Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ilyen rossz...

Mit tehetnék ilyen rossz családtagokkal körülvéve, akik még csak nem is bíznak bennem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


15 éves lány vagyok. Az a probléma, hogy a családom rettenetes... Nézzük őket sorban.


Apa: alkoholista, parancsolgatós, nem tűri, ha valaki ellentmond neki, azt hiszi, hogy mindent jól tesz, de mások mindent rosszul. A saját hibái egyenesen mesterművek, de mások hibái megbocsájthatatlanok. Mindenkire rá akarja kényszeríteni az akaratát. Pl. most rám... már tervezgeti, hogy én rendőr leszek. Egyáltalán nem akarok rendőr lenni, de mégcsak ehehz hasonló akármi sem...


Anya: egyszer megpróbált öngyilkos lenni, mert apával folyton veszekednek. Az egyetlen érve mindenre az, hogy CSAK. Nem hagy élni, ahogy apám se. Egy idegroncs.


Nővérem: nem tudom,mi lesz belőle... Azt hiszem, gyári munkásnak is kevés lenne. Semmi célja nincs, pasik terén se.


Bátyjám: rendőr... Nagyon rendes, csak épp alig ismerjük egymást, pedig egy házban élünk. Távol állunk egymástól, mégis őt szeretem a legjobban. Okos, vicces és jóképű.


A nagyszüleim szerint egy nagy kupac szar vagyok, folyton azt hajtogatták, hogy vetessen már el az anyám...


Nagyjából ennyi, de igazából könyvet írhatnék a családomról... Semmi összetartás, szeretet.


Én egyébként jó lány vagyok. 9.-be járok, egy nagyonjó suliba, ahova a bátyjmám is járt. Évvégén is simán megleszek 4.3-4.4... Egyetlen 3-om van, az is kémia, amit soha többé nem fogok tanulni. Ettől lehetnének jobb jegyeim is, de én az a fajta vagyok, aki órákon figyel, és ennyiből összehozza a jegyeit. Nem iszok, nem cigizek, még bulikba se járok, mert nem is engednek!


Most éppen az a baj, hogy szeretnék kolis lenni. Egy órát utazok a suliig, tehát oda-vissza már 2-t minden egyes nap. Ráadásul utálok itthon lenni a folytonos veszekedés miatt. Miért nem hagyják, hogy kolis legyek? A buszon még veszélyben is vagyok, mert tele van cigányokkal... A bátyjám is ebbe a koliba járt. Mit tehetnék még, hogy megbízzanak bennem? Olvassam a Bibliát egész nap??? Járjak apácaruhában??? Esetleg minden jegyem legyen csillagos 5-ös? Megfojtanak... utálom a családomat.



15L


2010. jún. 12. 06:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha rossz tanuló lennél akkor se lenne jogos ez a viselkedés.

Legrosszabb esetben 3 év múlva megszabadulsz.

Ha nagyon rossz a helyzet akkor meg gyámügy, bár akik ott dolgoznak sokszor nem fognak fel semmit.

2010. jún. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az ember a családtagjait nem választhatja meg.Szövetkezni kellene a bátyáddal, s rávenni, hogy járjon közbe érdekedben a szüleidnél, hogy jövőre koliba mehess.Az sem egy nyugalom szigete, épp ezért ne haraggal gyere el, ha mégis visszavágynál. Rendőrnek meg ne menj, csak ha meg tudsz barátkozni azzal, hogy kemény világban töltsd az életed. 15 évesen az ember akkor is lázad a szülei ellen, ha azok normálisak, aztán 18 éves korra lecseng ez a világutálat.Türelem, meg tanulj ebből, ha gyermeked lesz, te milyen ne legyél!
2010. jún. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

,,akkor meg gyámügy, bár akik ott dolgoznak sokszor nem fognak fel semmit."


Ez NEM a gyámügy asztala,hanem a családsegítőké. Ha van a közeledben családsegítő,kedves kérdező,akkor elmehetsz,ott meg fog hallgatni szociális munkás,ha kell,akkor pszichológus is van a legtöbb helyen,és segíteni fog.Ha a családoddal is tudnak beszélni később,lehet,hogy lesz változás. Az,hogy tűrsz és vársz,nem megoldás.

2010. jún. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!