Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiakaszt a sógornőm, hogy...

Kiakaszt a sógornőm, hogy kezeljem?

Figyelt kérdés

A férjemmel régóta együtt vagyunk, már van is egy kisbabánk. A tizenX év alatt sosem volt felhőtlen a viszonyunk a sógornőmmel, mert egyszerűen nem egyezik az életfelfogásunk. 37 éves, de még mindig a szüleivel él, mondván hogy minimálbérből nem tud elköltözni. Pedig csak a kényelem miatt van mèg az anyjàéknál. Arra költi így a fizetèsèt amire akarja. Persze ez az ő dolga, de mivel neki jóformán nincs élete, a miènken éli ki magát. Mindenre kíváncsi ès a szemünkbe mást mond, mint a hátunk mögött. Amikot beszèlünk valamirôl csak bólogat, a hátunk mögött meg kibeszél minket ami visszajut a fülünkbe, hiába nem lakunk közel egymáshoz. Mióta megszületett a kislányunk, a nevelèsi elveinkkel szembenálló dolgokat csinál. Pl ha azt mondjuk, hogy ebèd előtt nem ehet édességet, ő akkor is ad neki. Arra neveli a gyereket, hogy ha szeretne valamit a boltba, hisztizzen és akkor megvesszük neki. (Normàlis???)

A férjem nem nagyon kommunikált vele eddig se, ezért engem hívott, és én tartottam vele a kapcsolatot. Sajnálom amiert ilyen életet èl, de már nagyon unom ezt az egèszet. Mondanà az ember, hogy szakítsuk meg vele a kapcsolatot, de mivel anyósommal és apósommal èl, akiket nem szeretnènk büntetni ez nem ilyen egyszerű. Most a kijárási korlátozás miatt màr lassan két hónapja nem is voltunk, jó, hogy van mire fogni hogy nem megyünk. A nagyszülők miatt sajnálom csak. Ti mit tennétek a helyemben?


2020. ápr. 19. 18:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%
Le ülnék a hölggyel négyszemközt és megbeszélném. Aztán szólnék az anyósomnak, hogy ne nevelje ellenünk a lánya a gyereket. Állítsa le vagy viselje a következményeket.
2020. ápr. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Leültünk már vele, de csak nevet ezeken a dolgokon. Nem vesz minket komolyan. Anyósom meg azt mondja, hogy ő sem tud rá hatni. Csak tudnám, hogy mi jár a sógornőm fejében...
2020. ápr. 19. 18:12
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Akkor sehova nem engeded el a sógornőddel a gyereket. Ha meg anyóséknál beszél hülyeséget tedd helyre. Nem kell káromkodni, csak következetesen.
2020. ápr. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Most ugye ez nem probléma, csak a jövőn gondolkodsz.

Nos, úgy kéne, hogy a nagyszülőknél mindig legyél a gyerek sarkában, és ha pl. édességet adna neki sógornőd evés előtt, akkor közbelépsz.

Ebből következik, hogy nem hagyod ott a nagyszülőknél a gyereket, csak olyannal, aki ugyanezt megteszi. Férjed hajlandó lenne erre? Nagyszülők? Pl. nálunk, ha bármelyikünk szüleinél ebédelnénk, akkor előtte a nagyszülő sem adna, sőt, inkább rászólna másra, ha adni akarna. Szóval jelen esetben, ha látja, a nagyszülő is rászólhatna a mihaszna lányára, hogy ne csináljon ilyet.


Amúgy én megmondanám neki, hogy ne tegyen ilyet. Első néhány alkalommal udvariasan. Utána egyre erősebben. Ha abból se ért, akkor ordítva. Legalább nem fog többet felhívni, mert megsértődik rám. :-))))

Hidd el nem véletlen, hogy a férjed sem nagyon kommunikál vele (amúgy én is férfi vagyok, kb. ugyanezt tenném). Nem kéne neked sem bájologni vele, ha ilyen ember.

2020. ápr. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Ja, és nem kell semmi különöset elmondani magatokról, és sógornődnek nincs mit kiforgatnia és másnak elmondania.

Bár engem nem különösebben érdekelne, pláne, ha nem is ott lakom, hogy ki, mit pletykál rólunk.

2020. ápr. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%

szerinted a kényelem miatt van ott, de talán sima depresszióból...

a többi gzáz, amit csinál

2020. ápr. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
22%
Hogy van neki ennyire rálátása az életetekre? Nem kell anyósnál dekkolni állandóan és nincs cirkusz. A kisbaba meg kibirja a havi egyszeri édességet,már ha nem olyan kicsi,hogy már állitásod szerint hisztire lehet szoktatni.
2020. ápr. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

Elhiszem, hogy idegesítenek ilyen dolgok, de felesleges ezeken felhúznod magad!


Mi gyerekként nyaranta lent voltunk vidéki rokonoknál (nem nagyszülők) és mondanom sem kell, homlokegyenest mások voltak a szabályok, az étkezési szokások, mint otthon Pesten.

Lent voltunk, jól éreztük magunkat, imádtuk, utána hazamentünk és az év többi napján éltük pesti életet a szülők szabályaival.


Most ezzel csak azt akarom neked mondani, hogy a sógornőd egy idióta, de a gyereked nem fog belehalni egy csokiba, vagy ha kihagy egy ebédet, esetleg kevesebbet eszik.

Mondjuk ez minden nap biztos, hogy káros lenne, de nyilván nem minden nap vagytok ott.

És a bolti hiszti:

Egyetlen egyszer fordult elő nálunk, amikor ezt a gyerekem egy másik gyerektől látta. Én nem voltam neki ebben partner, nem nyugtatgattam, nem magyarázkodtam, nem rángattam, hanem szó nélkül otthagytam.

Leraktam a tele kosarat a pénztár előtt és kimentem a boltból. A gyerek minden hisztit abbahagyott és úgy talpalt utánam, hogy csak úgy füstölt.

A gyereketeket ti nevelitek, nem a sógornő!

Nem kell kiborulnod egy primitív tyúkon, a gyerekre úgyis ti vagytok hatással és annak van súlya, hogy ti mit tesztek.

A falusi pletykálkodással meg hadd ne foglalkozzunk itt, nem tudom mi lehet az az eget rengető az életetekben, ami téma lehet, de ha valami kényes dolog, akkor nem kell elmesélni. A többi meg nem érdekes, hogy mit főzöl, vagy milyen szoknya van rajtad. Kit érdekel?

2020. ápr. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Itt nem az egy-egy csokiról van szó, hanem az elvről és arról, hogy a gyereknek még nem tudod megmagyarázni, hogy akkor ehetesz, amúgy meg nem. Nem érti még, hogy ma miért nem ehet csokit ebéd előtt, amikor tegnap ehetett. Mi vagyunk a gonoszak, mert a nagynéni megengedi, mi meg nem. De akinek nincs gyereke meg amúgy is cscak kötekedni jár ide azoknak úgyis hiába magyarázom.

A nyaralás más teljesen, ez nem évi egyszeri alkalom.

2020. ápr. 19. 19:25
 10/15 anonymousreview60 ***** válasza:
35%

A sógornőd az Életének nemléte miatt viselkedik így.

1. Én leülnék 10-szemközt, és elmondanám a párommal, hogy mi és miért nem tetszik, udvariasan. És megkérném após, anyós, sógornőt ennek tiszteletben tartására. A férj is legyen jelen! Bólógasson! Sőt, a felét ő mondja el.

2. Ezután várnám a hatást. Ha kilengés van, még egyszer utoljára finoman jelezném nem négyszemközt, hogy legyen szíves!

3. Ha nem hat, akkor égetném (roast angolul) Az ilyen "nincs élete" embereket eléggé be lehet égetni a "nincs életükkel". Főleg nem négyszemközt. A párom és a szülei előtt megmondanám, hogy a saját életével foglalkozzon, pasizzon! Ekkor lesz nagy sértődés, de amikor a sógornő sírva-bömbölve lelép, akkor a szüleinek megmondanám, hogy elmulasztottak neki segíteni. Ekkora kezükbe nyomnám egy terapeuta telefonszámát, és elköszönnék.

2020. ápr. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!