Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz ebből? Bővebben lent

Mi lesz ebből? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Én jövőre diplomázok, mint közgazdász.Párommal esküvőt tervezzük jövőre,de!én félek attól, hogy ha többet fogok keresni(ő "csak érettségizett")konfliktusaink lesznek.Másfél éve vagyunk együtt szeretjük egymást, de ettől félek.Van valakinek tapasztalata hasonló helyzetben?
2010. júl. 24. 12:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Barátnőm jól kereső diplomás volt, férje postás. Hűűű-de-nagyon szerették egymást.

Mig a barátnőmet el nem kezdte zavarni, hogy ő hülyére dolgozza és keresimagát, a férjben meg semmi ambició, kihordja a leveleket és hazamegy és döglik a gép előtt. Barátnőm meg reggeltűl estig dolgozott. Elváltak. Ma van egy jól kereső, diplomás, jó fej, jóképű pasija...

Sajnos ha különböző az értékrend, a kultűra, műveltség, annak előbb-utóbb nem lesz jó vége. Plussz még a férfiak általában utálják, ha a nő sikeresebb, okosabb, jobban keres.

De lehet jó vége is, ki tudja...

2010. júl. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy a nő a párból? Ezt vele beszéld meg...hosszabb távon sajnos konfliktust td okozni, ha a nő keres többet, mivel a férfi ezt kudarcként éli meg. No meg ha gyesre mész, akkor az a nagy fizu se lesz...

Ha meg a férfi vagy, akkor szerintem abszolút nem probléma...

2010. júl. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
egyébként lány vagyok, értékrendek hasonlóak, van okj-s képzése barátomnak, jól megvagyunk, de sztem én tuti többet fogok keresni, ezért félek.
2010. júl. 24. 12:52
 4/18 anonim ***** válasza:
79%

És mi van ha a "férjed" érettségivel dolgozik,téged meg diplomásan sehová nem vesznek fel???Kár ezen agyalni,és ha már ilyen gondolataid vannak,akkor inkább hagyd az egészet..Mert nem a párodat hanem téged fog zavarni..

Példát én is tudok mondani,és ott is csak a nőnek van diplomája a férjnek csak szakmunkás végzettséges van..Tökéletes házasságban élnek,és boldogok...

2010. júl. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

"de sztem én tuti többet fogok keresni, ezért félek"

Ugyan már!!!

Nekem is van diplomám,és mégis a férjem keress többet..(villanyszerelő)Soha nem is kerestem többet mint ő..még jó hogy egyikünket sem zavarja...

Osztom az előttem író véleményét,hogy ha már ez zavar akkor ne is házasodjatok össze.Két szerelmes ember között ilyen fel sem merül..Meg az se biztos,hogy lesz állásod!!

2010. júl. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is rossz a tapasztalatom, nem a pénz miatt, nálunk az volt a gond h diplomás vagyok, a férjem nem. Anno elültette az apósom a bogarat a férjem fülében, h majd én el fogom hagyni, mert ő nem diplomás. Eszem ágában sem volt, felnéztem rá azért amit elért a munkájában és h jó abban amit ő csinál. Aztán visszájára fordult a történet a férjem egyre jobban kezdte szidni a főiskolát, egyetemet végzetteket, szerinte ott semmit nem lehet tanulni és mind életképtelen ember, ez már nagyon bántott és megvédtem a "magamfajtát", végén rájöttem h teljesen más az értékrendünk és elváltunk, nem ezért, de nem mondom h ez nem volt probléma.
2010. júl. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
57%
ha legalább te többet fogsz keresni nem zsarolhat avval ,h elköltötted az ő pénzét vmire..
2010. júl. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is diploma előtt állok a páromnak tetszene, ha én jobban keresnék, nem az a csődör típus, hogy majd én megmutatom!!
2010. júl. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha már eleve így állsz hozzá lesznek is problémák, de nem a fiú miatt, hanem miattad. Egyébként a jobb végzettség nem biztosít jólfizető munkahelyet is.

Nálunk én dupláját kerestem, mint a férjem, mielőtt eljöttem GYED-re, sosem volt egy pillanat vita sem.

2010. júl. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
ha emiatt mentek szét nem elég érett az a kapcsolat... nem kell éreztetni a különbségeket, meg felvágni, ennyi.és diploma nélkül is vannak kulturált és intelligens emberek, és fordítva.
2010. júl. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!