Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szemét voltam? Kellene lelkiis...

Szemét voltam? Kellene lelkiismeret-furdalásomnak lennie?

Figyelt kérdés

az egész úgy kezdődött hogy anyám még nagyon régen kiment külföldre. Megismerte apámat és megszületett a nővérem majd én. Később elváltak. A nővérem apámnál maradt én pedig anyámnál. Ő közben hazaköltözött Magyarországra és magával hozott engem is. Előszőr kicsit örültem a környezetváltozásnak és hogy egy csomó embert ismerhetek meg többet lehetek a magyar nagyszüleimmel is stb. De később rájöttem hogy ez az ország sz@r és én visszakarok menni a jólétbe ahol voltam. Rengeteget beszéltem erről anyámmal de nem érdekelte. Az sem hogy itt nem érzem jól magam, semmi sem tetszik, nincs annyi barátom mint ott és így az ottani ismerőseimmel/rokonaimmal hidegül csak el a kapcsolatom, sőt még a tanulmányaim is fele annyira jók. Értem hogy nem akar elengedni mert gondolom azért szeret de évente csak 2x enged el apámhoz. múlt karácsony előtt elszöktem. Egyszerűen reggel suli helyett repülőre ültem és elmentem. Aztán felhívtam anyám hogy 2 hétig haza sem megyek. Tudtam hogy egyedül tölti a karácsonyt de igazából lesz@artam. Egyébként ő sem szólt rajtam kívül senkinek hogy magával hoz apám nem is tudta hogy egyáltalán haza költözik, tulajdonképpen kiszakított onnan. Előző tanévben 110 órányi igazolatlan hiányzásom volt mert tanévközben mentem ki apámékhoz, az ottani barátaimhoz. Nem elég az hogy nyáron 2 hetet lehetek ott és karácsony után 4 napra mehetek ki.. Jelenleg készülődök külföldre menni nem megyek vissza Magyarországra, szeptembertől itt kezdem a középiskola felsőtagozatát. A kérdésem: ezek után kellene lelkiismeret-furdalásomnak lenni hogy egyedül hagyom anyámat.

u.i: bocs hogy nem tudok fogalmazni, sz@r a helyesirásom.


2010. júl. 26. 11:22
1 2 3 4 5 6
 11/51 A kérdező kommentje:
nem a szülők osztották el a gyerekeket hanem a bíroság. 110 igazolatlan órám pedig azért lett mert kiszöktem apámhoz és 3 hétig haza se jöttem. Ő minek jött volna ide? neki kinnt van munkája. anyámnak is volt munkája de feladta. a bíróság egyébként nem is tudta hogy haza akar költözni azt meg végképp nem hogy magával hozna engem is. Apám egyébként perre ment de láthatjátok az eredményt...
2010. júl. 26. 11:46
 12/51 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád érvelt valamivel, hogy miért kell itt élned? Hogy zajlottak ezek a beszélgetések? Szerintem csak úgy lehet véleményt formálni, ha megismerjük az ő hozzáállását is. Mert a "nem nagyon érdekelte" elég sok mindent jelenthet.
2010. júl. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
100%

Minek?

Hát nem miattad?

Vagy szerinted se érsz ennyit?

Mondjuk szerintem nem.

Gondolom egy hét szabadságot ki tudott volna venni a lánya miatt(de mégse,minek)hogy elhozza,elmagyarázza neki,hogy a tanulás fontos és beszéljen az anyjával,hogy hogyan tovább...de látod apádnak nem érsz meg ennyit...

2010. júl. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 hannibalking válasza:
88%
igen, ugyanis kegyetlen nagy tetűség amit művelsz. elkényeztetett anyagias kölyök lehetsz már ne haragudj. értem én, hogy elvált szülők meg minden, és az ő dolguk lenne fair módon megoldani az ezzel kapcsolatos dolgokat, de ha jól vettem ki, te közel sem vagy abban a korban, hogy anyád helyett anyád legyél, meg apád helyett apád. egy gyerek vagy, és azt kell szeretned, amit a szüleid mondanak. ha édesanyáddal kell maradnod, akkor ő mondja meg. kész, pont, ez van. nem vagy te abban a helyzetben, hogy lapokat ossz a szüleidnek... menj oda ahova akarsz, legyen tövignyalva a segged, és kapd majd folyamatosan a pofonokat az élettől. elég komolytalan tajgetoszpozitív vagy a kérdésed alapján.
2010. júl. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 A kérdező kommentje:
nagyon rosszul élte meg a válást még pszichológushoz is járt de ez 6 évvel ezelőtt volt azóta már van új kapcsolata. Meg volt már az állampolgársága réges-rég ott is szerzett ismerősöket. nem lett volna egyszerűbb más városba költözni?
2010. júl. 26. 11:51
 16/51 anonim ***** válasza:
81%
szerintem te eldöntötted , hogy ez az ország szar és meg sem próbálsz beilleszkedni, ismerkedni stb. ha van pénzetek akkor ez az ország sem szarabb mint bármely másik európai ország. pláne ha nagyvárosban laksz ahol aztán minden van uyganúgy mint külföldön. Tudom, mivel több helyen éltem.
2010. júl. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 A kérdező kommentje:
17 vagyok majdnem felnőtt. 18 évesen úgy is visszamentem volna. Egyébként ti mit éreznétek ha pl. egyik napról a másikra se szó se beszéd nélkül németországból magyarországra kellene költöznötök? Jah és HONNAN VESZITEK HOGY APÁM NEM LÁTOGAOTT MEG? Jött amikor csak tudott, több tizezernyi forintnak megfelelő euróért beszéltünk telefonon. Családsegítőnél is jártunk és ők is ezt tanácsolták hogy költözzek vissza ha itt borzalmas az életem. Nem is tudom hogy hány éjszakát sírtam át emiatt. amikor kiderült hogy rákos a nagymamám és nem tudtam vele annyit lenni mint amennyit szerettem volna..
2010. júl. 26. 11:59
 18/51 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem írod le melyik országról van szó?
2010. júl. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
100%

bocsi

most olvastam, hogy németország

-.-''

2010. júl. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 A kérdező kommentje:

ÉS IGEN FELFOGOM HOGY SZERET ENGEM MERT MÉGIS CSAK A LÁNYA VAGYOK DE HA SZERET AKKOR ELENGEDHETNE...AMIKOR ELŐSZŐR KIEJTETTEM A SZÁMON HOGY VISSZAKÖLTÖZÖK AKKOR POFÁN VÁGOTT ÉS NEM INDOKOLTA MEG HOGY MIÉRT.

ÉS NEM AZT MONDOM HOGY GAZDAGOK VOLTUNK OTT DE ÁTLAGOS ANYAGI HELYZETTEL RENDELKEZTÜNK. ITT ELÉG NEHEZEN MEGY AZ ÉLET.

2010. júl. 26. 12:02
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!