Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire szólhatok bele, hogy...

Mennyire szólhatok bele, hogy neveli a párom a lányát?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék ebből vitát közöttünk, de látom a "hibákat", amiket tesz a gyereknevelés terén. A lánya 16 éves, rendes lány, mégis úgy kezeli, mint egy óvodást. Konkrétan képes az étterem közepén felhúzni a lány felsőjét, hogy van-e rajta trikó, és ha nincsen, miért nincs. Mindenről tudni akar, ezért naponta felhívja, ha nem veszi fel, azonnal őrjöng és ki van akadva, meg ül a kocsiba és megy hozzájuk, hogy miért nem veszi fel. Ezt már kérte a volt felesége, hogy este 10-11-kor ne csengesse már fel az egész családot, ott van még két pici gyerek, akik aludnának. Hívja a gyereket 7-8 körül, ne éjszaka. Ezt már én is mondtam neki... De hogy chaten elérhető, szóval még ébren van, és neki amúgyis akkor jut eszébe. A gyerek ennek ellenére nem bízik benne, ott veszi hülyére, ahol tudja. Szeretem a páromat, de valahol megértem, hogy ez sok a lányának.

Most is mennénk nyaralni, először hármasban. A lány saját szobát szeretett volna, mert ha a szüleivel megy, akkoris így van, és szerintem is jobb lenne. A barátom meg kiakadt ezen (nem a pénz a probléma), és most ott tartunk, hogy a lánya egyáltalán nem akar velünk jönni sehová... Mindig nekem panaszkodik, már az anyja is engem hívogat, és nem tudom, mit kéne tennem.


2019. febr. 9. 11:20
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Finoman valahogy szóvá kell tenni a párodnak. Sértődős típus?
2019. febr. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
unokatesóm apja ugyanezt csinálta egy időben. a szülei elváltak, unokatesóm az anyjával maradt, apja külföldre költözött. mikor unokatesóm tinédzserkorba ért az apja megőrült. minden alkalommal mikor hazajött látogatni, állt a cirkusz, mert az apja mindenről tudni akart és mindenbe bele akart szólni. sírásig veszekedett vele a jegyei miatt, el akarta tiltani a barátjától, miközben semmi köze nem volt gyakorlatilag a lánya életéhez. sok időbe és sok beszélgetésbe telt mire leszokott róla.
2019. febr. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Egy kontrollmániás despota a párod.


Nekem az a fura, hogy ha te normálisan gondolkodsz, látod ezeket a visszásságokat, akkor hogyhogy együtt vagy vele?

Közös gyereket akartok-e? Ha igen, mit gondolsz, neki milyen élete lesz így?


Teljesen megértem a lányt, hogy visszamondta a nyaralást.


A kérdésedre válaszolva: én főszabálynak azt mondanám, hogy annyira szólhatsz bele, amennyire érint. Pl. ha veled tiszteletlen, vagy rumlit hagy a konyhaasztalon, ezek érintenek.

Természetesen a véleményedet elmondhatod, de nem sok esélyt látok rá, hogy változni fog a helyzet.

2019. febr. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Ha a volt párja meg a lány is neked panaszkodik akkor szeretnék a segítséget és szerintem ez azt jelenti hogy igenis van beleszólásod. Nagyon meglepő hogy feléd nem ilyen kontroll mániás. Én azért elgondolkodnék ezen a kapcsolaton.
2019. febr. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Amennyire a párod hagyja. De ha eleve úgy állsz hozzá, hogy nem szeretnél vitát, akkor nem is igazán akarsz beleszólni. Pedig ha már a lány is meg az anyja is téged hívogat, akkor felvállalhatnád végre a felelősségét annak, hogy mostanában te is neveled a lányt, és beleállhatnál némi konfliktusba annak érdekében, hogy normalizálódjon a helyzet.
2019. febr. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Nyugodtan magyarázd el neki, hogy a lányok hamarabb érnek, mint a fiúk és egészen máshogy kell velük viselkedni ebben a korban, mert már "nők".
2019. febr. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
Hát első körben a párodnak és az exenek kellene leülni beszelni.
2019. febr. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
Eleve nem lennék együtt egy ilyen idiótával, így nem szólnék bele.
2019. febr. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%
Én biztos elmondanám a véleményemet, de természetesen nem a lánya előtt - hogy ne rongyoljam az amúgy is ingatag tekintélyét - hanem négyszemközt, egy megfelelő lélektani pillanatban. Mivel veled él, szeret téged, veled van a legszorosabb közösségben, nyilván nem tart hülyének és megbízik benned, biztos elgondolkozna a szavaidon, ha jókor és jól vezeted elő a témát.
2019. febr. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!