Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim veszekednek mit tegyek?

A szüleim veszekednek mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom hogy ti nem tudtok segíteni ,De apa azért veszekszik anyával mert most a koronavírus járvány idején elment boltba nem is értettem hogy mi baja apának mert akkor hogyan főzne.

Mellesleg anya csinál mindent főz,mos,takarít ,ha kell befűt ,megcsinál mindent (persze én segítek ha épp nincs tanulni valóm ,és most az online oktatásnak köszönhetően már 10 órakor megtanultam )szóval apa csak a telefonját nyomkodja ,meg magyaráz hogy mit nem csinálunk jól ,meg beszól ha tul sokáig folyatjuk a vizet(persze ő addig folyatja ameddig akarja )Meg magyaráz a számlák miatt.Tudom ti nem segíthettek csak egyszerűen már nem tudok hova fordúlni



2020. márc. 22. 15:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem vagy menj el valahova míg le nem csillapodik a helyzet vagy ülj le velük és mondd el, hogy téged ez zavar, legalább a te kedvedért legyen béke, főleg, hogy most még tanulnod is otthon kell. Főleg apukádnak mondd el, hogy nem helyes a viselkedése.
2020. márc. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Neked semmit nem kell tenned. Az édesanyádnak kellene beszélnie vele!
2020. márc. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
Első válaszoló vagyok. A víz folyatásához annyi tippem lenne, hogy mikor folyatod a vizet, mérd meg hány perc és amikor ő folyatja, akkor is mérd meg, hogy neki mennyi idő. És akkor elé lehet állni, megmondani.
2020. márc. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Ha már apukád annyit nyomkodja a telefonját, mondjuk bevásárolhatna online és akkor legközelebb anyukádnak nem kellene a boltba mennie, apukád pedig hasznossá tehetné magát.
2020. márc. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%
A vízfolyatás normális ha zavarja, lehet max.-ra tekered és úgy folyatod, ö meg minimumon.
2020. márc. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%
Tipikus megmondóember az apa, aki nem csinál semmit...
2020. márc. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

Átlag magyar család, az apa mindig mindent jobban tud, cserébe nem csinál semmit, az anya meg csak hallgat és az összes házimunkát elvégzi.


Nem igazán csinálhatsz semmit, menj be a szobádba és maradj ki az egészből(alaphelyzetben az lenne a legjobb, ha elmennél otthonról, de ugye az most nem tanácsos...).

Apukád így is flusztrált, ne kezd el méregetni, hogy ki hány percig folyatja a vizet, valószínű, hogy ő is úgy lett szocializálva, hogy nem fogja beismerni, ha hibás.

2020. márc. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

Apu : mindenki aggódik a virus miatt. Senkit nem szeretnénk elveszteni és veszélyeztetni.

De enni kell. Ahhoz élelem kell.

Anyu: üljetek le és mond el, mi volt a boltban. Mennyien voltak, sorba állásnál mekkora távolságot tartottak? Apunak tudnia kell, mi volt ott, hogy tisztább legyen a kép, így talán picit könnyebb lesz.


Aztán beszéljük meg, mit fogunk enni és mihez mennyi kaja kell egy hétre? Egy heti kaját tudunk itthon tárolni? Meg tudunk venni annyit?


Racionálisan gondoljuk végig.

Enni kell. Vásárolni kell. Minimalizálni a kijárást kell. Felhalmozni nem nem kell sokat, 1-2 heti kaja van itthon, az nem romlik ránk. Bab, lencse, füstölt hús, zöldségek, rizs, tejtermék, ezt anyu talán jobban tudja.


Gondoljátok végig. Indulat nélkül. Közös döntés legyen. Egy család vagytok. Együtt kell gondolkodni.

2020. márc. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Most már amúgy tényleg sok bolt vállal kiszállítást, a Tesco-nál amúgy is mindig van de most már tudtommal a Spar-ban is meg lehet máshol is.

Anyukádnak esetleg te is segíthetsz, apukádnak is meg kellene mondani, hogy vegye ki a részét ebből.

Lehetne egy házirend, egy beosztás, hogy ki mikor mit csinál és akkor el lenne osztva a feladat. Például apád befűthetne, elmehetne vásárolni, anyukád főz, te meg megcsinálhatnád a mosást meg a takarítás egy részét. És akkor legalább anyukádnak nem lenne annyi dolga.

2020. márc. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%
Meg megkérdezhetnéd anyukádat, hogy ezt miért tűri, hogy apukád piszkálja de nem segít.
2020. márc. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!