Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Olyan rossz így...

Mit tehetnék? Olyan rossz így nekem.

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, és nem engednek el még délután sem, nagyon féltenek, hiába mondom hogy nem kell félteni tudok magamra vigyázni.

Volt már olyan hogy ellógtam mert nem volt más választásom, de utánna jól le is osztottak de

egyszerűen nem lehet meggyőzni a családtagjaimat hogy engedjenek el:(

Pedig mindig segítek, néha nem is keveset... nincs igazolatlanom, nem kell pótvizsgáznom és semmiféle rossz dologban nem vagyok benne.


2010. júl. 24. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugyanígy vagyok, átérzem a problémád. :S

Szerintem semmiképp ne lógj el,azt nem tolerálják a szülők.Próbáld meg velük megértetni hogy 16 éves vagy,és nincs szükséged arra, hogy életed végéig fogják a kezedet.

Mást nem tudok mondani.


14/F

2010. júl. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Példálózgass,itt már csak ez segíthet!

Szóval hívd át a barátnődet és meséltesd el vele anyukádnak,hogy őt hova engedték el eddig..mert tuti több helyre elengedték,mint téged!

Mást nem tudsz csinálni.Ha ez nem jön be,akkor semmi..:S

2010. júl. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A barátaidhoz szeretnél menni? Vagy csak vásárolgatni, vagy ilyesmi? Soha többet ne szökj el, ezzel csak azt éred el, hogy mégjobban vigyázni akarnak rád és mégúgyse engednek el... Lassan már felnőtt korú leszel, és 16 évesen már tudsz vigyázni magadra. Persze nem azt mondom, hogy éjfélkor már flangálj egy szál valamiben egy distkó előtt... Ráérsz még 20 évesen is...
2010. júl. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem elöször próbálj meg ugy engedéjt kérni hogy elmehes,hogy megmondod mikorra érsz haza (és persze ezt tartsd be),kivel leszel,hova mentek. Ha tényleg annyira féltenek mutasd be nekik az egyik barátnödet,akivel elszeretnél menni. Ha látják hogy megbizhatnak benned,biztos jobban elengednek a jövőben. Nem egészséges igy félteni egy 16 éves nagylányt. :)

2010. júl. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok:


Pontosan ezt kihagytam, egyáltalán nem mindegy hogy hova mész,de ezt kevés esetben hiszik el.Hiszen van lehetőséged őket átverni,de ezt SOSE tedd!

2010. júl. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Valami közös megoldást kell kidolgoznotok. Nekem is ez volt a helyzet, de az az igazság, hogy egy szülőt nem fogsz azzal meggyőzni, hogy tudsz te magadra vigyázni.Én 22 éves vagyok, és még mindig féltenek, hogy éjszaka megtámadnak mikor jövök haza buliból, szóval az se fog használni, hogy te már ennyi meg annyi idős vagy. Meg kell tudnod, hogy pontosan mitől féltenek (pl. hogy az utcán egyedül vagy és megtámadnak, vagy rossz társaságba keveredsz, ez minden szülőnél más) és azt kell közösen kiiktatnotok, és mindenkinek engednie kell egy kicsit (neked lehet, hogy többet kell engedned). Megoldás lehet, ha mindig nálad van a telefonod, és az első pár alkalommal küldesz nekik smst amikor odaértél ahova kellett vagy megállapodtok, hogy milyen időközönkéntjelzed, hogy minden rendben. Ha az a baj, hogy egydül mész, akkor kérd meg egy-két barátnődet, hogy menjetek együtt. Az a lényeg, hogy beszéld meg a szüleiddel, hogy hogyan oldhatnátok meg úgy, hogy ők is nyugodtak legyenek, ugyanakkor te is elmehess. Arra azért számíts, hogy annyiszor nem mehetsz majd el, mint a többiek, de már néhány alkalommal is meg kell elégedni:)
2010. júl. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Velem ugyanez volt, sehova nem engedett apám, állandóan hazudoznom kellett... Elmúltam 18 éves, most azt csinálok, amit akarok, úgyhogy kitartás ;)
2010. júl. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!