Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szolhatok ra ocsemre, ha...

Nem szolhatok ra ocsemre, ha budos?

Figyelt kérdés

Van egy 15 eves ocsem es egyaltalan nem torodik a tisztalkodassal, nagyon igenytelen.

Hogy mire gondolok:

Reggelente nem mos fogat, de meg csak nem is mossa meg az arcat.

A korme hosszu, alatta fekete retek. Borotvalkozni nem tud, de nem is engedi, hogy anyam leborotvalja a szakallat vagy a bajuszat.(ez meg nem divat kerdese, hiszen nem no rendesen a szakalla, csak foltosan es igy nagyon rosszul nez ki, de ez lenne a legkisebb problema).

Nem erdekli, hogy mit vesz fel, ugy sem, ha budos a ruhaja.

Zuhanyozni, ha nincs raszolva, nem zuhanyzik. Van, hogy akar egy honapig nem furdik, csak egy heten egyszer megmosakszik, ha ugy van.

Es akkor szolok csak ra, ha erzem, hogy budos a gyerek, mert az mar nem normalis. Mondom neki, ma menjen zuhanyozni. Erre anyam egybol elkezd velem veszekedni, hogy en miert szolok bele ebbe es hogy nekem semmi kozom hozza, nem nekem kell nevelni a gyereket. Es ez igy is van, de ugy latszik mas nem teszi.

Pattanasos az arca, a hata, most kellene igenyesnek lennie, hogy ez elmuljon. Vagy legalabbis ne a retkes kormevel nyomogassa, kaparja el a pattanasokat.

Mostanaban mar ocsem is visszaszol, hogy o nem akar zuhanyozni, ot nem zavarja, hogy budos. "Akkor ne szagolgass." Komolyan mondom, nem vagyok hiper erzekeny. Multkor mar akkor lehetett erezni a szagat, mikor csak az ajtomban allt meg. Ugyhogy nem tulzok egyaltalan.

Az sem zavarja, hogy a korme fekete es igazabol semmi.

En mar unom, hogy folyton veszekednek velem, mikor raszolok. Viszont megiscsak egy hazban elunk, egy legterben, testverek vagyunk. Ugy erzem valamennyire csak van hozza kozom.

Mit csinalnatok a helyemben?


2020. márc. 1. 16:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Raontenek 1 vödör langyos vizet ha szép szóra sem indul fürdeni.
2020. márc. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonymousreview60 ***** válasza:
90%
Valami baj van a háttérben. Vagy anyátok rontotta el a nevelést, vagy valamilyen önértékelési zavara, depressziója van. Olyankor van ez. Lehet, hogy tudat alatt fél a lányoktól, emiatt csúfítja el magát tudat alatt.
2020. márc. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%
mond meg neki, hogy nem mehet a közeledbe amíg büdös
2020. márc. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Anyátok nem normális! Te hány éves vagy? Suliba jársz még?
2020. márc. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon helyes,hogy rászólsz, viszont az helytelen,hogy az anyud nem neveli meg a fiát.
2020. márc. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
72%
Depressziós. Egészséges lelkű ember nem így viselkedik, de betegség esetén a megszégyenítés, utálkozás nem megoldás. Pszichológusi segítségre van szüksége. Úgy tűnik, a szülők ezt nem adják meg neki. Ne csodálkozz, ha egyszer fogja magát és öngyilkos lesz. Ne mondjátok, hogy ti nem tudtátok, most szólok. Életfontosságú, hogy segítséget kapjon. Akár az iskolapszichológustól is.
2020. márc. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Ocsem kicsit masabb, mint a tobbiek, nem igazan jon ki veluk. Nem erdekli mas, csak a szamitogep meg a jatekok, videok. Sokszor mondja magara, hogy o milyen csunya es pszichologushoz is jar emiatt. Allitolag volt, hogy azt mondta anyamnak, hogy meg akar halni. Nagyon erzekeny, hamar elsirja magat es hamar ideges lesz.

Viszont anyam is tulfelti ot. Nem engedi el a boltba, o viszi iskolaba, hozza, egyutt tanulnak. Egyszer ment el egyedul valahova es visszafele kesett egy kicsit. Anyam pedig teljesen panikba esett, hogy biztosan eltevedt vagy elutottek vagy valahol sir az utcab. Felhivni sem merte, mert azt gondolta, hogy a zebra kozepen veszi fel a telefont es panikba esik vagy megall vagy nem is tudom mar mit mondott.

De a gyerek nem folyatekos vagy ilyenek. Kicsit masabb, mint a tobbiek, de nem eletkeptelen. Viszont ha megemlitem anyamnak, hogy neha elengedhetne egyul a boltba, hogy tanuljon egy kis onallosagot, akkor megint megbolondul es elkezd velem veszekedni, hogy majd o tudja, hogyan kell nevelni a gyereket es en ne szoljak bele. Volt, hogy apammal jott haza es megalltak a boltnal. Egyedul kuldte be, szepen bement, vett amit kellett es kijott. Na anyam ezt nem engedi neki es annak sem orult, hogy apam megengedte.

Kicsit aggodok, hogy milyen felnott lesz igy ocsembol es sajnalom is ezert.

2020. márc. 1. 17:57
 8/23 A kérdező kommentje:
Mint irtam, pszichologushoz jar. Nem tudom, ennel tobbet mit tehetnek erte. Szerintem o is jobban erezne magat, ha a hajat ugy hordhatna, ahogy szereti es nem anyam hatarozza meg neki. Mondtam neki, ha igenyesebb lenne, jobban erezne magat. Beszelgettem en vele sokat errol, de megsem tesz semmit es ugye anyam se jarul hozza ehhez.
2020. márc. 1. 17:59
 9/23 anonim ***** válasza:
19%

Rászólhatsz, de mást ne tegyél. Egyszerűen ne engedd a közeledbe és ennyi, ha büdös. Vagy versenyezni akarsz egy életképtelenné tett szereencsétlen testvérért egy pszichológussal és anyáddal, a valódi bűnössel?


Az öcséd nem kicsit más, hanem totálisan átlag, aki oiszkosul el van kapatva, és anyuka úgy rá van tekeredve, hogy szakember legyen a talpán, ha anyád nevelési bűneit helyre tudja kapalálni és az öcsédből valahogy embert tud farigcsálni.

2020. márc. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
95%

Ahogy a 6-os irja, igen, pszichologiai segitsegre van szüksege. Szemmel lathatolag nem latjatok a problema gyökeret, hiszen arrol pl., hogy pszichologushoz jar, egy szot sem emlitettel a kerdesedben, csak a valaszokbol derült ki.

Probalj meg vele higgadtan beszelni, mondd meg neki, hogy te szivesen meghallgatod a gondjait, es ha segitsegre van szüksege, te tamogatod benne, viszont vegye figyelembe a körülötte elök helyzetet is, es probaljon tekintettel lenni ratok.

Ha összevesztek, azzal csak rontani fogsz a helyzeten.

2020. márc. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!