Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiakaszt a sógornőm, hogy...

Kiakaszt a sógornőm, hogy kezeljem?

Figyelt kérdés

A férjemmel régóta együtt vagyunk, már van is egy kisbabánk. A tizenX év alatt sosem volt felhőtlen a viszonyunk a sógornőmmel, mert egyszerűen nem egyezik az életfelfogásunk. 37 éves, de még mindig a szüleivel él, mondván hogy minimálbérből nem tud elköltözni. Pedig csak a kényelem miatt van mèg az anyjàéknál. Arra költi így a fizetèsèt amire akarja. Persze ez az ő dolga, de mivel neki jóformán nincs élete, a miènken éli ki magát. Mindenre kíváncsi ès a szemünkbe mást mond, mint a hátunk mögött. Amikot beszèlünk valamirôl csak bólogat, a hátunk mögött meg kibeszél minket ami visszajut a fülünkbe, hiába nem lakunk közel egymáshoz. Mióta megszületett a kislányunk, a nevelèsi elveinkkel szembenálló dolgokat csinál. Pl ha azt mondjuk, hogy ebèd előtt nem ehet édességet, ő akkor is ad neki. Arra neveli a gyereket, hogy ha szeretne valamit a boltba, hisztizzen és akkor megvesszük neki. (Normàlis???)

A férjem nem nagyon kommunikált vele eddig se, ezért engem hívott, és én tartottam vele a kapcsolatot. Sajnálom amiert ilyen életet èl, de már nagyon unom ezt az egèszet. Mondanà az ember, hogy szakítsuk meg vele a kapcsolatot, de mivel anyósommal és apósommal èl, akiket nem szeretnènk büntetni ez nem ilyen egyszerű. Most a kijárási korlátozás miatt màr lassan két hónapja nem is voltunk, jó, hogy van mire fogni hogy nem megyünk. A nagyszülők miatt sajnálom csak. Ti mit tennétek a helyemben?


2020. ápr. 19. 18:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
42%

A bolt hiszti fölött elsiklottam.

Mi a bánatnak jártok csapatostul boltba? Pláne olyan rokonnal, akit nem szívleltek és akkor, amikor vendégségben vagytok a nagyszülőknél? Vagy a sógornőddel külön csinálsz programokat, miközben ki vagy akadva tőle? Mert akkor te sem vagy normális.

2020. ápr. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Amikor náluk vagyunk mondja a gyereknek, hogy ezt csinálja..elhiszem, hogy agyadra megy már a kijárási korlátozás, de ne kötekedjél már légyszíves!
2020. ápr. 19. 20:24
 13/15 anonim ***** válasza:
92%

Ja, félreértettem.

Nem akartalak megbántani.


Így olvasva az a gyanúm, hogy direkt húz téged. És azért, mert látja rajtad, hogy hatással van rád, hogy föl tud idegesíteni. Én - ha nem túl éles a helyzet - mosolyogva, kenetteljesen olyat mondanék, hogy "Milyen vicceseket mond Ludmilla néni!" Szóval a gyerekben próbálnám tudatosítani, hogy nem kell ezt annyira komolyan venni.

Amúgy, ha ezt csak úgy vendégségben mondja, nem hinném, hogy emiatt mondjuk két nap múlva hisztizne a gyereked, ha boltba megy veled.

Kicsit talán túl "elvi alapon" akarod nevelni a gyereket, azt érzem. Mondom ezt két kisgyerek apjaként.

2020. ápr. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
30%
Ha csak a nagynéni problémás, akkor ne menjetek a lakására! Kérd meg anyósodékat, jöjjenek ők hozzátok, szívesen látjátok őket. Azt is el kell mondani, hogy miért van ez így!
2020. ápr. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Megmondanám neki, hogy csináltasson magának egy gyereket és akkor nevelje hisztire az enyémet, ha az ő gyereke is visítozni kezd a boltban valami miatt és ő mosolyogva veszi meg neki minden egyes alkalommal. Majd fogja a fejét, hogy a saját kölyke csicskája lett. :D
2020. ápr. 20. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!