Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szemét voltam? Kellene lelkiis...

Szemét voltam? Kellene lelkiismeret-furdalásomnak lennie?

Figyelt kérdés

az egész úgy kezdődött hogy anyám még nagyon régen kiment külföldre. Megismerte apámat és megszületett a nővérem majd én. Később elváltak. A nővérem apámnál maradt én pedig anyámnál. Ő közben hazaköltözött Magyarországra és magával hozott engem is. Előszőr kicsit örültem a környezetváltozásnak és hogy egy csomó embert ismerhetek meg többet lehetek a magyar nagyszüleimmel is stb. De később rájöttem hogy ez az ország sz@r és én visszakarok menni a jólétbe ahol voltam. Rengeteget beszéltem erről anyámmal de nem érdekelte. Az sem hogy itt nem érzem jól magam, semmi sem tetszik, nincs annyi barátom mint ott és így az ottani ismerőseimmel/rokonaimmal hidegül csak el a kapcsolatom, sőt még a tanulmányaim is fele annyira jók. Értem hogy nem akar elengedni mert gondolom azért szeret de évente csak 2x enged el apámhoz. múlt karácsony előtt elszöktem. Egyszerűen reggel suli helyett repülőre ültem és elmentem. Aztán felhívtam anyám hogy 2 hétig haza sem megyek. Tudtam hogy egyedül tölti a karácsonyt de igazából lesz@artam. Egyébként ő sem szólt rajtam kívül senkinek hogy magával hoz apám nem is tudta hogy egyáltalán haza költözik, tulajdonképpen kiszakított onnan. Előző tanévben 110 órányi igazolatlan hiányzásom volt mert tanévközben mentem ki apámékhoz, az ottani barátaimhoz. Nem elég az hogy nyáron 2 hetet lehetek ott és karácsony után 4 napra mehetek ki.. Jelenleg készülődök külföldre menni nem megyek vissza Magyarországra, szeptembertől itt kezdem a középiskola felsőtagozatát. A kérdésem: ezek után kellene lelkiismeret-furdalásomnak lenni hogy egyedül hagyom anyámat.

u.i: bocs hogy nem tudok fogalmazni, sz@r a helyesirásom.


2010. júl. 26. 11:22
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
64%

A kommenteket nem olvastam ,de te egy elkényeztetett buta gyerek vagy... bocs.

Sajnálom anyukád amiért ilyen gyereke van.

2010. júl. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem hogy egy tapló fiú vagy az írásod alapján de látom hogy nem......

Amúgy elég szemét dolog volt szerintem hogy anyudat így ott hagytad és nem sz@rozd az országot mert igaz hogy egy jó ideje borzasztó ami itt megy de akkor se mondjad ezt.És amúgy tudom hogy milyen az amikor kiveszik a segged alól a jólétet mert én ausztriába éltem és tök jó mert megkapsz mindent meg van pénzed.Amúgy egyszer volt egy német osztálytársam ott és olyan buta és elkényeztetett majom volt szóval ahogy látom neked is onnan van a természeted.

2010. júl. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
Te egy csöppet el vagy kényeztetve. Szerintem. Az anyagiak túl fontosak számodra. Talán azért akarsz visszaköltözni is, mert több minden volt a s.ed alá rakva? Nem is apukád miatt? Nekem ez jön le inkább. Na, meg, ahogy anyukádról beszélsz: "Tudtam hogy egyedül tölti a karácsonyt de igazából lesz@artam" Kicsit jogosnak tartom azt a pofont, pláne a szökésért, hiányzásokért. Persze az fel sem merült benned, hogy, ha te nem jársz iskolába, anyukádnak kell fizetni a büntetést...a már amúgy is sz.r anyagi helyzetéből. Gondolom azért akart hazajönni akkoriban, mert ide több minden kötötte a válás után. 18 éves korod után oda mégy, ahova csak akarsz, vagy keress rá megoldást, de legalább anyukádat ne tennéd tönkre, lennél rá tisztelettel annyira, h nem szöksz el...és nem beszélsz így róla. (vele?!)
2010. júl. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
54%

Nem értem miért hurrognak le ennyire...

Mintha nem lenne borzalmas ez az ország.Érdekes egy másik kérdésnél...a válaszadók kb. 90%a válaszolta,hogy ha tehetné,rögtön költözne külföldre,meg amúgy is hány magyar költözik ki.Ő meg nem itt született...neki igazából Németország inkább a hazája,ott él a családja másik fele,a legtöbb barátja...

Irta,hogy ott megy jobban neki az iskola,hiányzik neki a jólét...persze ,most mi ebben a rossz.És nem tudom ha nekem lenne gyerekem én azt szeretném,hogy a lehető legjobb legyen neki,és ha van lehetősége ,hogy ott legyen ahol szeretne lenni ,akkor menjen, amúgy se kisgyerek már...

Szóval szerintem el kénne Téged engednie...ő itt érzi jól magát,maradjon itt ,mire megy azzal ha visszatart...elszöksz,lógsz a suliból...a kapcsolatotok is tönkre mehet végérvényesen.Jobb az ha elméssz.Persze nekem is büntudattól lenne ,ha itthagynám anyukámat.Gondolom azért visszalátogatsz hozzá,amilyen gyakran csak tudsz...

2010. júl. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
79%

16.10:persze az iskola hiányzik neki..akkor nem szed össze 110 igazolatlant.

Tudod mi hiányzik neki?

Az hogy szabadon k.urvincáskodjon,mert az apja gondolom ad neki pénzt,a többit meg letojja.

Persze az még nem jutott eszébe,hogy Németországban ugyanúgy meg kell dolgoznia majd a pénzért...


Szerintem meg az anyjának jobb is lesz,ha elmegy,remélhetőleg nem túl idős ahhoz,hogy párra találjon és gyermeket szüljön végre a szörnyi helyett.

Aztán lesz@rhatná ő is kivel fog a jövőben karácsonyozni.

2010. júl. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
100%

Hát a csaj stílusa már tényleg olyan, mint a németeknek.

Azt hiszi itt lakik a pórnép, ott kint meg a császárok.

Inkább legyek csóró magyar, mint egy puhány nagyfejű, savanyú, ronda német!

Szorgos nép a magyar csak nem fizetik meg őket!

Kicsiny országunkat annyiszor tönkre tették, ezért van a jelenlegi állapot.

Ugyan mire jó a luxus? A sírba úgy sem viheti magával senki...

2010. júl. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
58%
igaza van a kérdezőnek!miért élbe itt,amikor jobb körülmények között is élhetne!amúgy sztem anyukád vissza fog engedni,csak pont azért csinálja sztem,mert látja hogy elvagy kényeztetve és valoszinü azért csinálja hogy lásd hogy mi van itt és mivan ott,szoval hogy becsüld meg azt amid ott lehet!én is megcsinálnám egy elkényeztett gyerekkel,mert valszinü apukádtól ott mindent megkapsz!de hidd el,ezért még hálás leszel anyukádnak,majd ha idősebb leszel rájössz!
2010. júl. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
58%
nem értem mit oltogatjátok a kérdezőt, kirángatta az anyja a megszokott életéből, és csodálkozik, h nem érzi jól magát? én se laknék itt ha lehetne, és mitől ilyan szép ez a város? attól h minden lépésemnél átesek egy hajléktalanon, mert nincs elég hely/segítség nekik? vagy a lehányt büdös hugyos buszoktól? a rohadó házaktól? a köpködős kocsmáktól? vannak szép részei, de más helyeknek is, és ott ennyi negatívum nem feltétlenül van. nagyon sok helyen jártam már, de ilyen sz.rt sehol nem láttam.
2010. júl. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:

Magyarorszag nem sz@r. Ha szar is, az a sok "tisztes" fejesnek koszonheto. Bovisd a latokorod...

Amugy meg szerintem a lelkiismeret nem "kellene-nem kellene" kerdes mert vagy erzed vagy nem. Barhogy is dontesz, jot is rosszat is fogsz erezni...vissza kapod az ahitott kornyezeted de elhegyod anyadat. te tudod mi a jo neked. (bocs az ekezethianyert,nincs)

2010. júl. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
100%

"Kellene lelkiismeret-furdalásomnak lennie?"

A lelkiismeret-furdalás magától jön, nem lehet előidézni, és ezáltal eldönteni, hogy jöjjön-e vagy nem! A lelkisimeret-furdalás = egy válasz a belsődből, saját magadtól a tetteidre. Ha valamit nem jól csinálunk, akkor megszólal a lelkiismeretünk. Inkább az itt a kérdés, hogy van lelkiismeret-furdalásod vagy nincs a tetteid miatt?



(Ezt Te tudod. De ha már felmerült benned, akkor van valami, vagy?)

2010. júl. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!