Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a helyzetről?

Figyelt kérdés
30 éves lány,32 éves fiú,9,5 éve együtt vannak,3,5 éve együtt élnek,1,5 éve a fiú eljegyezte a lányt. Harmonikus, jó a kapcsolatuk, mindent meg tudnak beszélni, nem veszekszenek, nagy anyagi gondjaik nincsenk. A lány szereti a fiút, a fiú azt mondja, hogy Ő is szereti a lányt. A lány már évek óta szeretne kisbabát, de nem erőltette, kivárta, hogy a fiú is akarja, mostmár mindketten szernének, de sajnos a lánynál kiderült egy betegség, ami miatt már 2 babát elveszítettek, most gyógyszereket szed és ismét próbálkozhatnak. A lány szeretné, hogy összeházasodjanak és a törvény előtt is egy pár legyenek - az Ő lelkének úgy érzi ez fontos, de a fiú úgy tűnik nem tud dönteni - ha szóba kerül a téma, akkor mindig az a válasz, hogy majd.... Ti mit szóltok ehhez a helyzethez?
2010. júl. 27. 11:54
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
75%
azt h a házasság arról szól h jóban rosszban és ha a baba hiánya miatt nem akarja feleségül venni a "lányt", akkor nem szereti eléggé, ha a "fiúnak" nem lehetne gyereke akkor a "lány" hozzámenne?
2010. júl. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
86%
minél tovább húzza a pasi a nősülést egy kapcsolatban annál kevésbé akarja. ha 10 éves kapcsolatban nem akarja , akkor ott már bajok vannak. (ráadásul nem is huszon évesek)
2010. júl. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
90%

szerintem se a gyerek miatt nem akar elvenni

bőven lett volna ideje az elmúlt 10 évben

számtalan esetet láttam, hosszú kapcsolat 10 év körül, nincs házasság, utána szétmennek, és 2 éven belül család, esküvő az új párral

2010. júl. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
71%

szerintem érzi az a leendő baba is hogy még nem születne jó helyre...

majd talán egy másik férfinak,aki gondolkodás nélkül elvesz gyerektől függetlenül...

2010. júl. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Szó szerint idemásolok neked egy - a Storyban megjelent - párkapcsolati szakértő általi véleményt amellyel teljes mértékben azonosulok:

" Ne házasodjunk túl későn! Szinte törvényszerűen kudarcra ítélt az a házasság, amit túl későn kötnek meg - mondja a párkapcsolati szakértő. Ha a pár a kapcsolat első három évében nem lesz férj-feleség, akkor később már nem érdemes erőltetni az esküvőt. Addigra elvész az újdonság varázsa és sokan inkább pluszteherként élik meg a hivatalos kötöttséget. Eltűnik a szabadság érzete, és túlságosan kiszámíthatóváválik az együttélés."

Ezért hümmög a párod, ha a házasság jön szóba!

2010. júl. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
72%
Rengeteg oka lehet, hogy nem akar házasodni. A legvalószinűbb, hogy nem a lánnyal szemben van kifogása, hanem a házasság intézményével (de nem biztos). Elég régóta vannak együtt. Biztosan túléltek már egy-két válságot. Alighanem a legjobb ha őszintén, a másik szempontjait tolerálva, sértődéseket elkerülve megbeszélik, hogy egyiknek miért fontos, a másik miért tart tőle. Aztán hoznak egy közös döntést.
2010. júl. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
48%

hát ha 1.5 éve eljegyzett, az azt jelenti hogy feleségül is tervez venni. Szerintem a baba dolog miatt bizonytalan.

Próbálkozzatok még a babával, ha összejön tuti h elvesz!:) (bár szerintem anélkül is)

Sok sikert!

2010. júl. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
92%

Az én párom is akkor akar elvenni, ha majd terhes leszek. Ő mindenképp akar gyereket, ezt már az elején is megmondta. Én most már rájöttem, hogy képtelen vagyok gyereket vállalni egy olyan kapcsolatban, ahol nem kellek csak úgy önmagamért, ugyanakkor megértem őt is, ha neki nem teljes az élete gyerek nélkül, akkor ezt elfogadom. Megmondtam neki, hogy nem lesz gyerekünk, keressen mást, de nem nagyon vesz komolyan. Azért döntöttem így, mert rájöttem, hogy más nők pi...náját nézegeti a neten, és nem szeretnék ilyen apát a gyerekeimnek. Mondjuk minden apa ilyen, úgyhogy nem valószínű, hogy valaha szülök.

Én biztosan tudom, hogy azonnal elvenne feleségül, ha teherbe esnék. De ilyen áron nem fogok férjhez menni, se teherbe esni. Ez van, nekünk valószínű már annyi.

2010. júl. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Jajj, ez nagyon összetett dolog.

Alap esetben azt tudom írni, ha a lánynak nincs nagy gondja, és elméletileg teherbe tudna esni, csak pár dolgon javítani kellene odabent...akkor a pasi türelmetlen, és igazság szerint nem szeretheti annyira.

Ha olyan gondja van, amin nem lehet segíteni, 90%ban valószínű el fog mindig vetélni, akkor valahol megértem a fiút, de akkor se tudnám azt írni, hogy keressen mást magának. Valahol ez két fél kompromisszumkészségén múlik, meg szeretetén.

Ha amúgy nincs semmi baj egy kapcsolattal, akkor esetleg van örökbefogadás, mint lehetőség. Procedúra, de megmentenek egy kis életet attól, hogy nevelőcsaládoknál elkallódjon.Szóval ez az indok "önmagában" számomra nem állhatna a házasság útjába.

2010. júl. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Újra felteszem a kérdést: milyen jogon "akar" gyereket, ha előtte nem veszi el a lányt? Semmiképpen nem gyötörném magam a terhességen. Majd egy másik férfi esetében, aki először feleségül vesz, aztán jöhetne a gyerek, ha mindketten szeretnénk. Nincs "előleg" és nincs "alku" sem!!!
2010. júl. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!