Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon félek, hogy elveszítem...

Nagyon félek, hogy elveszítem a férjemet! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Férjemmel 4. éve vagyunk házasok. Az utóbbi 2 évben nagyon összegyűltek a gondok. Munkahely, anyagiak, kölcsönök, gyerek téma.... Én elkövettem egy olyan hibát, aminek kb. 2 éve iszom a levét- talán jogosan. Házasságunk 1 évében kezdtem el dolgozni a főiskola után. A munkám annyira lefoglalt, hogy szépen lassan, hanyagolni kezdtem őt. Sokszor fáradt voltam, stb. Azt mondta, hogy ő ebbe belefáradt, és 2 éve volt egy pár nagyon komoly beszélgetésünk a jövőt illetően. Egyébként is szoktunk beszélgetni, de akkor tényleg nagyon komolyan arról volt szó, hogy mi lesz velünk. Elmondta, hogy neki nagyon rossz, hogy elhanyagoltam, többször visszautasítottam, amikor ő szeretett volna velem lenni, ezért már nem tudja, hogy ezt még ki lehet e valaha javítani. :( Most ott tartunk, hogy többszöri átbeszélés után, azt mondtuk, változtatunk mindketten, hogy olyan legyen, mint azelőtt. Úgy érzem én maximálisan azon vagyok, de ő sajnos nem. Amikor rákérdezek, hogy akarja e még, azt mondja igen. Nagyon félek! Mit tegyek, vagy mit ne tegyek?! SEGÍTSETEK!
2010. júl. 24. 20:07
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló! Megnéztem a filmet! Végigbőgtem! Megteszek mindent, amit tanultam belőle!

Nagyon hasonlít a helyzetünk. Csak talán a férjem annyira mégsem ellenálló, mint a filmben Catherine. NAGYON KÖSZÖNÖM, HOGY MEGMUTATTAD!!! :)

2010. júl. 24. 23:04
 12/16 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló a helyzet, csak én vagyok a nő és az elhanyagolt. 2,5 év után közöltem vele, hogy felejtse el a tervezett közös gyereket, nem szülök olyannak, aki nem szeret.

Megbeszéltük, hogy megpróbálunk javítani a dolgon. És hasonló volt a reakcióm minden közeledésére: ridegséget váltott ki belőlem? Hogy miért? Talán tudat alatt igenis meg akartam büntetni. Hogy érezze milyen érzés, amikor az ember képébe vágják, hogy nem kell állandóan együtt lennünk. De legfőképp azért regagáltam fagyosan a sok puszira, ölelésre, mert szánalmas színjátékot láttam benne. A hideg rázott tőle. Minden ölelésnél arra gondoltam, ezt most azért teszed, mert félsz, hogy doblak és félsz, hogy nem lesz gyerekünk. Nem azért, mintha az utóbbi 1 évben annyira vágytál volna arra, hogy lopva hozzám érj, átölelj, csak úgy megpuszilj, hanem mert rettegsz, hogy menned kell a házból, az életemből...

Egy idő után megmondtam neki, hogy sürgősen fejezze ezt be. Arra jutottunk, hogy a jeget már csak beszélgetéssel lehet feloldani. Megbeszélni mindent, ami az elmúlt 1 évben el lett hallgatva. Nekem csak a sok beszélgetés segített. Utána már sokkal őszintébbnek éreztem a puszikat is. Talán azért, mert közöltem vele, hogy azokkal nem jut semmire, tehát most már ha adja, tudom, hogy nem azért adja, hogy megbékítsen vele, hanem mert tényleg kívánja.

Nagyon megbántott és nagyon eltávolodtam tőle, kész voltam a teljes szakításra. Most ott tartunk, hogy majdnem olyan boldogok vagyunk, mint az elején. Minél több időt próbálunk együtt tölteni, úgy szervezzük a programjainkat is. Ez is sokat segít. De azért van egy nagy különbség: ha új ruhát veszek, már nem neki veszem. Ha szépnek látom magam a tükörben, már nem az érdekel, hogy neki tetsszek. Hanem más pasiknak. Annak, akit még nem is ismerek. És ez nagy különbség. De tett és mondott nekem olyan dolgokat, ami miatt még akkor se lesz már nekem ő egyetlen, ha úgy tűnik, minden helyre is jött.

2010. júl. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Annyira örülök, hogy tudott neked segíteni ez a film!!! Kívánom, hogy a házasságodon is segítsen!!!! Minden jót! És ha van kedved, írj priviben, hogy hogyan alakulnak a dolgok. Nagyon kíváncsi lennék rá! Tényleg kívánom, hogy boldogok legyetek! Egyébként ezt a filmet "kötelezővé" tenném házasok, vagy házasulandók számára, szerintem nagyon hasznos!
2010. júl. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Igazad van. Nagyon hasznos, sokat lehet belőle tanulni. Köszönöm! Majd írok, hogy alakultunk.
2010. júl. 25. 11:03
 15/16 anonim válasza:

Szia!


Látom régebbi a kérdés, de gyanítom egy ilyen probléma nem oldódik meg egy-kettőre (sajnos).

Én egy könyvet ajánlok neked, amit itt a neten is elolvashatsz. Szerintem nagyon jó. Csak kettőn áll a vásár ugyebár...

Itt a link:

*****

Remélem hasznosnak találod majd!

Minden jót Neked!



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. aug. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Köszönöm a könyvajánlást! Feltétlen elolvasom. Azóta, mióta a kérdést kiírtam, sok minden változott. Elkezdtünk egymás felé nyitni, és úgy érzem, van remény! A film nagyon sokat segített! Komolyan! Most volt a házassági évfordulónk, amikor is elmondtam a férjemnek a film lényegét. Megnézni, ugyan nem nézte meg, de láttam, hogy érdekelte amit mondok. :)


Remélem ezen az úton haladunk tovább. Én mindent megteszek! És lassan talán a baba téma is előtérbe kerülhet majd... De most a legfontosabb, hogy helyretegyük a kapcsolatunkat. Én nem erőltetek semmit.


Még egyszer nagyon köszönöm a tanácsokat! Még visszatérek majd, hogy leírjam, hogy haladunk.... :)


Aki ugyanilyen cipőben jár, kitartást kívánok neki! És Nézze meg a TŰZBIZTOS HÁZASSÁG c. filmet! Nagyon hasznos!

2010. aug. 15. 22:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!