Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akiknek gyerekük van azok...

Akiknek gyerekük van azok miért engedhetnek meg többet maguknak?

Figyelt kérdés

Vagy legalábbis azt gondolják. És most nem olyanokra gondolok hogy előre engedjék vagy adják ét neki a helyet. Ez rendben. De pl többször vettem észre hogy olyan csúnyán szídnak másokat hogy a fülem kettéáll, de ha a másik (akinek nincs gyereke) egy rosszat is vissza mer szólni akkor mindenki ráugrik hogy milyen gonosz, bezzeg amit az anyuka mondott azt észre sem veszik.

Vagy amikor kijelentik hogy hát őnekik a hormonjaik így meg úgy neki most szabad megbántani másokat.


2010. júl. 27. 23:29
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Hupsz, bocsika egy témával lejjebb akartam! :/
2010. júl. 27. 23:30
 2/14 A kérdező kommentje:
Ja és persze nem azt mondom hogy mindenki ilyen.
2010. júl. 27. 23:32
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Tudod az anyák nagyon érzékenyek lesznek ha a gyermekükról van szó,és erre mondják azt h anyatigrisként védi a picijét.Mióta anya lettem azóta érzem én is ezt,ez ösztönösen jön,de abban igazad van h van aki olyannyira eltúlozza,h legszívesebben felráznám:D
2010. júl. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Na de ha nem a gyerekről van szó? Meg azért a másik embernek is vannak érzései meg jogai.
2010. júl. 27. 23:36
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen a társadalom. Én is tapasztalom néhány ismerősön, hogy amióta gyerekük van, bejár a szomszéd macska hozzájuk, direkt arra zajonganak a gyerekek... Egyszerűen össze esküdött a világ az anyák ellen! :)

Szerintem egyszerűen csak idegesebbek, mert nagy a nyomás és a felelősség, amit persze a gyerek nem könnyít meg, nem is tudna. Így valakin le kell vezetni a feszültséget, a gyereken nem lehet, családon belül általában többeknek van gyereke, így már nehéz is, marad az átlag gyermektelen ember. Hogy mit lehetne tenni ez ellen? Szerintem roppant egyszerű: több tolerancia az anyák részére és az anyukáknak pedig olyan hozzáállást kell tanusítani, hogy attól, hogy még szültek egy gyereket, nem fog a lábuk előtt heverni a világ. Így mindenki engedett a 21-ből.

2010. júl. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Miért nem tolerálják őket? Én úgy vettem észre hogy elégé körülöttük forog a világ, persze lehet nem így van. Meg nem tudom de szerintem ő dolga ha ideges, ne olyanon vezesse le aki tolerálja őt és semmi rosszat nem tett (pl a "macska").
2010. júl. 27. 23:44
 7/14 anonim ***** válasza:
54%

Én azt se értem, hogy ha valaki meglát egy kisgyereket, még ha akár hisztizik is, akkor is elmosolyodik és "de aranyos, neeeem?". Mi van?! Lát a szemétől az ilyen??

Szóval én már ezt se tudom megmagyarázni, a kérdés előtt is tanácstalanul állok :/

2010. júl. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%

Kedves kérdező ez sajnos nem csak a gyerekesekre igaz.Lassan már nem találsz olyan embert aki nem rosszindulatú,vagy kötözködő.Lásd ezt a fórumot egy példának:(

Ilyen rossz lett a világ illetve az emberi kapcsolatok.

2010. júl. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát igen, sajnos vannak ilyen emberek. A legszomorúbb ebben, hogy nekik többnyire eszköz csupán a gyerek. Azt hiszik, hogy attól mert szültek egy gyereket, már bármit megtehetnek, mert az összes többi embernek kötelessége leborulni a teljesítményük előtt. Sajnos mindig voltak ilyen emberek, de mostanság mintha több lenne belőlük.


Amúgy nekem is van gyerekem, én is szültem, de mégis tudom normálisan kezelni a helyzetet. Ezt szerintem nem lehet a hormonokra fogni. Sőt az előre engedést sem kérem sehol, már most igyekszem tanítani a kisfiamnak, hogy az időseket, a betegeket és a lányokat előre kell engedni. Tudom, hogy ezt elég kicsi valószínűséggel fogja visszakapni másoktól a fiam, de legalább ott van a tudat, hogy normális gyereket neveltem. Mondjuk nem is volt még soha senkivel konfliktusom, pedig lassan 3 éves a gyerek és megyünk mindenfelé.

2010. júl. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

68-as!

Szállj már tovább,nem azért enged meg sok ember magának"többet",mert gyereke van.hanem ,mert olyan a természete.Azok az emberek gyerek nélkül is bunkók,lenézőek voltak.

Inkább olvasgassál...belebetegszel már ebbe az" utálom a kisgyerekes nőket"-be.

Itt van pl. Bán Mór könyve a Hunyadiakról.Elég hosszú és tartalmas ahhoz,hogy másfelé kalandozz...

2010. júl. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!