Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már elegem van anyámból mit...

Már elegem van anyámból mit csináljak?

Figyelt kérdés

Mindig én vagyok a szar. akkor minek szült meg? vagy minek csináltak meg? Ha elmegyek itthonról és hazajövök akkor mindig le vagyok baszva h minek mentem el. Én meg már figyelembe se veszem h mikor miért kezd el veszekedni és akkor is "nem figyelek rá". Amikor általánosba jártam és belekeveredtem ebbe abba akkor utána mindig bocsánatot kértem tőle vagy valami de néha már akkor is ilyen volt. kedves is voltam vele és figyeltem is rá de már nem. Ha ő is ilyen akkor én is...a hugomnak meg kinyalja a seggét nekem meg annyit se mond h dögölj meg. Engem csak baszogatni lehet ha meg ő csinál valamit akkor nincs semmi baj. Például a múltkor nagyon felidegesített a hülyeségével én meg becsaptam az ajtót akkor egyből elkezdett velem kiabálni meg h mit csapkodok, tesóm meg összetört vagy 3 tányért és nem mondott neki semmit. Apám még normális...ő általában nekem ad igazat.

Mit csináljak?

17/F


2010. júl. 25. 11:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha betöltöd a 18-at, költözz el. Jobb lesz mindenkinek.
2010. júl. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is. Már nincs sok hátra! Kitartás! :)
2010. júl. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én is ezt akarom, de még csak 2 hónapja töltöttem a 17et
2010. júl. 25. 11:33
 4/13 anonim ***** válasza:
62%

Akkor még azt az egy évet bírd ki.

Vissza fogod sírni, hogy minden a feneked alatt van, ahhoz képest, hogy egyedül milyen.

2010. júl. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele egyáltalán!
2010. júl. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

utolsó: már hogyne foglalkozzon a saját anyjával akivel él???


kérdező: üljetek le, és beszéljétek meg! Mondd el neki amit most leírtál, és próbáld jobb belátásra bírni! Az tényleg nem megoldás ha 17 évesen csapkodod az ajtót mint egy 8éves sértődött kislány! Ezt igenis meg kell beszélni!

2010. júl. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem beszélj vele. Ugyanebben a cipőben vagyunk kb. 15 éves lány vagyok és nekem 23 éves bátyjám van. Ha én csinálok valamit, nem igazán csesznek le, viszont bátyámnak már pokollá vált az élete. Csak mi testvér létünkre összetartunk. :) Szerintem kérd meg anyukádat, hogy üljön le veled az asztalhoz és szánjon rád minimum 1 órát. És halgasson végig! Mondd el neki, hogy mi bánt és, hogy szeretnéd, ha nem tennének különbséget a hugod és közted és hogy tudod, hogy nem vagy tökéletes, de a hugod sem az és most nem támadni szeretnéd, hanem megbeszélni a dolgokat. Mondd meg neki, hogy 17 vagy és nagyon bánt, hogy mindenér leszúr és szeretnél úgy elmenni esténként bulizni vagy barátokkal beülni valahova, hogy amikor hazaérsz ne kelljen a leszídást hallgatni. Mondd meg neki, hogy mindig amikor elmész mondasz egy fix időt, amikor legkésőbb otthonvagy. És ha késel 10 percet ok nélkül, akkor szídjon meg, de így ne. Próbáld rávezetni, hogy te csak az életedet szeretnéd élni és nem köthet pórázra. És a legfontosabb: A HANGNEMED NE LEGYEN VITATKOZÓ, NE AKARJ HANGOSABBAN BESZÉLNI MINT Ő, NE TÁMADJ RÁ, HANEM CSAK FINOMAN, HALKAN MONDD. És ezt nem azért mert akkor ő is kiabál, ha te is, hanem mert akkor lehetésges, hogy rájön milyen jó 'kisfia' van és 'megsajnál', igazat ad neked. Próbáld meg. Ha minden igaz sikerülnie kell. Ha nem sikerül, akkor pedig szard le és csinálj amit akarsz (rendes határokon belül). Sok sikert! ;) És ne feledd, hiába van igazad, te vagy a 'gyerek'. :S

15/L

2010. júl. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
dehogy fogom
2010. júl. 25. 11:43
 9/13 anonim ***** válasza:

Én 18/F vagyok, és nálunk is hasonló a helyzet, mondhatnám azt h sorstársak vagyunk, mondjuk ennyire azért nálunk nem durvult még el a dolog, és a különbség annyi, hogy az én anyám akkor ilyen, amikor iszik. Mert sajnos ő olyan hogy szereti az italt és ha "bekeményít" vele, akkor aztán hőzöng, meg b.sszam meg a jó k.rva anyámat, ilyeneket mond, meg hogy dögöljek meg stb.

Én se foglalkozok vele, tudom sajnos, hogy az évek alatt elitta az agyát,,,

Egyelőre sajna tényleg nem tudsz mit csinálni, ahogy én sem, csak tűrni, és amint eljön az életedben az első olyan alkalom, hogy alkalmad lesz elköltözni otthonról, azonnal ragadd meg a lehetőséget. Persze ésszerűen gondold is végig :) Ennyi tudok mondani.

2010. júl. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%

Akkor szerinted mégis mit tudunk tanácsolni neked? Elköltözni nem tudsz, mert nem vagy felnőtt, még fiatalkorú vagy. Ha elmész, a szüleid rendőrrel vitethetnek haza.

Két lehetőséged van:

1. Kéred az állami gondozásba vételedet erre az egy évre.

2. Megvárod míg 18 leszel és akkor elköltözhetsz és a saját lábadra állhatsz. DE, ez esetben saját magadat kell eltartanod, azaz biztosítani a lakhatást, a ruhákat, a kaját és minden mást is magadnak amire igényt tartasz. Ha betöltöd a 18-at, akkor nem szabhatják meg a szülők, hogy mit csinálsz, függetlenedsz tőlük, de egy árva fillért sem kötelesek adni neked vagy biztosítani a lakhatásodat.

2010. júl. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!