Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megbolondulok itthon, mar...

Megbolondulok itthon, mar elegem van anyámból, hogyan lehetne megváltoztatni? Elegem van abból, hogy mindig az jár a fejemben, hogy mikor hal meg.

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, van egy öcsém 8 éves, anyám mindig azt csinálta amit mondtunk neki, ezért mindig a minket hibáztatott, mindig egy mintafeleség volt, apámnak sem sose engedett semmit, hogy megcsináljon. De mindig felhányta neki, hogy nem csinálsz sose semmit.

Mint minden gyerek én is ha szabad útra voltam engedve akkor azt csináltam amit akartam, sose tudott parancsolni nekem, ez ellenben mindig jó tanuló, csendes és szorgalmas voltam. De ha egyszer rossz voltam, mindig azzal fenyegetőzött, hogy meghal, ezzel a tudattal élek amióta emlékszem.

Öcsém is tényleg nagyon rossz, de azért mert mindent megenged neki és akkor még anyám van kiakadva, elmondtam neki párszor, hogy ne engedje azt csinálni amit akar, de mintha hiába mondanám, nála is megint kezdi, hogy megfog halni, nem bírja ezt tovább.

Nagyon nehéz ezzel a tudattal élni, és egyfelől annyira elegem van belőle, hogy most szinte nem is érdekelne, ha meghalna, mert legalább az öcsém "normálisan " nevelném.

Mert volt rá alkalom, hogy megszidtam, mikor ketten voltunk itthon, hogy nem így kell ezt csinálni és mikor hazajött akkor én kaptam szobafogságot, hogy miért mertem megszidni.


Tényleg elegem van ebből, mit tehetnék?Állandó ordibálás van a házba, mert mindenért ordít, ma nem tudtam tanulni sem, mert 2 percenként ordítozott.


2010. nov. 25. 19:00
 1/7 anonim válasza:
A korodból ítélve anyukád lehet most ért a változókorba. Ilyenkor gyakoriak a gyors hangulatváltozások, sőt depresszió is kísérheti. Légy vele kicsit türelmesebb, megértőbb. 18 évesen meg szerintem elég érettnek és értelmesnek kell lenned, hogy tudod: nem fog anyukád meghalni, ha felmérgesíted (ha csak nem súlyos szívbeteg, de erről nem írtál). Azt pedig sose kívánd, hogy meghaljon!!! Előbb-utóbb úgyis eléri a halál és akkor fogod átértékelni, megbánni a mostani szavaidat! Az meg hogy féltékeny vagy az öcsédre, teljesen normális.:)
2010. nov. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem, nem vagyok féltékeny, mert nekem is úgy mint neki minden meg van engedve, csak én jobban tudom, hogy mi a jó és mi a rossz.

Azt hogy meg fog halni, kb 16 éve hallom tőle, vagyis erre emlékszem.

2010. nov. 25. 19:23
 3/7 anonim ***** válasza:

Anyukád valamiért enm tud megfeleő anyaként viselkedni, én azt modndom,hogy valamelyik családtagtól kérj segítséget, mert ez nem állapot :(

Ha a családtagok nem képesek segíteni, menj családsegítőbe. Ott tudnak segíteni és valószinüleg tovább írányatni ,megfelő személyhez. Pl. családterápia, pszichológus.

2010. nov. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem hajlandó menni, mert nem vele, hanem velünk van a baj, gondoltam arra, hogy karácsonyra veszek egy ilyen családról szóló könyvet neki.
2010. nov. 25. 19:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Inkább immunissá tehetnéd az öcsédet az érzelmi zsarolás ellen. Elmagyarázhatnád neki, hogy megy ez.
2010. nov. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szomorú, de sok ilyen van. A családok ordítozva élnek, félelemben tartják egymást, stb. Felsorolhatnék sok okot, de minek? megváltoztatni nem lehet. Te esetleg elköltözhetsz, ha van hova, de ha lesz egy párod valaha, a szülői mintát fogod akaratlanul is követni, és ugyanez lesz. Ha esetleg érdekelnek lelki dolgok, keresgélhetsz ezekben a rövid és érdekes sztorikban, írásokban, hátha találsz a saját helyzetedre vagy gondolataidra illőt. [link]
2010. nov. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyszer csináljátok az ellenkezőjét annak, amire számít.
2010. nov. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!