Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg gonosz lennék?

Tényleg gonosz lennék?

Figyelt kérdés
Ingatlan vitánál hangzott el ez a kijelentés. 19 éves kapcsolat,házasságban vagyok. Anyósom és a férjem 12 éve eladták a házukat 16M ért 1/2+1/2. Ebből ki lett fizetve az adósság és be lett forgatva a maradék pénz a férjem házába. Cserébe korlátozott haszonélvezetet adott anyósom 10M értékben. Most eladjuk a házat és anyósom egy panelt szeretne 20M körül. A férjem kipótolja. Mondtam mi lenne,ha eleve a férjem nevére kerülne a lakás ,anyósom pedig megkapná az egész lakásra a haszonélvezetet. Mindezt azért ,mert van a férjemnek egy testvére,aki eddig is nálunk lakott és a panelba is menne. Amikor örökségre kerül a sor ,akkor megint nekünk kéne fizetni 5M, mert (az én szemszögem),évekig ingyen lakott a férjem házában,fél lakásába.

2020. ápr. 30. 20:43
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
A férjem adott haszonélvezetet anyósomnak 10M ért
2020. ápr. 30. 20:45
 2/22 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem jogos!
2020. ápr. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Anyós és a férjed 1/2 -1/2 ben voltak tulajdonosok a régi házban? Öccsnek miért nem volt része? 10 milliót adott a mama nektek és ezért kapott haszonélvezeti jogot? Az öccs akkor sem kapott semmit jól értem?
2020. ápr. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Igen. A ház fele-fele volt. A második ház pedig csak a férjemé apai ágról. A testvér más apától van. És igen anyós beletette a pénzét. Cserébe ők laktak ketten az alsó szinten. Most vesznek egy lakást anyós a 10M ami a haszonélvezet után jár és 10M amit a férjem ad. A lakás így fele-fele lesz megint. A sógor szintén ott fog lakni 60 éves anyósommal. Örökség esetén pedig megint nekünk/férjemnek kell kifizetni a sógórt,ha nem akarjuk eladni azt a lakást.
2020. ápr. 30. 22:47
 5/22 A kérdező kommentje:
Most hogy kétszer is leírtam és elgondolkodtam a dolgon,talán igazuk van. Csak zavar,hogy erre megy el a férjem öröksége.
2020. ápr. 30. 23:18
 6/22 anonim ***** válasza:
22%
Pénzéhes szukaka...
2020. máj. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
78%

Ujabban, ha valaki mer gondolkodni a csaladi kasszan es gazdalkodni, elore tervezni az mar gonosz. Gonosz az,aki szant szandekkal rosszat tesz es még azt elvezi is.

Tehat gonosz nem vagy csak nincs kedved majd kesobb a semmibol eloteremteni x milliot. Remeld sokaig el anyosod.

2020. máj. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem gonosz vagy, csak szerintem azért az öcsit sem kellene kitúrni az örökségből, mert ő így nem kap semmmit a szüleitől..
2020. máj. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
90%
Nem gonosz vagy csak erőlelátó. Jogos, hogy nem akarsz később fizetni, viszont a öccsről sem kellene megfeledkezni. Ugyanaz az anya. Anyós nem gondolja, hogy valamit szeretne-e ráhagyni?
2020. máj. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
71%

9-es vagyok, előrelátó* :)

Ahogy olvasom, akkor az öcsit ki akarjátok hagyni teljesen? Tőletek érthető, de az anyósod részéről nem.

2020. máj. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!