Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akiknek gyerekük van azok...

Akiknek gyerekük van azok miért engedhetnek meg többet maguknak?

Figyelt kérdés

Vagy legalábbis azt gondolják. És most nem olyanokra gondolok hogy előre engedjék vagy adják ét neki a helyet. Ez rendben. De pl többször vettem észre hogy olyan csúnyán szídnak másokat hogy a fülem kettéáll, de ha a másik (akinek nincs gyereke) egy rosszat is vissza mer szólni akkor mindenki ráugrik hogy milyen gonosz, bezzeg amit az anyuka mondott azt észre sem veszik.

Vagy amikor kijelentik hogy hát őnekik a hormonjaik így meg úgy neki most szabad megbántani másokat.


2010. júl. 27. 23:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
73%

Ezt úgyse fogod addig megérteni, míg nem tapasztalod meg, hogy mit érez egy kisgyerekes anyuka. Nekem is van egy 5,5 hónapos kisfiam, és néha tényleg túlzottan ingerlékeny vagyok. Persze utána megbánok minden rossz szót, amit esetleg a párom fejéhez vágtam, de nem egyszerű elviselni azt az édes terhet, hogy a TE felelősséged a kis emberke, te tehetsz róla ha boldogtalan, te tehetsz róla ha boldog, minden ami a kisbabával történik az anyja felelőssége. És ha egy - bocsánat a kifejezésért de egy - sózott fenekű nőnek hirtelen nagyot fordul az élete, nem lehet előre megmondani, hogy hogyan fogja azt fogadni. Aki pörgött ezerrel, mindig mindent el tudott egyedül intézni, mindig mindenre szakított időt, és mindent megoldott, hirtelen nagyon nagy nyomás nehezedik rá. Mert nem tud egyedül elintézni valamit, nem akkor megy és oda ahova akar, netán sok baj van a kisbabával, és nem lehet önmaga. Igenis nagyon nagy feladat a gyereknevelés, amit nem tudunk mindannyian a nap minden percében mosolyogva csinálni. Elég egy sírós éjszaka, egy kis betegség, és az anyuka úgy érzi, nem tud mindent megadni a babájának. Ez nagy feszültséget gerjeszt, és néha sajnos olyanokon csattan, akik nem érdemlik meg. Persze ez nem helyes dolog, de igenis vannak pillanatok, mikor az ember nem tud önmaga lenni, és úgy reagál történésekre, amit aztán maga is megbán.

Mindkét félnek toleránsabbnak kellene lennie. Szerintem.

2010. júl. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy kolléganőm, aki teljesen természetesnek vette, hogy az összes iskolai szünetben Ő vonul szabadságra, meg sem kérdezve a munkatársait, pedig a nagyobbik már akkor is 17 éves volt. Egyszer-kétszer még tolerálja is az ember, de egy idő után ez kezdett idegesítővé válni. Állandóan alkalmazkodni kellett hozzá. Ma már anya vagyok, de még mindig azt gondolom, hogy a gyermekteleneknek is ugyanannyi joga és kötelessége van.
2010. júl. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
Hány éves vagy???Van családod??Ha nincs akkor ne ítélkezz ha igen akkor értened kéne miért van ez.
2010. júl. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Szerintem senkinek nincs joga bántani másokat akármilyen helyzetben van épp. Épp ezért mindegy hogy van-e családom. Én megpróbálom nem mások kitölteni az idegességem és reálisan szemlélni a világot nem úgy hogy jajj még a macska is direkt jár át hozzám sz*rni mert keresztbe tegyen nekem mert gyűlöl engem.
2010. júl. 28. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!