csak nekünk az apánk egy: el nem tudnám képzelni, hogy felhánytorgassam neki, hogy évekig az én házrészemben is éltél.

Belegondolva az anya helyzetébe, fájdalmasnak élném meg, hogy még életemben az örökségen megy a marakodás, meg teljesen elfogadható a féltestvér kisemmizése.

2020. máj. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
89%

Az eredeti lakásban a féltestvérnek miért nem volt részesedése? Kinek milyen és mekkora hitele lett kifizetve és mibe? A második lakásba vagy az első lakásba? A férjed vagy az anyós hitele volt? Zavarosan fogalmazol. Mi az hogy megint nektek kell kifizetni a féltestvért? Egyszer már kifizettétek? Mennyivel? Anyós miért nem kapott a második lakásból tulajdonjogot csak haszonélvezetit? Osztatlan tulajdon? Abban a házban csak ők laknak vagy ti is?

Lehet igazad is de lehet hogy nincs. Hiányosak az információk.

2020. máj. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég egyértelmű, hogy nincs igazad. A 12 éve eladott ház fele tulajdonjogának a fele, vagyis a ház negyede jog szerint a férjed tesójának öröksége lett volna anyósod halálakor, ha azt a házat nem adjátok el addig. Ráadasul azt feltételezem, hogy a férjed tulajdonjogán is haszonélvezete volt az anyósnak, mert gondolom örökség útján feleződött a lakás.

De eladtátok, a pénzt egyesítettétek, anyósod fél ingatlanja benne volt a házatokban + az a fél is, amin a haszonélvezete volt, szóval nem ingyen lakott ott, nagyon is a sajátjában lakott, csak egyberaktátok a tietekkek, most pedig újra szétválasztjátok a vagyont. Anyósod vagyona tovabbra is egy fél ingatlan lesz, és továbbra is kaphatna haszonélvezetet a másik felére, mint a kiinduló helyzetben, kb. arányos lehet az eltelt idővel az értéknövekedés is, hisz kezdetben 16 mill-adósság az összerték, most 12 év elteltével meg 20 mill, ez reálisnak hangzik, bár függ attól is, hogy mennyi volt az adósság.

Lényeg ami lényeg, tényleg tűnhet gonosznak a felvetés, hogy most a férjedé legyen minden, mert elég igazságtalan. Anyósod vagyona maradjon csak anyósod vagyona, amin haszonélvezete volt, az az összeg maradjon haszonélvezet alatt, a féltesó pedig örököl majd egy fél anyósvagyont, ez így van rendben.

2020. máj. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még valami. Szerintem hibás az a szemlélet, hogy a féltesó ingyen lakott a férjed ingatlanjában. Érdemesebb úgy szemlélni, hogy a féltesó az anyósnál lakott. Anyósnak ugyanis volt egy lakásnyi vagyona, ami felett rendelkezhetett (fele tulajdonjog, fele haszonélvezet, mínusz adósság). Attól, hogy a ti házatokba rakták ezt bele, továbbra is azzal lakhat együtt anyós a saját részében, akivel akar. Ha harom férjet és nyolc nevelt gyereket hozna oda, ők akkor sem nálatok, hanem az anyósnál laknak. Stóval a felhánytorgatás, hogy a féltesó ingyen lakott nálatok, nem jogos.
2020. máj. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy helyre tettetek! Tényleg. Most már én is úgy látom,ahogy írtátok! A többi,csak helyesbítés.

Az első ház nagyobbik fele anyósé volt,amin nem volt haszonélvezete,a kisebbik a férjemé. Mondjuk 10-6M,viszont neki volt több az adóssága,de nem tudom,hogy akkor kinek mennyi. Ekkor ahelyett,hogy vett volna valamit,aminek örültem volna,oda költözött hozzánk és az én javaslatomra kapott haszonélvezetet,de csak korlátozottat,ami azt jelent,hogy nem lakhat akárki (pasira gondoltunk). A sógor nem anyósom meghatározott részén lakott,hanem egy 16nm lakrészben,ami külön lakássá lehetett volna alakítani.

2020. máj. 2. 11:18
 18/22 anonim ***** válasza:
16 nm lakrész igen kényelmes lehetett neki. Vegyen a mama magának külön lakást és igazságosan osszátok el a dolgokat.
2020. máj. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Igazad van 16nm szoba,amit simán lehetett volna galériázni,mert nagy a belmagasság és kiadni albérletbe. Nem lett közművesítve,mert inkább anyósomnál tevékenykedett,de ez tényleg csak helyesbítés. Csak halkan jegyzem meg,hogy a házat azért adjuk el,mert a férjem nem akar már együtt lakni velük. Eleget dolgozott rájuk.
2020. máj. 2. 11:57
 20/22 anonim ***** válasza:
Jobb is külön.
2020. máj. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!